Rusko - Transsibiřskou magistrálou až na Dálný východ *

vlak letecky trajekt - lodní doprava hotel 3* hotel turistická ubytovna snidane

Skvěle vyvážený zájezd po Transsibiřské magistrále, který směřuje po její severní větvi do bývalého, čistě vojenského města Vladivostok na Dálném východě. Na programu je několik výletů po zajímavostech mimo železnici.


Úvod:

Vyslyšme volání dálek a vydejme se na železniční pouť po nejdelší trati světa napříč Ruskem – zemí, nad kterou slunce nezapadá. Transsibiřská magistrála je fascinující a živoucí tepnou jižní Sibiře, jež by bez ní prakticky nemohla žít. Zároveň ale představuje zvláštní „jednorozměrný svět“, který zná jen dvě světové strany, východ a západ, a řídí se celý moskevským časem, ač vlakem protneme postupně osm časových pásem. Nejrychlejší expresní vlaky zvládají celou trasu za šest dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme „v jednom tahu“, nýbrž si cestu rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejpřitažlivějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem osm nocí ve vlaku, prostřídaných pěti nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 9288 kilometrů trati v rozumném časovém rozpětí. Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy, přílet do MOSKVY, prohlídka města – KREML a RUDÉ NÁMĚSTÍ, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, nový park Zarjadje, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, vyhlídka na Vrabčích horách, dle časových možností i letní sídlo Kateřiny Veliké s přilehlým parkem Caricyno. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE.
 • 3. den: : KAZAŇ - prohlídka starobylého centra na řece VOLZE, kazaňský KREML, ulice Baumana, katedrála Sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes URAL do Asie.
 • 4. - 5. den: JEKATĚRINBURG náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, jezero v centru města, místo největšího pohřebiště československých legionářů na světě a jejich památník na MICHAILOVSKÉM HŘBITOVĚ. Nocleh v hotelu, druhý den výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny GANINA JAMA. večer odjezd na úsek magistrály, který je z těch našich druhý nejdelší (2 dny a noc).
 • 6. den: : Přejezd západní Sibiří přes OMSK a NOVOSIBIRSK a přes mohutné řeky Irtyš a Ob.
 • 7. - 8. den: KRASNOJARSK s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního SAJANU. Výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na JENISEJ (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Druhý den odjezd vlakem k Bajkalu.
 • 9. den: IRKUTSK - tradiční metropole střední Sibiře na řece ANGARA - nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, ZNAMENSKIJ MONASTÝR. Nocleh v hotelu.
 • 10. den: přejezd minibusem k nedalekému jezeru BAJKAL do letoviska LISTVJANKA - okružní plavba lodí po Bajkalu, rybí trh se slavným bajkalským omulem, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží, návštěva NĚRPINÁRIA (něrpa je endemický bajkalský tuleň) nebo zajímavého muzea Bajkalu. Nocleh v typickém dřevěném penzionu.
 • 11. den: z Listvjanky přeplujeme přes ústí řeky Angary k PORT BAJKALU a na vyhlídkovou jízdu se zastávkami, s možností krátkých pěších procházek podél pobřeží Bajkalu. Večer příjezd krugobajkalkou do SLJUĎANKY, kde se po prohlídce jediného mramorového nádraží světa ubytujeme v turbáze na pobřeží.
 • 12. den: dopoledne koupání v BAJKALU nebo výlet podél pobřeží, odpoledne přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do ULAN-UDE, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí, nocleh v hotelu.
 • 13. den: výlet minibusem do hlavního buddhistického kláštera v Rusku – IVOLGINSKÉHO DACANU. Odpoledne odjezd na náš nejdelší úsek magistrály (2 noci a 2 dny).
 • 14. - 15. den: přejezd hornatou krajinou podél čínských hranic až na Dálný východ do CHABAROVSKU na soutoku AMURU a USURI, zde nocleh v hotelu.
 • 16. den: CHABAROVSK - muzeum Amurského mostu, okružní plavba lodí po AMURU, Amurský útes, Spaso-preobraženský chrám, nábřežní promenáda. V podvečer odjezd na závěrečný noční úsek, výjimečně směrem k jihu.
 • 17. den: ráno příjezd do VLADIVOSTOKU, města s přitažlivou polohou na členitém pobřeží Japonského moře a s velkým přístavem. NIKOLAJEVSKIJ SLOUP (symbolický konec Transsibiřské magistrály), prohlídka atraktivního centra – muzeum v ponorce, pevnost, mys Tokarevského, výjezd lanovkou na sopku ORLÍ HNÍZDO s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy. Nocleh v hotelu.
 • 18. den: ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
 • Poznámka II: Časový harmonogram může být upraven podle aktuálního jízdního řádu.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Moskva a Vladivostok-Praha vč. let. tax a poplatků cca 14 000 Kč, místní transfery minibusy, 6x lehátkový vlak (v závislosti na aktuálním jízdním řádu), 7x hotel*** a 2x turistická ubytovna, 9x snídaně, 2x loď (okružní plavba po Amuru/Bajkalu), celodenní výlet krugobajkalkou, exkurze do NP Stolby, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: případná individuální doprava ve městech, vstupné do památek a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 7x 1lůžkový pokoj v hotelech 5 900 Kč, ruské vízum 2 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 1 590 Kč.
 • Stravování: Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.
 • Ubytování: Ubytování v hotelech***, případně v „turbázách“ v dvou- nebo čtyřlůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit. Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích budete mít v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu okolo Bajkalu je v ceně plackartnyj vagon.
 • Umístění: Rusko - Moskva, Kazaň


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Podobné zájezdy