Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Německo - Alpský diamant – Zugspitze bez nočních přejezdů

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Novinka

Turistika v bavorských Alpách. Oblast okolo nejvyšší německé hory poznáme jak z německé, tak z rakouské strany. Podíváme se do zimního střediska Garmisch- Partenkirchen a uvidíme i jezera Drachensee a Plansee.


Úvod:

Tento zájezd je zaměřen na podrobné poznání kraje pod nejvyšší horou Německa Zugspitze a to jak z německé části, tak i z rakouské, kde máme zajištěno ubytování v **** komfortním hotelu v městečku Lermoos. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, sat.TV, telefonem a fénem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech s výběrem včetně desertového a salátového švédského stolu. Majitelé pro nás také připravili 1x selský bufet. Určitě oceníte i možnost využít relaxační zónu s 340 m2 vodní plochy včetně krytého bazénu, sauny, vířivkou … Během programu vyjedeme lanovkou na nejvyšší horu Německa - Zugspitze, projdeme se soutěskou na německé straně u Garmisch-Partenkirchenu, načerpáme pohodu u panoramatického jezera Plansee nebo naopak budeme obdivovat nádhernou krajinu kolem jezera Drachensee. Pro zájemce je možný i sjezd letní sáňkařskou dráhou a mnoho dalšího.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR do Rakouska. Ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑30 m, ↓700 m): výjezd lanovkou k chatě GRUBIGSTEINHÜTTE (1 705 m), velmi příjemná túra „Adlerweg“ k jezeru BLINDSEE, (1 200 m), dále kolem dalšího jezera MITTERSEE (1 050 m - možnost koupání) a cestou BLINDSEEWEG až do hotelu (možnost kratší túry a zpět od střední stanice lanovkou), večeře.
  • 2. den: snídaně, odjezd do GARMISCH-PARTENKIRCHENU (850 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑250 m, ↓50 m): soutěskou HÖLLENTALKLAMM a dále kolem jezera EIBSEE (1 100 m) až k dolní stanici na Zugspitze – hezká túra pod masívem Zugspitze, nakonec okružní túra kolem již zmíněného jezera. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑50 m, ↓50 m): zubačkou odjezd k jezeru EIBSEE (1 100 m), lehká okružní túra s možností občerstvení i koupání v jezeře pod masivem Zugspitze. Všichni zpět do hotelu, večeře.
  • 3. den: snídaně, výjezd fakultativně lanovkou na ZUGSPITZE (2 962 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑50 m, ↓1450 m): po krátké túře na nejvyšší hoře Německa zpět do údolí lanovkou a příjemnou cestou do Ehrwaldu, prohlídka městečka a pěšky do hotelu. Těžká varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑50 m, ↓1450 m) poté středně těžkou túrou „Nordalpenweg" k chatě KNORRHÜTTE (2 051 m), cestou „Plattsteig“ až k chatě EHRWALDER ALM (1 502 m), lanovkou dolů do EHRWALDU, busem do hotelu. Všichni večeře selský bufet.
  • 4. den: snídaně, odjezd busem do HEITERWANGU (1 000m). Základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑50 m, ↓100 m): pěšky kolem mlýna k jezeru HEITERWANGER SEE, panoramatickou cestou k jezeru PLANSEE až k hotelu FORELLE (970 m), odtud lodí k hotelu SEESPITZE (980 m) a kolem vodopádů STULBENFÄLLE až na okraj města REUTTE, velmi pěkná cesta, kterou lze zkrátit lodí. Těžší varianta: (2 z 5; 6 hod., ↑50 m, ↓1450 m): výstup na vrchol ZUNTERKOPF (1 811 m). Všichni odjezd do hotelu busem, večeře.
  • 5. den: snídaně, Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑70 m, ↓650 m): odjezd busem do BIBERWIER (990 m), výjezd lanovkou nad chatu SUNNALM (1 620 m) a po cestě JUBILAEUMSWEG pod SCHACHTKOPFEM (1 642 m- krátký výstup) zpět k busu. Těžší varianta: (2 z 5; 6 hod., ↑500 m, ↓630 m): od horní stanice lanovky přes HÖLLTOERL (2 126 m) k jezeru DRACHENSEE (1 917m) a dále kolem jezera SEEBENSEE (1 657 m) po vozové cestě až k horní stanici lanovky, kterou sjedeme do EHRWALDU, odtud již naším busem zpět do hotelu, všichni večeře.
  • 6. den: snídaně a odjezd do ČR. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách.
  • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5 x snídaně, 4 x večeře, 1 x selský bufet, každodenní použití relaxační zóny včetně krytého bazénu, sauny, dopravu klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč (max. 3), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.
  • Umístění: Rakousko, Německo, Zugspitze, Lermoos


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz BratislavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist