Francie - Provence plná zážitků na kole - stan

Náročnost 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika

Úvod:

Vstupní bránou do Provence je skalní oblouk nad řekou Ardéche, odkud projedeme nejdramatičtější částí kaňonu. Čeká nás nejen kouzelná příroda plná vůně tymiánu a levandule, ale i odpočinek na pláži u kempu nebo objevování středověkých městeček. Můžeme si vyzkoušet i sjezd kanoí na řece Gardon a podjet římský akvadukt Pont du Gard nebo vyměnit výlet na kole za pěší turistiku. Poznáme ,,Divoký západ“, kraje Camargue s plameňáky, černými býky a volně pasoucími se koňmi. Projdeme se po středověkých hradbách Aigues Mortes, Avignonem s papežským palácem a známým mostem St. Bénézet. Objevíme barevné okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji. S kouzelnou Provence se rozloučíme v přímořském Cassis a pěším výletem okolo půvabných skalnatých zálivů. Nespornou výhodou tohoto cyklozájezdu je to, že jste po celou dobu pobytu v kempu u moře a kterýkoliv den si můžete zalenošit na pláži, nebo využít s druhou skupinou možnost pěší turistiky, či příjemného svezení na pohodové řece. K celkové pohodě přispěje i možnost přikoupení české polopenze za příplatek 1 500 Kč. Provází J. Trepková.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR.
 • 2. den: na kole divokým kaňonem řeky ARDÉCHE se zastávkou na vyhlídkách, od skalního oblouku Pont d´Arc do městečka SAUZE (35-42 km, převýšení 836 m). Návštěva sředověkého městečka Aigueze na protějším břehu, které je zapsáno do seznamu nejkrásnějších měst ve Francii, event. koupání v hlubokých tůních. K večeru dojezd busem na ubytování do kempu v přímořském Saintes Maries de la Mer.
 • 3. den: prohlídka městečka SAINTES MARIES DE LA MER. Odpoledne na kole z kempu po rovinaté CAMARGUE, bažinaté deltě Rhony až do ARLES (44 km). Prohlídka římských i středověkých památek, zejména arény, římského divadla a románského klášterního komplexu St. Trophime, zpět do kempu busem nebo na kole.
 • 4. den: ráno busem na parkoviště u římského Glanum v ST. RÉMY, prohlídka kláštera St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh, dále na kolech do FONTVIEILLE, okolo Daudetova mlýna. Zakončení v nejnavštěvovanějším městečku LES BAUX DE PROVENCE s prohlídkou (35 km) nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří ALPILLES do FONTVEILLE přes Paradou 50 km s převýšením 536m , možnost prodloužení při dostatku času o 15 km k opatství Abbaye de Montmajour). Nástup do busu, odjezd do kempu.
 • 5. den: přejezd busem do sedla pohoří LUBÉRON s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále BONNIEUX. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Přejezd do LACOSTE, prohlídka středověkého městečka s hradem (středně zvlněný profil, 40 km). Možnost prodloužení až do Cavaillon přes krásné vesničky v podhůří Luberonu jako Ménerbes, Oppéde le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjezd do kempu. Příjezd pozdě večer.
 • 6. den: dopoledne volno, odpočinek u moře. Po poledni z kempu na kole do AIGUES-MORTES na západním okraji Camargue. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhonu do Aigues-Mortes. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách. Návrat busem. Možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (trasa - rovina 30 - 60 km).
 • 7. den: ráno přejezd busem k řece GARDON do městečka COLLIAS, odtud na kolech kolem vinic před Uzés k římskému akvaduktu PONT DU GARD. Prohlídka třípatrového mostu, zapsaného na seznamu památek UNESCO, možnost vykoupání, zakončení trasy v městečku REMOULIN. Odtud busem do AVIGNONU. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu Benézet apod. (40km s převýšení 318m). Nástup do busu, odjezd do kempu.
 • 8. den: odjezd busem do městečka na Azurovém pobřeží CASSIS, pěší turistika okolo zálivů, které připomínají fjordy v NP CALANQUES, možnost koupání ve druhém zálivu, prohlídka městečka. Odjezd autobusem do kempu.
 • 9. - 10. den: půldenní cyklovýlet v přírodní rezervaci CAMARGUE po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle 25 km nebo s prodloužením kolem solných jezer až do Beauduc a zpět 40 km. Eventuelně výlet lodí po Malé Rhoně. Odpoledne odjezd do ČR, příjezd kolem poledne.
 • Poznámka I: Svoz pro cyklovariantu až od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s krytým vlekem na kola (4000 km) , 7 x ubytování ve vlastním stanu v kempu u moře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 6x česká polopenze 1 500 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).
 • Stravování: bez stravy, za příplatek 6x česká polopenze 1 500 Kč. (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).
 • Ubytování: 7 x ubytování v kempu u moře


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytovánívlastní stan
Stravabeze stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz BrnoQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist