Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - stan

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika

Skotsko - pěší turistika. Co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině při túrách a procházkách.


Úvod:

Skotsko, zemi úžasných přírodních krás, vám chceme nabídnout v podobě, která je oceňována u našich zájezdů s pěší turistikou - co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině při túrách a procházkách. Z našich pěších zájezdů na dálkových trasách West Highland Way a Great Glen Way jsme vybrali ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině a pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami zahradami a parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blair Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. My to respektujeme a také toto je součástí našeho zájezdu. Cestou tam si navíc prohlédneme perlu Flander Bruggy a cestou zpět Londýn.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přesun do Brugg.
 • 2. den: prohlídka historického centra BRUGG pěšky a po vodě, noční plavba trajektem do Anglie, odpočinek na lodi, 4lůžkové kajuty.
 • 3. den: přejezd na sever, prohlídka „hlavního města severní Anglie“ YORKU (procházka po hradbách, pro zájemce prohlídka velechrámu - Minsteru), prohlídka nádherných ruin opatství FOUNTAINS ABBEY, procházka krásným parkem, cesta na sever, ubytování v pozdních večerních hodinách (2 noci na stejném místě).
 • 4. den: pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen, přes vrcholek Conic Hill, do Balmahy s překrásným výhledem na jezero LOCH LOMOND a jeho ostrovy (délka trasy 12 km, převýšení 270 m), odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.
 • 5. den: po snídani přejezd podél jezera LOCH LOMOND, rašelinišť RANNOCH MOOR, pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kinghouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km, převýšení 250 m), přejezd přes nejkrásnější skotské údolí GLENCOE se zastávkou na vyhlídce. Odjezd do místa ubytování.
 • 6. den: přejezd do turistického centra FORT WILLIAM, turistické centrum FORT WILLIAM, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, výstup od hladiny moře, délka trasy 19 km), odjezd na ubytování (2 noci na stejném místě).
 • 7. den: odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY, odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 km a 18 km, převýšení minimální), zpět na ubytování.
 • 8. den: odjezd na kouzelný ostrov SKYE, zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS (délka 20 km, převýšení 450 m), odjezd z ostrova, zpět na ubytování (příjezd v pozdních večerních hodinách).
 • 9. den: odjezd do „hlavního města severu“ INVERNESS, možnost nákupů upomínkových předmětů na pěší zóně, prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány, prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD, přejezd na ubytování.
 • 10. den: po snídani zahájíme prohlídku hlavního města Skotska EDINBURGH výstupem k Artušovu křeslu s panoramatickým pohledem na celé město. Návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské míle a pro zájemce královského paláce Holyroodhouse, Calton Hill, ZOO, muzea, galerie, botanická zahrada, muzeum Země, Skotský parlament aj., ostatní odpočinek a posezení v některé z kaváren či útulných hospůdek, noční přejezd na jih.
 • 11. - 12. den: příjezd v ranních hodinách do centra LONDÝNA, odpočinek a individuální program, večer odjezd trajektem do Francie noční přejezd přes Německo do ČR, příjezd v odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným busem (5 400 km), trajekt do Anglie a zpět, ubytování zpravidla 4x ve vlastních stanech a 3x v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x v 4lůžkové kajutě, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 5x česká polopenze za 1 400 Kč (polopenze začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní)., zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 144 Kč.
 • Stravování: bez stravy. Možnost přikoupení české polopenze.
 • Ubytování: zpravidla 4x ve vlastních stanech a 3x v hostelu ve vícelůžkových pokojích, 1x v 4lůžkové kajutě
 • Sleva: Účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami od CK Poznání

Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist