Termíny - přidat do oblíbených
03.07.21 - 14.07.2121PJS0181117 390 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Pěšky od jihu k severu Skotska - West Highland Way - stan

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika TIP CK Poznání

Skotsko - turistika a treking, jednodenní tůry. Čeká Vás 230 km dlouhá pěší trasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Trasy půjdeme ,,nalehko“ s jednodenní výbavou a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště na farmě.


Úvod:

Čeká vás 160 km dlouhá cesta pěšky nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny po dálkové trase West Highland Way. Její etapy půjdeme ,,na lehko“ a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště. Po většinu dnů navážeme na putování předchozího dne. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných silničkách. Zájezd je určen nejen pro ,,nováčky“, neboť se podstatně odlišuje od jiných poznávacích zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani jezera Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Ve Skotsku strávíme minimum času v autobuse, budeme stále v krajině. Cestou tam navštívíme flanderské Bruggy nazývané Benátky severu a na zpáteční cestě univerzitní Oxford.Takřka ideální lokality ubytování, byť nižší a často jediné dostupné úrovně, nám umožní navštívit co nejvíce vyhlášených míst proslulé skotské vysočiny. Na základě předchozích zkušeností je ubytování zajištěno částečně ve stanech, částečně v jednoduchých vícelůžkových hostelech (zpravidla v Glasgow a Oxfordu).

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.07.21 - 14.07.21 21PJS01811 17 390 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.
 • 2. den: příjezd do města BRUGGY, prohlídka města pěšky i na vodě, pro zájemce možnost zapůjčení kola a projížďky po cyklistických stezkách k moři, nočním trajektem do Anglie.
 • 3. den: cesta na sever, ráno příjezd do oblasti GLASGOW. V dopoledních hodinách prohlídka palírny skotské whisky GLENGOYNE, odjezd na ubytování nedaleko GLASGOW, procházka po městě, večeře na ubytování (2 noci na stejném místě).
 • 4. den: začínáme naši cestu po WEST HIGHLAND WAY v MILNGAVIE, směrem na DRYMEN, lesními porosty výstup ke CONIC HILL s nádhernými výhledy, sestup k jezeru LOCH LOMOND. (cca 30 km).
 • 5. den: cesta podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska LOCH LOMOND. Z BALMAHY půjdeme po východním břehu jezera až do INVERSNAID, kde je nezbytně nutné stihnout trajekt přes jezero. Ubytování na tábořišti na farmě. Bus parkuje cca 300 m od kempu. (cca 25 km)
 • 6. den: z INVERNAN podél River Falloch s menšími vodopády stoupáme po Old Military Road, hřbitůvky a pozůstatky kostela Sv. Fillana. Z TYNDRUM opět po staré vojenské cestě, která vede rovnoběžně s železniční tratí na sever. Končíme u BRIDGE OF ORCHY. Most tu stojí více než 250 let. Návrat do místa ubytování. Dnes 31 km.
 • 7. den: od kamenného mostu v BRIDGE OF ORCHY k jezeru LOCH TULLA, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť RANNOCH MOOR. Za King´s House Hotel se otevírají výhledy na GRAMPIAN MOUNTAINS a GLENCOE HILLS. Vystoupíme po DEVIL´S STAIRCASE, budeme pokračovat horskou stezkou až k sestupu do KINLOCHLEVEN. Ubytování v kempu přímo u naší cesty. (cca 33 km).
 • 8. den: za námi zůstávají horské štíty Glencoe, před námi Ben Nevis. Vystoupáme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru lesními porosty sestup do údolí GLEN NEVIS, podél silničky až do cíle West Highland Way ve FORT WILLIAM. Ubytování v kempu. (cca 27 km).
 • 9. den: výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (tam a zpět celkem 18 km). Alternativně odpočinkový den ve Fort William. Ubytování v kempu.
 • 10. den: odjezd na jih. Zastávka s procházkou u HADRIÁNOVA VALU - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování v OXFORDU nebo okolí.
 • 11. - 12. den: dopoledne příjezd k OXFORDU, túra podél řeky Temže (16 km), prohlídka univerzitního města, večer trajektem do Francie, noční přejezd přes Německo do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km), trajekt do Anglie a zpět, 8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách nebo ve vícelůžkových pokojích v hostelech, vedoucí zájezdu, informací materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 7x česká polopenze 2 800 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 540 Kč.
 • Stravování: bez stravování, možný příplatek polopenze.
 • Ubytování: 8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách nebo ve vícelůžkových pokojích v hostelech.
 • Sleva: Účastníkům z Olomouce, Ostravy a okolí je poskytována vzdálenostní sleva 500 Kč, kterou lze kumulovat s ostatními slevami. (nelze uplatnit při využití svozu z Brna).

Příplatky a slevy


 • vzdálenostní sleva -účastníci z Olomouce, Ostravy a okolí (nelze uplatnit při zvolení svozu) - -500 Kč
 • 7x česká polopenze - 2 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 540 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Anglie Anglie
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdy
Anglie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy