Španělsko - Andalusie a Sierra Nevada - letecky

Náročnost 1 letecky bus hotel polopenze

Bájná historická krajina maurů- Al Andalus není jen protkána památkami, ale nachází se v ní i mnohá pohoří, včetně nejvyšší Sierra Nevady. Zde se nachází mnoho prvotřídních turistických tras.


Úvod:

Andalusie je nejen perla maurské architektury, země památek UNESCO, maurské paláce Alhambra, ale také turistika v přírodním parku El Torcal a v podhůří pohoří Sierra Nevada, jeskynní město Guadix, bílé vesnice Alpujaras, Ronda, kolébka corridy vysoko nad kaňonem či pravěká jeskyně Nerja i přírodní zázrak soutěska Chorrro, dále pak vína, tapas, mořské plody a rytmy flamenca, to vše je čarokrásná Andalusie. Zájezd se zaměřením na turistiku pro cca 30 osob.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet Praha-Malaga, Španělsko, transfer do hotelu u ANTEQUERY.
 • 2. den: cesta pohořím Serranía de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, místní speciality nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček « pueblos blancos » , výhledy na pohoří Peña de los Enamorados, geologický div Andalusie propast a soutěska GARGANTA DEL CHORRO, krásná turistika podél nádrže a do hor s výhledem na propast a stěnu soutěsky (5 km) nebo turistika po visutých chodnících celou soutěskou (8-10 km) na 3-4 hodiny (nutná rezervace několik měsíců předem), návrat na ubytování.
 • 3. den: ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, DOLMEN DE MENGA, nejstarší megalitická stavba, pohoří Torcal: turistika v přírodním parku EL TORCAL - přírodní památka UNESCO, vápencové skály a probouzející se jarní květena, divoké pivoňky, kosatce a orchideje v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, cesta do pohoří Sierra Nevada, LOJA, zastávka na kávu, speciality a výhledy na typickou bílou vesničku, Monachil, turistika v soutěsce a korytem říčky MONACHIL i v olivovém háji (7 km, středně náročná turistika), variantně vesnička a nenáročná procházka podél řeky, dle počasí, ubytování v Granadě, po večeři procházka noční GRANADOU.
 • 4. den: dopolední výlet do města GUADIX, kde žijí lidé v jeskyních vydlabaných do jílových kopců a kde se zastavil čas, katedrála, GRANADA (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst světa v jedinečné přírodní scenérii, zasněžené vrcholy Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – ALHAMBRA a zahrady GENERALIFEN (UNESCO), maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, muslimská čtvrť ALBAYZÍN s vyhlídkou San Nicolas a maurská historie, po večeři jedinečný zážitek večerní flamenco v jeskyních, procházka noční Granadou.
 • 5. den: vrcholné zážitky přírodní části v horách, turistika pod vrchol LA VELETA (3 398 m n. m.) v pohoří SIERRA NEVADA, horská květena, vzácná fauna, krásné výhledy, nenáročná hřebenová túra, cesta podél pohoří Sierra Nevada na pobřeží, ubytování v letovisku TORREMOLINOS.
 • 6. den: cesta po pobřeží COSTA DEL SOL směrem na NERJA a „BALKÓN EVROPY“ na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně CUEVA DE NERJA, nazývaná «přírodní katedrála Andalusie», vyhlášené pochoutky tapas, FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika kaňonem nebo výstup k maurské zřícenině s překvapivými výhledy na pohoří TEJEDA ALMIJARA, ubytování na Costa del Sol.
 • 7. den: prostor pro individuální program a fakultativní výlety: 1) fakultativní výlet na Gibraltar, pevnost Evropy: místním autobusem z Torremolinos, zpáteční jízdenka přibl. za 30 EUR, potom na Tarikovu skálu taxi, přibl. cena 38 EUR, TARIKOVA SKÁLA, tlupa opic magoti bezocasí, jeskyně Sv. Michala, výhledy na španělskou CEUTU v Maroku, záliv Algeciras, Costa del Sol, jízda taxíky do přírodní rezervace UPPER ROCK se 4 zastávkami (od 20 osob autobusem) 2) turistika z BENALMÁDENY (doprava individ. vlakem), lanovkou do pohoří MIJAS, návrat na ubytování 3) individuálně celodenní fakultativní výlet rychlovlakem do CORDÓBY (UNESCO), nádherné maurské město na řece Guadalquivir, původní hlavní město chalifátu al-Andalus, katedrála MEZQUITA, původně velká mešita s Pomerančovníkovým dvorem, židovská čtvrť, kouzelné uličky, španělská pevnost ALCAZAR se zahradami. 4) individuální program v TORREMOLINOS, pobyt u moře, procházky podél pobřeží.
 • 8. den: MALAGA, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa a rodný dům, pevnost ALCAZABA z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu CASTILLO DE GIBRALFARO, moderní stavby, botanická zahrada nebo koupání a relax na pláži, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.
 • 9. den: přílet do Prahy k ránu.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo přesunu jednotlivých dnů v případě nepříznivých podmínek v horách a umístění hotelu či případných slavností, které mohou zaznamenat časové změny. Poznámka: upozorňujeme, že libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko. Vstupné do Alhambry je velmi náročná akce a je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem hlásili min. 3 měsíce před odjezdem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Malaga vč. let. tax a poplatků cca 9 000 Kč, 1 zavazadlo (15 kg), doprava místním autobusem, 7x ubytování v hotelu (2x vnitrozemí u Antequery, 2x u Granady, 3x Costa del Sol), 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: fakultativně mikrobusy na Gibraltar, cesty veřejnou místní dopravou a ochutnávky, vstupné (90 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 990 Kč, záloha za vstupné do Alhambry s rezervací 700 Kč, fakult. výlet - doprava z Torremolinos do La Línea de la Concepción (taxíky na samotný Gibraltar se platí zvlášť, orientační cena 38 EUR) 850 Kč, záloha za turistickou trasu El Chorro 560 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Stravování: polopenze, snídaně formou bufetu, snídaně i večeře jsou podávány v hotelu. Nápoje nejsou v ceně večeří, platí se zvlášť. Ceny potravin zhruba: rychlé občerstvení, kus pizzy, bageta aj. 2-4 €, 2 dl vína 2,50 €, káva od 1,80 €, balená voda 1,5 l za 1,20 €, chléb, bageta od 1 €, ovoce, zelenina 1 kg od 1 €,láhev vína 1 l od 8 €, pivo od 1,80 €, limo od 1,20 €, jogurt od 0,75 €, hlavní jídlo v restauraci už od 12 € a menu o 2 chodech 12-15 €, pohlednice 0,50 €, záchod průměr 0,50 €, známka do ČR 0,75 €
 • Umístění: Španělsko - Andalusie, Ronda
 • Program zájezdu RONDA : aréna 7 € GRANADA : katedrála 5 €, královská kaple 4 € NERJA : jeskyně 10 € ANTEQUERA : katedrála 3 €, pevnost 3 € lanovka do pohoří Mijas : dospělý tam 8 €, zpáteční jízdenka 14 € MÁLAGA : katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 € flamenco : 29 € vč. nápoje, vystoupení na 2 h Upozornění: ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální. Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 31-32 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě. Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem (a velmi doporučujeme) hlásili předem. Kapesné Celková orientační částka na vstupy je minimálně 90 €. Na ochutnávky, suvenýry a další vstupy dle zájmu doporučujeme dalších cca 20 €. V hotelu a ve větších městech Andalusie je možné využít platební karty.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist