Termíny - přidat do oblíbených
25.04.22 - 01.05.2222OWB0166939 990 KčPřidat

Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane

Zájezd, který obohatí všechny vaše smysly. Mnoho malých, o to kvalitnějších palíren na ostrovech Vnějších Hebrid i v skotské Highlands.


Úvod:

Při putování za skotskou whisky budeme mít příležitost navštívit Islay, obtížněji dostupnou a přírodně velmi zajímavou výrobní oblast na nevelkém ostrově na jihu Vnitřních Hebrid. Ostrov je domovem mnoha známých whisky, pro které je charakteristická silně kouřová, rašelinná a slaná příchuť. Navštívíme a ochutnáme whisky z řady místních palíren, například Laphroig, Lagavulin, Caol Ila nebo Ardbeg. Na dalších ostrovech, které už patří k výrobní oblasti Islands navštívíme jediné palírny, které zde jsou v provozu. The Isle of Jura Distillery na přírodně téměř nedotčeném ostrově Jura a Isle of Arran Distillers na ostrově Arran. Cestou na ostrovy ochutnáme whisky v Glengoyne Distillery na pomezí oblastí Lowlands a Highlands. Po prohlídkách palíren budeme relaxovat procházkami v překrásné a rozmanité skotské krajině a uvidíme nejednu historickou zajímavost. GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
25.04.22 - 01.05.22 22OWB01669 39 990 Kč Rezervovat
26.04.21 - 02.05.21 21OWB01669 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, přejezd do místa ubytování.
 • 2. den: snídaně, zastávka s ochutnávkou whisky v GLENGOYNE DISTILLERY na hranici Lowlands a Highlands. Z připraveného sudu máme možnost stočit si vlastní láhev whisky: v roce 2014 to byla výborná 16letá, na etiketě bude vytištěno naše jméno, zazátkujeme, zapíšeme do knihy sudu a zaplatíme. Pěkný sběratelský kousek. Přejezd kolem největší sladkovodní plochy na britské pevnině LOCH LOMOND. Jezero je dlouhé 35 km, zastávka s vyhlídkou na BEN LOMOND. Zastávka v městečku INVERARAY na břehu Loch Fyne. Návštěva legendárního obchodu Loch Fyne Whiskies na hlavní ulici. V George’s Hotel zajdeme na výbornou rybí polévku. Večer ubytování.
 • 3. den: snídaně, trajektem cca 2 hod. plavby na nejjižnější ostrov Vnitřních Hebrid ISLE OF ISLAY, který je známý svými single malt whiskies. Dalším trajektem cca 5 minut na jedinečně divoký a pustý ISLE OF JURA. Na dopravní značce Pozor ovce! Pozor jeleni! Cestou do jediné vesnice na ostrově CRAIGHOUSE zastavíme u osamělého stojícího kamene s vyhlídkou na skotskou pevninu. Zastávka s ochutnávkou v palírně THE ISLE OF JURA DISTILLERY (1-5 vzorků). Vyhlídka na dominantní kopce PAPS OF JURA. Trajektem zpět na ostrov Islay, zastávka s ochutnávkou v CAOL ILA DISTILLERY. Prohlídka bývalé sídelní pevnosti Lords of Isles z 14. století na ostrůvku na LOCH FINLAGGAN. Večer ubytování.
 • 4. den: snídaně, průzkum palíren na jihu ostrova, které se nachází v těsném sousedství. V LAPHROAIG DISTILLERY nejúplnější prohlídka, včetně humen, kde nakličuje rozprostřená vrstva ječmene. Na konci prohlídky ochutnávka ze tří připravených sudů: z toho, který vyhodnotíme jako nejlepší, si vlastnoručně naplníme připravenou lahvičku zasazenou do krásného setu. Pěkný upomínkový kousek. Pro Friends of Laproig možnost navštívit svoji parcelu a umístit na ní svoji vlaječku a udělat nezbytné foto. Zastávky v LAGAVULIN DISTILLERY, ARDBEG DISTILLERY. Prohlídka KILDALTON CROSS, jediného zachovalého vysokého keltského kříže ve Skotsku. Je datován do 8. století, na jedné straně jsou biblické scény, na druhé jsou vytesány zvířecí motivy. Hlavním městem ostrova je hezká vesnice BOWMORE. Zastávka u Round Church (v kruhovém kostele se prý neměl kde skrýt ďábel). Zastávka s ochutnávkou v BOWMORE DISTILLERY. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, pokračování v obhlídkách palíren s ochutnávkami na “ostrově whisky“ ISLE OF ISLAY. Prohlídka nejmenší palírny KILCHOMAN DISTILLERY, k vidění je úplný výrobní proces až po stáčení whisky do lahví. Zastávka u kostela Kilchoman cross a hřbitůvku námořníků. Zastávka s ochutnávkou v BRUICHLADDICH DISTILLERY. Z přístavu PORT ASKAIG trajektem cca 2 hod. na KINTYRE. Ubytování.
 • 6. den: snídaně, z poloostrova ranním trajektem na ostrov ISLE OF ARRAN, který je považován za miniaturu Skotska, jednotlivé části ostrova jsou reminiscencí jiných oblastí Skotska. Ve vesnici LOCHRANZA s hradem z 13. století návštěva palírny ISLE OF ARRAN DISTILLERS. Procházka na západní straně ostrova v MACHRIE MOOR. Je to skutečně jedinečné místo. Kamenné kruhy a stojící kameny tu byly vztyčeny před 6 000 lety. Přejezd do přístavu BRODICK. Večerním trajektem cca 1 hod. na skotskou pevninu. Ubytování.
 • 7. den: snídaně, cesta do Edinburghu, přejezd na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha Edinburgh vč. let. tax a poplatků max. 6 500 Kč, kompletní doprava minibusem dle programu (cca 700 km), trajekty, 6x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiál.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 385 Kč, zvýšené pojištění storna do 80 000 Kč za 985 Kč. Jednolůžkový pokoj na vyžádání.
 • Stravování: snídaně.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu se snídaní.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 385 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 985 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Skotsko Skotsko
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Skotsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy