Španělsko - Madrid - srdce Ibérie

Náročnost 1 letecky bus hotel 3* snidane TIP CK Poznání

Lesk a styl Habsburského i Bourbonského Madridu, slavné sbírky Prado i kastilská kultura. To vše poznáte na tomto podrobném výletu do srdce Španělska.


Úvod:

Ačkoliv je Madrid jedno z nejmladších evropských hlavních měst, svou bohatou historií zastiňuje oblíbená španělská města jako je Sevilla či Valencie. Toto nejvýše položené hlavní město v západní Evropě se chlubí úchvatnými horskými scenériemi a nádhernými západy slunce, které okouzlily i Diega Velázqueze, jehož mistrovské dílo Dvorní dámy budeme obdivovat ve věhlasném muzeu Prado. Až si prohlédnete všechny krásy Madridu, dáte jistě za pravdu místním madrileños (Madriďanům), že „z Madridu je to jen jeden schod do nebe“.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odlet z Prahy do Madridu, transfer do hotelu, krátký přesun metrem do nejklidnější madridské čtvrti SALAMANCA se sítí velkolepých ulic lemovaných elegantními domy. Cestou po CALLE SERRANO budeme míjet luxusní obchody, jimž vévodí domácí značka Prada, až dorazíme k cihlové stavbě PLAZA DE TOROS DE LAS VENTAS, 2. největší býčí aréně na světě, kde se pořádá milovaná i zatracovaná korida. V případě času si prohlédneme arénu i zevnitř (možno i v následujících dnech). Poté již posedíme v místní taverně u talíře tradičních jednohubek tapas se sklenkou sherry.
  • 2. den: po snídani se vydáme na madridské putování v oblasti Starého „Habsburského“ Madridu, vstupní branou nám bude náměstí PUERTA DEL SOL s hodinovou věží a sochou medvěda opírajícího se o typický strom zdejších hor - planiku. Poté projdeme jedním z 9 klenutých průchodů na náměstí PLAZA MAYOR, které je obehnáno cihlovými domy se 400 balkóny, v jehož centru stojí socha krále Filipa III. Odsud je to jen kousek, přes nejslavnější uličku se sklepními hospůdkami CAVA DE SAN MIGUEL, ke královskému paláci PALACIO REAL s jednou z nejlepších zbrojnic na světě. Přímo před hlavním průčelím se rozprostírá náměstí PLAZA DE ORIENTE se sochami španělských králů a královen, a opera TEATRO REAL. Ve čtvrti LA LATINA se vypíná nejvýznamnější KLÁŠTER SV. FRANTIŠKA Z ASSISI s obří kopulí o průměru 31 m (větší než kopule katedrály sv. Pavla v Londýně), zdobený malbami Goyi a Ribery. Po nábřeží řeky MANZANARES se vypravíme do oázy zeleně a klidu, PARQUE DE OESTE, plné fontán a mostů, kde nasedneme do visuté lanovky (panoramatický výhled na celý Madrid), která nás převeze na druhý břeh do CASA DE CAMPO, obrovského vřesoviště s roklemi a zbytky zákopů z občanské války, zoologickou zahradou a zábavným parkem (ideální zábava pro děti). Na zpáteční cestě se zastavíme v kapli z 18. st. LA ERMITA DE SAN ANTONIO DE LA FLORIDA, kde jsou uloženy Goyovi ostatky. Poté již posedíme v jedné z tradičních terrazas (venkovní kavárny, mezi oblíbené místo umělců i kolemjdoucích patří retro Café Gijon) u šálku horké čokolády se smaženým pečivem churros.
  • 3. den: snídaně, prohlídka čtvrti PASEO DEL PRADO s prestižními muzejními sbírkami. Slavné Rubensovo dílo Tři Grácie či Tizianův Jezdecký portrét císaře Karla V. spatříme v MUZEU PRADO, mistrovské dílo Guernicu zase v CENTRU UMĚNÍ KRÁLOVNY SOFIE. Je zcela na vás, zda si prohlédnete několik zdejších muzejních svatostánků, nebo jestli se budete kochat vzácnými rostlinami a staletými stromy v sousední KRÁLOVSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADĚ či se budete projíždět lodičkou na jezeře EL ESTANQUE v parku RETIRO provoněném tisícem růží (na jaře). Odpoledne se všichni sejdeme a vyrazíme zase jinam, na PLAZA DE COLÓN se sochou Kryštofa Kolumba nad památníkem objevení Nového světa. Pro fotbalové nadšence je připravena prohlídka stadionu slavného klubu Real Madrid z r. 1947, a kdo rád nakupuje, bude se proplétat úzkými uličkami bohémské čtvrti MALASAÑA, která je domovem obchůdků s alternativní módou, knihami, komiksy, ideální pro nákup netradičních suvenýrů. Večer procházka po širokém bulváru GRAN VÍA s moderními i secesními prvky.
  • 4. den: snídaně, ráno možnost návštěvy nejslavnějšího blešího trhu EL RASTRO ve čtvrti LAVAPIÉS s barevnými fasádami domů nebo náměstí PLAZA DE ESPAÑA s památníkem Miguela Cervantese se sochami Dona Quijota a Sancho Panzy či uličky CALLE DE LAS HUERTAS s citáty z děl slavných autorů zasazenými v dlažbě, transfer na letiště, odlet do Prahy.
  • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Madrid vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 000 Kč, transfer z/na letiště, doprava dle programu, 3x ubytování v ***hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiál.
  • Cena nezahrnuje: vstupné, další strava, jízdné ve městě a vše ostatní, co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 180 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image