Termíny - přidat do oblíbených
15.08.20 - 21.08.2020YOR0112335 490 KčPřidat
14.08.21 - 20.08.2121YOR0112335 490 KčPřidat

Velká Británie – Pohodový týden – Pobřeží a národní parky Yorkshiru

Náročnost 2 letecky hotel polopenze turistika Novinka

Zájezd do zajímavé oblasti severní Anglie. Navštívíte národní parky, pobřeží i kopcovité oblasti, kde si užijete dostatek turistiky.

Úvod:

Během našeho zájezdu projedeme a projdeme pěšky rozmanitou krajinou severovýchodní Anglie a navštívíme řadu historických památek. Uvidíme jedinečné pozůstatky klášterů. Foutains Abbey je prý nejhezčí klášterní zřícena v Evropě, parkové úpravy kolem říčky Skell z ní činí jedno z nejkrásnějších míst Anglie. Whitby Abbey se nenachází ve vnitrozemí, pozůstatky opatství shlížejí z pevniny na moře. Navštívíme jedno z nejmenších katedrálních měst Ripon i starobylý York. Římané místo dobyli v roce 71 na kmeni Brigantů, nazvali jej Eboracum a učinili z něj svůj hlavní opěrný bod na severu. Z úzkých uliček je těžké si uvědomit ohromné rozměry katedrály, nejlépe je vidět ze starých městských hradeb, po kterých půjdeme. V kvetoucích vřesovištích North York Moors vystoupíme na kopce s dalekými výhledy a úzkými silničkami dojedeme na konec cest do vesniček a osad se starobylými kostelíky s řadou architektonických prvků z doby anglosaské a normanské. Nedaleko Flamborough sestoupíme k plážím a přejdeme nad nejvyššími křídovými útesy v severní Anglii k vyhlídkovým plošinám k pozorování hnízdišť mořských ptáků.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.08.20 - 21.08.20 20YOR01123 bude realizován v sezoně 2021 35 490 Kč Rezervovat
14.08.21 - 20.08.21 21YOR01123 35 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do severní ANGLIE. Z letiště odjezd do místa ubytování. Posezení v typické hospůdce, seznámení skupiny.
 • 2. den: snídaně, přejezd k okraji národního parku YORKSHIRE DALES NATIONAL PARK. Zastávka v malém městě RIPON v anglickém hrabství North Yorkshire. Nejzajímavější stavbou je katedrální kostel Sv.Petra a Sv.Wilfrieda též nazývaný riponskou katedrálou. Především gotické západní průčelí v raně anglickém slohu nás může uchvátit. Procházka kolem říčky Skell v údolí královského parku Studley. Prohlídka kláštera FOUNTAINS ABBEY, pozůstatky jednoho z nejstarších a největších anglických klášterů řádu cisterciáků byly pro svou krásu a polohu zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Odjezd do místa ubytování (5x na jednom místě). Seznámení s prostředím, večeře.
 • 3. den: snídaně, prohlídka bývalého "hlavního města severní Anglie" YORKU, založeného Římany v roce 71. Procházka po starobylých hradbách s vyhlídkami na domovní zákoutí, zahrady i katedrálu. Prohlédneme si impozantní fasády minstru – velechrámu, pro zájemce prohlídka jeho interiéru. Možnost návštěvy železničního muzea National Railway Museum. Úzkými uličkami dojdeme k té nejznámější, The Shambles, se starými hrázděnými domy a předsunutými horními patry. Posezení v některé z čajoven nebo rázovitých hospůdek. Nepřeberné množství obchůdků se suvenýry. Návrat do místa ubytování. Večeře.
 • 4. den: snídaně, dnes se vydáme do volné krajiny, pěkný přechod v CLEVELAND HILLS, v malebné krajině s dalekými výhledy. Kopce leží uvnitř národního parku NORTH YORK MOORS NATIONAL PARK a naše túra je tou nejhezčí v tomto parku na dálkové trase Coast to Coast. Nejprve míjíme pozůstatky MOUNT GRACE PRIORY, jednoho z mála kartuziánských opatství v zemi. Vystoupáme na BEACON HILL, i když leží v nadmořské výšce pouhých 305 m.n.m, je nádherným vyhlídkovým bodem. Na CARLTON MOOR přejdeme kolem rozjezdové dráhy pro lehká letadla. Uvidíme pravěké hrobky a kamenné formace Wainstones. Cca 12 km přechod si můžeme prodloužit na 18 km (převýšení 780m, 6hod) a skončit v CLAY TOP BANK na silnici z Helmsley do Stokesey. Návrat do místa ubytování. Večeře.
 • 5. den: snídaně, procházka přístavním městečkem WHITBY, kde se konal důležitý církevní synod v roce 664. Kapitán Cook se zde vyučil námořnickému umění. V Bram Stokerově románu Drákula podivné zvíře, podobající se obrovskému psu, vybíhá z výběžku a stoupá po 199 schodech k ruinám opatství Whitby Abbey. Prohlídka opatství. Přejezd po pobřeží přes Scarborough do FLAMBOROUGH HEADLAND HERITAGE COAST s plážemi, nejvyššími křídovými útesy v severní Anglii a vyhlídkovými plošinami k pozorování mořských ptáků, mimo jiné jedinou pevninskou kolonií terejů. Procházka po plážích i po pobřeží. Návrat do místa ubytování. Večeře.
 • 6. den: snídaně, putování za vesnickými kostelíky v oblasti EAST RIDING OF YORKSHIRE nás zavede do malých vesniček nebo osad, jmenujme například NORTH GRIMSTON, LANGTOFF, KITKBURN, COWLAM, často na konci úzkých silniček a cest s kostelem s nádhernými anglosaskými nebo normanskými artefakty. Ve jmenovaných kostelích normanské křtitelnice opravdu stojí za vidění. Pěší procházka k opuštěné vesnici ve vřesovištích WHARRAM PERCY DESERTED MEDIEVAL VILLAGE. Návrat do místa ubytování, večeře.
 • 7. den: snídaně, přejezd na letiště, v případě dostatku času podle letového řádu zastávky na zajímavých místech, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka do severní Anglie vč. let. tax a poplatků max. 6 500 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 5x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 245 Kč, Jednolůžkový pokoj nelze dokoupit.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Anglie Anglie
Yorkshire Dales Yorkshire Dales
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Anglie - zájezdy
Yorkshire Dales - zájezdyQrCode image

TOPlist