Termíny - přidat do oblíbených
10.06.22 - 17.06.2222AJT0148243 390 KčPřidat
18.06.22 - 25.06.2222AJT0141444 390 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější ostrov Skotska Isle of Skye a nejvyšší hora Británie Ben Nevis

Náročnost 2 letecky bus hotel snidane turistika

Na tomto zájezdu přiletíme do Glasgowa a odtud se přesuneme na ostrov Skye, který v pohodě projdeme. Dále vystoupáme na horu Ben Nevis a navštívíme také vyhlášenou palírnu Talisker.


Úvod:

Na severozápadě Skotska leží největší z ostrovů Vnitřních Hebrid - Isle of Skye. Krásnému pobřeží dominují Cuillin Hills, díky kterým Isle of Skye nabízí nejkrásnější horskou scenerii na britských ostrovech. Do pohoří zamíříme několikrát a půjdeme kolem malebného jezera Loch Coruisk, k zátoce Camasunary Bay i v údolí Glenbrittle. Projdeme se v jedné z nejpozoruhodnějších krajin ostrova ve stolových horách Quirang. Další procházky nás zavedou k osamělému skalisku Old Man of Storr nebo majáku Neist Point. Uvidíme řadu historických zajímavostí, např. kruhovou pevnost, broch z doby železné Dun Beag, pozůstatky kaple Cill Chriosd nebo sídlo Mac Leodů, romanticky přestavěný hrad Dunvegan Castle. Při prohlídce známé palírny ochutnáme velice ceněnou whisky Talisker, v rázovitých hospůdkách místní pivo z pivovaru Uig a uslyšíme tradiční skotskou lidovou hudbu. Nezůstane nám utajen ani přilehlý ostrov Raasay, na který se vypravíme trajektem, projdeme místní pamětihodnosti a vystoupáme k jedinečným výhledům na nejvyšší vrchol ostrova Dun Caan. Nesmíme zapomenout, že cestou ze Skye navštívíme turistické centrum Fort William a vystoupíme na nejvyšší horu Skotska a celé Británie Ben Nevis.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
10.06.22 - 17.06.22 22AJT01482 43 390 Kč Rezervovat
18.06.22 - 25.06.22 22AJT01414 44 390 Kč Rezervovat
19.06.21 - 26.06.21 21AJT01414 Uplynulý termín
11.06.21 - 18.06.21 21AJT01482 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do GLASGOWA nebo EDINBURGHU. Z letiště odjezd do místa ubytování.
 • 2. den: snídaně, přejezd na ostrov ISLE OF SKYE. Okruh po poloostrově Trotternish. Výstup k 50 m vysokému skalisku OLD MAN OF STORR (cca 1,5 hod., 3,8 km, převýšení 560 m). Zastávka na vyhlídkové plošině u skály KILT ROCK a vodopádu Mealt Fall. Zastávka u zříceniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatém výběžku. Prohlídka etnografického muzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a příběh skotské národní hrdinky Flory McDonaldové u jejího náhrobku. Kratší túra ve stolových horách QUIRAING, nádherné, nesmírně fotogenické krajině strmých útesů, náhorních plošin, skalisek a modrých jezer (2,5 hod., 5 km, převýšení 340 m). Ubytování (5x na jednom místě).
 • 3. den: snídaně, přejezd k prohlídce jediné ostrovní palírny skotské whisky TALISKER. Procházka v GLENBRITTLE na úpatí Cuillins, stoupáme k podivuhodným jezírkům Fairy Pools (1 hod., 3 km, převýšení 200 m). Zastávka u DUN BEAG. Nejzachovalejší broch na Skye, dvojité zdivo věže o poloměru 18,6 m a do výšky 2 m. Na nejzápadnějším cípu ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohled na maják za útesy je z místa severovýchodně od parkoviště (1/2 hod., 1 km). Přejezd k prohlídce hradu a zahrad DUNVEGAN CASTLE, nejstaršího obývaného hradu ve Skotsku. Pro zájemce fakultativní plavba z mola od hradu k tulením koloniím. Procházka po CORAL BEACH severně od Dunveganu (1 hod., 4 km, po rovině). Navečer příjezd do PORTREE, hlavního města ostrova, procházka městem (galsky Port Riagh, Královský přístav). Návrat do místa ubytování.
 • 4. den: snídaně, odjezd do rybářské vesničky ELGOL, lodí podél pobřeží do pohoří CUILLIN HILLS k jedné z nejnádhernějších sladkovodních ploch ve Skotsku LOCH CORUISK, ze které vytéká nejkratší řeka ve Skotsku River Scavaig. Procházka kolem jezera (1,5 hod., 3 km, převýšení 122 m). Zpět lodí do Elgolu. Výhledy na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg ze Small Islands. Zastávka u ruin kostela CILL CHRIOSD z 16. stol., který byl střediskem hustého osídlení. Odpolední túra do vysídlené vesnice BORERAIG (3 hod., 10 km, malé převýšení). Cestou zaniklé lomy na mramor. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, výlet na ostrov RAASAY. U INVERARISH nedaleko mola uvidíme The Battery s dvojicí kamenných mořských panen. Výstup na stolovou horu DUN CAAN s dechberoucími výhledy na Hebridy (5 hod., 15 km, vrchol ve výšce 443 m n. m.). Zastávka v nově otevřené palírně Isle of Raasay distillery s možností ochutnávky. Občerstvení v Raasay House, procházka k nedalekému piktskému kameni a pozůstatkům kaple sv. Moluaga. Trajektem zpět na Skye. Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: snídaně, přejezd na východiště trasy u Kirkibost. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan mezi štíty Black a Red Cuillin s výhledy (5,5 hod., 16 km, převýšení 450 m). Kratší varianta končí v CAMASUNARY BAY a vrací se zpět na východiště (3 hod., 9 km, převýšení 210 m). Delší varianta pokračuje k jezeru LOCH NA CREITHEACH a dlouze sestupuje podél River Sligachan až do údolí SLIGACHAN. V cíli můžeme obdivovat starý kamenný most a po túře ochutnáme z nepřeberné nabídky skotských whisky a místních piv. Návrat do místa ubytování.
 • 7. den: snídaně, přejezd skotskou vysočinou do FORT WILLIAM. Za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. m., délka trasy celkem 19 km). Přejezd do místa ubytování.
 • 8. den: přejezd do Glasgowa/Edinburghu. Odlet do ČR.
 • Poznámka I: Garance malé skupiny: 6 - 8 osob.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Glasgow/Edinburgh vč. let. tax a poplatků max. 6 500 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, zpáteční trajekt na ostrov Raasay, lodní výlet k Loch Coruisk, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 360 Kč, pojištění storna do 80 000 Kč za 960 Kč, 5x večeře 2 600 Kč. Jednolůžkový pokoj nelze dokoupit.
 • Stravování: 6x snídaně.
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Příplatky a slevy


 • 5x večeře - 2 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Isle of Skye Isle of Skye
Ben Nevis Ben Nevis
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Isle of Skye - zájezdy
Ben Nevis - zájezdyQrCode image