Termíny - přidat do oblíbených
13.12.20 - 20.12.2020SIJ0210135 990 KčPřidat
01.04.21 - 08.04.2121SIJ0210135 990 KčPřidat
27.09.21 - 04.10.2121SIJ0210235 990 KčPřidat

Pohodový týden na pestré Sinaji

letecky bus hotel 4* plná penze polopenze turistika bazén Novinka Náročnost 1.5

Neopakovatelné šnorchlování v Egyptě na Sinaji s pěším výstupem na Mojžíšovu horu do výšky 2 285 m.n.m.


Úvod:

Úžasné korálové útesy, průzračně čisté moře, duny, hory, beduíni, dávná historie – to vše je egyptská Sínaj, poloostrov, který hraje klíčovou roli v historii několika náboženství a který dnes nabízí nespočet přírodních krás a spoustu možností zábavy. Společně se vydáme na týdenní výlet Sínajským poloostrovem, při němž si užijeme nejen koupání a šnorchlování v několika ze světově nejvyhledávanějších lokalit, ale také divoké přírody v podobě hor a dun i doteků dávné historie v klášteře svaté Kateřiny a jeho okolí. Vydejte se s námi okusit tuto nepominutelnou směsici zážitků, kterou najdeme jen pár hodin letu od České republiky. Ubytováni budeme v kvalitních 4* hotelech v blízkosti pláže. Provází Pavel Pšeja.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy s přestupem do ŠARM AL-ŠAJCHU, noční přílet, z letiště přejezd na ubytování (po celý pobyt v Šarm al-Šajchu je stravování zajištěno formou all-inclusive). Následovat bude relaxační den, kdy můžeme setřást únavu z cesty, vykoupat se na některé z četných pláží Šarm al-Šajchu (nebo i v hotelovém bazénu) a příjemně se naladit na podvečerní prohlídku města. Během ní prozkoumáme oslňující MEŠITU AL-SAHÁBA, v níž se prolíná celá směsice architektonických stylů, proslulé náměstí SOHO s jeho Tančící fontánou, proslulý Starý trh i úžasnou koptskou katedrálu. Po prohlídce je tu pro zájemce možnost posezení u vodní dýmky v populární místní kavárně.
 • 3. den: také v tomto dni si užijeme spousty šnorchlování a koupání, ale tentokrát během celodenního výletu lodí do národního parku RAS MOHAMMED, který je proslulý svými nádhernými korálovými útesy a neuvěřitelným bohatstvím podmořského světa. Kromě šnorchlování a koupání se během dne můžeme i těšit na oběd podávaný přímo na lodi. Pozdě odpoledne návrat do Šarm al-Šajchu, večerní volno.
 • 4. den: změna je život, a tak zatímco dopoledne budeme mít ještě možnost trochu zarelaxovat v Šarm al-Šajchu, kolem poledne vyrazíme na nepříliš dlouhý přesun do naší další destinace, malebného DAHABU. Cestu si ovšem zpříjemníme návštěvou chráněné oblasti NABQ, kde jsou k vidění mangrovy (právě zde je nejsevernější místo jejich výskytu ve světě) a duny. A když budeme mít štěstí, možná zahlédneme i nějaké zástupce místní divoké fauny. Ubytování v hotelu v oblasti Dahab.
 • 5. den: dnešní den strávíme v sínajské přírodě – vyrazíme totiž na celodenní safari džípem! Vydáme se na sever od Dahabu a navštívíme řadu zajímavých lokalit, mimo jiné fascinující BAREVNÝ KAŇON, beduínskou vesnici i chráněnou oblast RAS ABU GHALLUM s jejími horami a dunami. Součástí výletu bude samozřejmě i oběd. V podvečer návrat do Dahabu, po večeři možnost návštěvy jedné z mnoha kavárniček na pobřežní promenádě.
 • 6. den: není možné být na Sínaji a nenavštívit místo, odkud dle Bible promluvil Bůh z hořícího keře na Mojžíše – ano, řeč je o KLÁŠTERU SV. KATEŘINY, původem již ze čtvrtého století! Brzy ráno vyrazíme z Dahabu, abychom měli čas nejen na dopolední prohlídku kláštera, ale odpoledne pak i pro výstup na horu SÍNAJ (2285 m.n.m.), kam se vydáme zčásti na velbloudu a zčásti pěšky. I tato hora má své významné místo v Bibli: zde měl Mojžíš od Boha obdržet Deset přikázáni. Večer návrat do Dahabu.
 • 7. den: celodenní relax v DAHABU, který můžete využít k poslednímu dni plnému koupání a šnorchlování, třeba fakultativně v ikonické lokalitě BLUE HOLE. Pro zájemce je tu rovněž možnost půldenního výletu (pěšky nebo na velbloudu) do okolí, popřípadě možnost zapůjčení čtyřkolky.
 • 8. den: v brzkých ranních hodinách přejezd na letiště. Odlet z Egypta zpět do ČR.
 • Poznámka I: pro vstup do destinace je nutný negativní PCR-test na Covid19 ne starší než 72h, případný test na COVID 19 při návratu do ČR hradí naše CK.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000 Kč, transfery z a na letiště, 3x ubytování v hotelu s all inclusive v oblasti Šarm al-Šajch, 4x ubytování s polopenzí v oblasti Dahab, výlety dle programu, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, vízum cca 25 USD a vše, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.
 • Stravování: 3x all inclusive, 4x polopenze
 • Ubytování: 3x ubytování v hotelu 4* s all inclusive v oblasti Šarm al-Šajch, 4x ubytování v hotelu 4* s polopenzí v oblasti Dahab

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 320 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 920 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Egypt Egypt
Sinaj Sinaj
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 4*
Stravaall inclusive/polopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Egypt - zájezdy
Sinaj - zájezdyQrCode image

TOPlist