Termíny - přidat do oblíbených
19.05.21 - 23.05.2121ERG0202718 990 KčPřidat

Skotsko - Edinburgh a Glasgow s výletem na skotskou vysočinu **

letecky hotel 3* snidane turistika Novinka Náročnost 1.5

Návštěva slavného jezera Loch Lomond a skotské vysočiny * Prohlídka palírny skotské whisky * Úzké kamenné uličky a královský palác v Edinburghu * Ubytování v oblasti Glasgow

Úvod:

Vydejte se s námi do tajuplného Skotska! Díky výletům zahrnutým již v ceně zájezdu detailně poznáte nejen dvě nejznámější města, ale projdete se i u slavného jezera Loch Lomond v centrální části skotské vysočiny. Zatímco Edinburgh nabízí mnoho známých atrakcí včetně typického skotského hradu, královského paláce a úzkých kamenných ulic opředenými nejrůznějšími legendami, Glasgow Vás svou rozmanitostí překvapí. Stojí navíc stranou hlavního turistického proudu, díky čemuž poznáte nefalšovanou skotskou atmosféru. Součástí zájezdu je samozřejmě i návštěva palírny slavné skotské whisky, a zejména pak výlet na již zmíněnou skotskou vysočinu, kde Vás čekají nádherné výhledy a procházky ve fotogenické krajině této starobylé země. Cestujeme v malé skupině do 15 osob, a navíc pod vedením odborníka na skotskou whisky J. Vinklera, díky kterému se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o tomto „skotském zlatě“!

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
19.05.21 - 23.05.21 21ERG02027 18 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Glasgow, transfer na ubytování, posezení v typické skotské hospůdce.
 • 2. den: snídaně, prohlídka GLASGOW. Navštívíme okázalou KATEDRÁLU SV. MUNGA, náměstí GEORGE SQUARE a podél řeky CLYDE dojdeme až k RIVERSIDE MUSEUM se expozicí světoznámé architektky Záhy Hadid. Krátký přejezd ke KELVINGROVE MUSEUM – jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí ve Skotsku. Odpočinek nás čeká v univerzitní čtvrti. Glasgow je město, které Vás příjemné překvapí, a navíc je stranou hlavního turistického proudu, čímž je zachována autentická skotská atmosféra!
 • 3. den: snídaně, celodenní výlet na SKOTSKOU VYSOČINU. Těšit se můžete na úžasnou procházku s nenáročným výstupem na vyhlídkový bod u proslulého jezera LOCH LOMOND, které je největší sladkovodní plochou na ostrovech. Jezero uprostřed skotské vysočiny je opravdu fotogenické a romantické místo, které si vychutnáme dosyta. Při zpáteční cestě následuje PROHLÍDKA PALÍRNY SKOTSKÉ WHISKY. Těžko si lze představit návštěvu Skotska bez ochutnávky tohoto národního nápoje v prostředí skutečné palírny. Návrat na ubytování.
 • 4. den: snídaně, celodenní výlet do EDINBURGHU – skotské metropole, která patří mezi nejzajímavější města vůbec. Ve spleti úzkých kamenných ulic doputujeme až k proslulému hradu EDINBURGH CASTLE. Na druhé straně města pak budeme obdivovat královský palác a oficiální rezidenci monarchy HOLLYROOD v ostrém kontrastu s moderní budovou skotského parlamentu. Odpoledne procházka na vyhlídku ARTHUR’S SEAT s panoramatickými výhledy na celé město až do zátoky, kde kotví královská jachta opředená minulostí, kdy ji na svých cestách využívala nejen současná královna, ale i princezna Diana. Večer návrat na ubytování.
 • 5. den: snídaně, dle letového řádu individuální volno v GLASGOW či krátký program s průvodcem, transfer na letiště, odlet. Přílet do ČR.
 • Poznámka I: ** spadá do kategorie "zájezdy za super cenu" - viz systém slev
 • Poznámka II: zájezd je organizován pro skupinu max. 15 osob.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha - Glasgow vč. let. tax a poplatků a příručního zavazadla v max. výši 4 500 Kč, veškerá doprava dle programu (program je zajištěn převážně místní hromadnou dopravou – vlaky, autobusy; popř. taxi a najatá doprava), 4x ubytování v ***hotelu se snídaní v oblasti Glasgow, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, odbavené zavazadlo 2 200/zpáteční let, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 225 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 800 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 225 Kč
 • odbavené zavazadlo - 2 200 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Skotsko Skotsko
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Skotsko - zájezdyQrCode image