Termíny - přidat do oblíbených
01.08.22 - 12.08.2222SKH0177528 990 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - hotel - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika TIP CK Poznání

Skotsko - pěší turistika. Co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině při túrách a procházkách.


Úvod:

Skotsko, zemi úžasných přírodních krás, vám chceme nabídnout v podobě, která je oceňována u našich zájezdů s pěší turistikou - co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině. Z našich pěších zájezdů na dálkových trasách West Highland Way a Great Glen Way jsme vybrali ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině a pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blai Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. Cestou tam si navíc prohlédneme perlu Flander Bruggy a cestou zpět Londýn.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.08.22 - 12.08.22 22SKH01775 28 990 Kč Rezervovat
02.08.21 - 13.08.21 21SKH01775 Uplynulý termín
28.07.20 - 08.08.20 20SKH01775 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přesun do Brugg.
 • 2. den: prohlídka historického centra BRUGG pěšky a po vodě, noční plavba trajektem do Anglie, odpočinek na lodi (4lůžkové kajuty).
 • 3. den: přejezd na sever, krátká prohlídka „hlavního města severní Anglie“ YORKU (procházka po hradbách, pro zájemce prohlídka největší gotické katedrály v Severní Evropě - Minster), prohlídka nádherných ruin opatství FOUNTAINS ABBEY, procházka krásným parkem, cesta na sever, ubytování v pozdních večerních hodinách (2 noci na stejném místě).
 • 4. den: po snídani pěší túra po první části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY z Drymen, přes vrcholek Conic Hill, do Balmahy s překrásným výhledem na jezero LOCH LOMOND a jeho ostrovy (délka trasy 12 km, převýšení 270 m), odpoledne zastávka s prohlídkou jedinečné palírny skotské whisky GLENGOYNE.
 • 5. den: přejezd podél jezera LOCH LOMOND, rašelinišť RANNOCH MOOR, pěší túra po druhé části dálkové trasy WEST HIGHLAND WAY od hotelu Kinghouse pustinami k Telfordovu mostu v BRIDGE OF ORCHY (délka 18 km, převýšení 250 m), přejezd přes skotské údolí GLENCOE se zastávkou u vodopádů. Odjezd na ubytování (4 noci na stejném místě).
 • 6. den: přejezd do FORT WILLIAM, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m, délka trasy 19 km), návrat na ubytování.
 • 7. den: odjezd k východišti nejnovější Skotské dálkové trasy GREAT GLEN WAY, odpočinková túra z FORT AUGUSTUS (soustava zdymadel, vyhlídka na jezero LOCH NESS) podél Kaledonského kanálu a jezera LOCH OICH do LAGGAN LOCKS (délka trasy 10 km, převýšení minimální), turistika v okolí Fort William, zpět na ubytování.
 • 8. den: po snídani odjezd na kouzelný ostrov SKYE, zastávky na zajímavých místech, túra v nejhezčím pohoří v Británii CUILLIN MOUNTAINS (délka 20 km, převýšení 450 m), odjezd z ostrova, zpět na ubytování (příjezd v pozdních večerních hodinách).
 • 9. den: odjezd do „hl. města severu“ INVERNESS, možnost nákupů suvenýrů, prohlídka hradu BLAIR CASTLE, jehož vévoda drží jedinou soukromou armádu v Británii, procházka zahradou a parkem s lesními velikány, krátká prohlídka nejmenšího katedrálního města DUNKELD, přejezd na ubytování.
 • 10. den: zahájíme prohlídku hlavního města Skotska EDINBURGH výstupem k Artušovu křeslu s panoramatickým pohledem na město. Pro zájemce možná návštěva hradu Edinburgh Castle, Královské Míle, královského paláce Holyroodhouse, Calton Hill, ZOO, muzea, galerie, botanická zahrada, muzeum Země, Skotský parlament, HMY Britannia, Rosslynská kaple aj., ostatní odpočinek v některé z kaváren či hospůdek, noční přejezd do Londýna.
 • 11. - 12. den: příjezd ráno do centra LONDÝNA, odpočinek a individuální program, večer odjezd trajektem do Francie, noční přejezd přes Německo do ČR, příjezd v odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Poznámka II: Lze si zarezervovat i leteckou variantu zájezdu - účastníci se na místě spojí v jednu skupinu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 400 km), trajekt nebo Eurotunel do/z Anglie, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech, 1x ubytování v 4lůžkové kajutě, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, 7x hotelová večeře za 4 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 540 Kč.
 • Stravování: snídaně, možnost přikoupit večeře.
 • Ubytování: 1x v 4lůžkové kajutě, 7x nocleh v 2 lůžkových pokojích se snídaní v hotelech.
 • Sleva: Účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami.

Příplatky a slevy


 • vzdálenostní sleva -účastníci z Olomouce, Ostravy a okolí (nelze uplatnit při zvolení svozu) - -500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 000 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 000 Kč
 • 7x večeře - 4 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 540 Kč

Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska pěšky
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha, svoz Brno
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy