Tanzánie - Tanzánie a Zanzibar

Náročnost 1 letecky bus hotel stan plná penze snidane


Úvod:

TANZÁNIE A ZANZIBARHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy na Kilimanjaro Airport nedaleko Arushi.
 • 2. den: město ARUSHA - „hlavní město safari“ pod horou Mount Meru.
 • 3. den: začátek 6denního safari - NP TARANGIRE s impozantními baobaby, stády kopytníků, slonů a 550 druhy ptáků, vyhlídka na jezero MANYARA v oblasti Velké příkopové propadliny.
 • 4. den: celodenní safari v kráteru NGORONGORO (rezervace UNESCO), kaldera o průměru 20 km vytvořená kolapsem obrovského vulkánu má dnes největší koncentraci zvěře na světě: lvi, sloni, buvoli, pakoně, zebry, gazely, antilopy, prasata bradavičnatá, pštrosi, orli, supi a další - tady je ještě šance vidět celou tzv. velkou pětku (slona, lva, buvola, levharta a ohroženého nosorožce).
 • 5. den: návštěva masajské vesnice (bomy), zastávka u 150 metrů hluboké rokle OLDUPAI (Olduvai) - místo senzačního objevu 1,75 milionu let starých pozůstatků hominida australopithecus boisei (malé muzeum), pohyblivá duna Shifting Sands, vjezd do národního parku SERENGETI (biosférická rezervace UNESCO) - nekonečné travnaté planiny s minimem stromů jsou symbolem africké krajiny a přerušují je jen žulové výlevy kopjes, v nichž se rádi schovávají lvi.
 • 6. den: celodenní safari v savanách NP SERENGETI, který je každoročně dějištěm největší světové migrace savců - úchvatná podívaná na tisíce pakoňů, zeber a gazel, ale také na žirafy, slony, hrochy, opice, krokodýly, lvy, hyeny, šakaly, mangusty či supy, pokusíme se najít i geparda a levharta.
 • 7. den: ze Serengeti pustou a nehostinnou krajinou k bezodtokému sodnému jezeru NATRON, které leží na hranicích s Keňou pod činnou sopkou OL DOINYO LENGAI, primitivní obydlí Masajů uplácaná ze dřeva a bláta.
 • 8. den: hejna plameňáků živící se řasami na alkalickém jezeře NATRON, pěší výlet kaňonem k vodopádu NGARE SERO (koupání), návrat do Arushi.
 • 9. den: přelet na korálový ostrov UNGUJA v souostroví Zanzibar - známý „ostrov koření“, čtyři noci v koloniálním městě STONE TOWN (UNESCO).
 • 10. den: hlavní město Zanzibar STONE TOWN, které vstřebalo vlivy z Indie, Arabského poloostrova, Evropy i černošské Afriky - staré město s bludištěm křivolakých uliček, sultánské paláce, pevnost, starý trh s otroky…
 • 11. den: lodní výlet ze Zanzibaru na ostrov CHANGUU s kolonií až 200 kg těžkých želv obrovských, koupání na čisté písečné pláži, šnorchlování u korálového útesu v okolí ostrova BAWE, večer si můžete u stánků na tržišti Forodhani dát džus z cukrové třtiny, chlebovník, maniok, jackfruit, čerstvé ryby, chobotnice, krevety, kraby či humry, zanzibarskou pizzu a spoustu dalších dobrot.
 • 12. den: lodní výlet za delfíny z KIZIMKAZI, deštný prales JOZANI s červenými opicemi guerézami a porosty mangrovů.
 • 13. den: zastávka u ruin paláce MTONI, spice tour - prohlídka (i ochutnávka) exotických druhů koření a ovoce s výkladem místního průvodce, tři noci v letovisku Nungwi.
 • 14. den: tropický „ráj“ NUNGWI s dlouhou písečnou pláží, které s turisty sdílí místní rybáři a stavitelé plachetnic „dhow“, přírodní akvárium s mořskými želvami, maják.
 • 15. den: další volný den v Nungwi - pro zájemce možnost domluvit individuální výlet za šnorchlováním u korálového ostrova MNEMBA, potápění, rybářskou výpravu nebo plavbu na plachetnici dhow při západu slunce, v noci odjezd na letiště.
 • 16. den: ranní odlet ze Zanzibaru a návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 21 000 Kč, místní let z Arushi na Zanzibar, místní doprava (minibusy, taxíky), na safari doprava džípy a vstupy do národních parků, 9x ubytování v hotelu se snídaní, na safari 5x v kempu v pronajatém stanu, během dnů na safari plnou penzi, lodní výlety na ostrovy Bawe a Changuu a za delfíny u Kizimkazi, spice tour na farmě s kořením, vstupné do pralesa Jozani, muzea rokle Oldupai a do masajské bomy, vedoucí zájezdu a místní průvodce (řidiče) na safari a na Zanzibaru, informační brožurku.
 • Cena nezahrnuje: vízum do Tanzanie (50 USD na osobu, vyřizuje a platí se na letišti při vstupu do země), spropitné pro místní průvodce a kuchaře (cca 55 USD na osobu), případné vstupy do muzeí, stravování mimo uvedeného a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: možnost ubytování na safari 4x v luxusních lodžích a 1x v „tented camp“ (chatkách, ve 2lůžkových pokojích) za příplatek 15 000 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 880, do 80 000 Kč za 1 480 Kč.
 • Stravování: Na safari je zajištěno stravování (tři jídla denně), které připravují místní kuchaři. V ostatních dnech je stravování (kromě snídaní na hotelech) individuální. Není problém stravovat se v místních restauracích či pouličních stáncích nebo si jídlo koupit, v Tanzanii už znají i supermarkety. Ceny jsou přijatelné – na úrovni ČR nebo o něco vyšší. Gastronomie na Zanzibaru patří sama o sobě k důvodům, proč se sem vydat, zejména pokud máte rádi ryby a mořské plody.
 • Ubytování: Na Zanzibaru a v Arushi přespíme v hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Na safari budeme nocovat v kempech. Spaní uprostřed divoké přírody patří k nejzajímavějším zážitkům safari. Kempy jsou vybaveny sprchou a evropskými záchody na solidní úrovni, nelze se však vždy spolehnout na teplou vodu. Stany vybavené karimatkami jsou poskytnuty místní CK (v ceně safari), bývají prostorné a čisté, vlastní stan tedy nepotřebujete. Rozhodně je nezbytné, abyste měli vlastní spacák. Singl cestovatelé nic nedoplácejí (jsou doobsazeni na pokoj jiným klientem/klientkou stejného pohlaví).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduZÁJEZDY ZA SUPER CENU
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist