Slovensko - Pohodový týden - Návrat do Vysokých Tater

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika Novinka

Úvod:

Kdo by neznal Vysoké Tatry? Nejmenší velehory světa, které si v ničem nezadají s rozlohově většími horskými celky. Vybrali jsme pro Vás to nejlepší, co člověk může v Tatrách během týdenního programu zažít a vidět. Někteří z Vás si možná zavzpomínají na svoje dřívější návštěvy tohoto pohoří, jiní možná objeví krásy, o kterých dosud nevěděli. Výhodou našeho zájezdu je i ubytování v centrální oblasti Tater, který tvoří ideální výchozí místo pro túry a výlety. Každý den budeme mít na výběr z několika možností a náročností jednotlivých túr. Kromě toho můžeme vyzkoušet i „člnkovanie“ na Štrbském plese a „pltě“ na řece Váh. Na Slovensku na nás kromě přírodních krás čekají i výtečné gastronomické speciality a přátelští lidé. Provází M. Báčová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR na Slovensko v pozdních večerních hodinách.
 • 2. den: příjezd na ubytování, snídaně, ubytování podle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓300 m): Výjezd pozemní lanovkou na HREBIENOK, nenáročná procházka k vodopádům STUDENÉHO POTOKA a nejstarší tatranské Rainerově chatě, zpět opět lanovkou nebo pěšky podél Studeného potoka až k hotelu. Večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd místní električkou na ŠTRBSKÉ PLESO, základní varianta (2 z 5; 2 hod., ↑300 m, ↓300 m): odtud půldenní túra k vodopádu SKOK, poté prohlídka okolí Štrbského plesa, možnost ochutnávky místních specialit, využití lodiček. Pro náročnější celodenní okružní túra podél ples přes sedlo Bystrá lávka (2,5 z 5; 7 hod., ↑1000 m, ↓1000 m), zpět na Štrbské pleso. Odjezd autobusem. Večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd autobusem do TATRANSKÉ LOMNICE, odtud výjezd kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso, možnost výjezdu na Lomnické sedlo. Základní varianta (3 z 5; 6 hod., ↑800 m, ↓950 m): Společná túra po tatranské magistrále kolem Obrovského vodopádu na Hrebienok, s možností prodloužení o výstup na TÉRYHO CHATU – nejvýše položenou tatranskou útulnu. Z Hrebienku sjezd pozemní lanovkou, případně pěšky až do hotelu.
 • 5. den: snídaně, základní varianta (2 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): pohodová túra k POPRADSKÉMU PLESU a symbolickému cintorínu a zpět, pro náročnější výstup na hraniční vrchol Rysy ze Štrbského plesa (3 z 5; 3 hod., ↑1000 m, ↓1000 m). Návrat do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, snídaně, odjezd busem k LIPTOVSKÉ MAŘE, celodenní relaxace v Aquaparku TATRALANDIA, nebo základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑450 m, ↓450 m): turistika v PROSIECKÉ a KVAČIANSKÉ DOLINĚ v roklinách, které místy připomínají NP Yosemite v USA nalezneme kromě průzračných potoků, lávek a žebříků i nádherně zachovalé vodní mlýny z 19. století. Odjezd na hotel, večeře.
 • 7. den: snídaně, odjezd z hotelu. Po cestě zastávku u hradu STREČNO, možnost prohlídky, pro dobrodružnější povahy možnost zařízení projížďky na pltích po řece Váh. Příjezd do ČR v nočních hodinách.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 1 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v hotelu v centrální oblasti Tater, který tvoří ideální výchozí místo pro túry a výlety.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Valašské Meziříčí, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz České BudějoviceQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist