Termíny - přidat do oblíbených
10.07.21 - 16.07.2121CAE0199314 990 KčPřidat

Pohodový týden na kole - Rakousko - Korutanská jezera a Drávská cyklostezka

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze cyklistika

Prosluněné Korutany na pomezí Rakouska a Slovinska nabízí pro cyklisty mnoho tras s výhledy na jezera, i horské etapy, i hospůdky s místními specialitami.

Úvod:

Připravili jsme pro Vás zájezd do osvědčených Korutan, které nabízejí nepřeberné možnosti cykloturistiky s využitím karty, kterou obdržíte přímo v hotelu a která Vás bude opravňovat k 3-dennímu využívání lanovek, lodí, …. Postupně poznáme nejbližší okolí jezera Ossiachersee, které se nachází přibližně uprostřed korutanských jezer, dále navštívíme i Klagenfurt včetně jedinečného Minimundusu, vyjedeme lanovkou na rozhranní 3 států Rakouska/Itálie/Slovinska a mnoho dalšího. Ubytování máme v *** hotelu jen 250 m od břehu jezera Ossiachersee, které patří mezi nejteplejší jezera Rakouska. Pokoje jsou nově zařízené včetně sat.TV., sociálního zařízení, fénu. Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech a salátový švédský stůl. Jedenkrát pro nás majitelé připravili speciální večeři z regionu. Vybrali jsme pro Vás TOP trasy celých Korutan, trasy jsou z velké části pouze po cyklostezkách a jen minimálně po místních komunikacích nižších tříd.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
10.07.21 - 16.07.21 21CAE01993 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ráno příjezd do OSSIACHU (510 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, od hotelu po jižní straně OSSIACHERSEE do FELDKIRCHENU, dále budeme pokračovat do HIMMELBERGU a pod zámkem BIBERSTEIN zpět k jezeru Ossiachersee a již jen pár kilometrů do hotelu (cca 35 km). Všichni večeře.
 • 3. den: snídaně, podél jezera OSSIACHERSEE pod hradem LANDSKRON do VELDENU, po severní části největšího korutanského jezera WOERTHERSEE, po jedinečné cyklostezce (s možností zkrácení trasy fakultativně lodí) do KLAGENFURTU (446 m), v případě času ještě navštívíme fakultativně svět miniatur v MINIMUNDUSU, zpět do hotelu busem, (celkem cca 55 km) večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m), základní varianta: krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora 3 států a to Rakouska/Itálie/Slovinska, menší okruh přes italskou část k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m) a zpět k horní stanici lanovky do Rakouska, sjezd dolů a busem přejezd na vyhlídkovou novou věž PYRAMIDENKOGEL (600 m), odkud je fantastický výhled na korutanská jezera. Všichni odjezd na hotel, speciální večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do SEEBODENU (618 m), podél západní strany jezera MILLSTATTERSEE přes FRESACH až do VILLACHU, kde je možné prohlídka historické části města nebo např. občerstvení a dále budeme pokračovat až do hotelu podél jižního břehu jezera OSSIACHERSEE (cca 55 km). Večeře.
 • 6. den: snídaně, na kole do ANNENHEIMU, výjezd lanovkou na GERLITZEN (1 909 m), okolo chaty STIFTERBODENHÜTTE (1 675 m) na stezku, kterou sjedeme až do ARIACHU (816 m), přes TREFFEN až do hotelu - jedinečný sjezd z nejvyšší hory v okolí, nádherné výhledy. Celkem 40 km. Lehčí varianta: výjezd lanovkou bez kol, krátká procházka s výhledy po okolí, sjezd dolů lanovkou a pak na kole dokončíme trasu kolem jezera OSIACHERSEE s možností koupání až do hotelu (cca 38 km). Všichni večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd domů, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: DĚTSKÉ SLEVY PLATÍ JEN PŘI UBYTOVÁNÍ S 2 DOSPĚLÝMI OSOBAMI.
 • Poznámka II: PRO CYKLO VARIANTU NEPLATÍ SVOZY.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeři, 1x speciální večeře, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, sportovní instruktor, 3-denní karta Kaertner Card (přehled všech slev na kartu na www.poznani.cz), informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 245 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • dítě 0 - 7 let - 11 990 Kč
 • dítě 8 - 14 let - 12 990 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Rakousko Rakousko
Korutany Korutany
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájezdy do destinací
Rakousko - zájezdy
Korutany - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist