Termíny - přidat do oblíbených
01.12.20 - 10.12.2020ZAZ0170354 990 KčPřidat

Tanzánie, Zanzibar - Pohodový Zanzibar s výlety

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel polopenze

Úvod:

Houpejte se v sítí natažené mezi dvěma palmami s výhledem na krásu tyrkysové vody Indického oceánu. Teplé tropické slunce na vás bude pokukovat z mezer listů, zatímco měkký vánek vonící jedinečnou vůní koření ostrova se mísí s vůní ořechů kokosových palem, ovoce a další flóry, která vás obklopuje. Lákavá svěžest vzduchu, jemné zvuky vln, které se točí na neuvěřitelně sypkém, bílém písku, šumění palem, a melodie ptáků tvoří klidnou harmonii. To je Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a kouzlem historického města Stone Town. Ale je to i podvodní mořská říše, která je podmanivě krásná, ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Jakmile vklouznete do vlažné, křišťálově čisté vody, sluneční svit rozsvítí mnoho odstínů živých korálů a obyvatel podmořského světa. Navštivte plantáže koření a tropického ovoce, a vychutnejte si pohled na zrající ovoce a poznejte jejich úžasné vlastnosti a léčivé účinky, nejen v kuchyni a kosmetice. Ponořte se do podivuhodného světa pralesa, kde uvidíte chameleony, červené kočkodany, ještěrky, různé ptáky a mnoho dalšího. Projděte se úzkými uličkami labyrintu hlavního města ostrova, starobylé metropole, spatříte mešity, starou pevnost. Můžete si koupit dokonale vyřezané artefakty, krásné šperky, svůdné ovoce z nedaleké farmy, tradiční oblečení a mnohem více. Plujte na okolní malebné ostrovy. Vypravte se s námi na romantickou a exotickou dovolenou, na nejkrásnější pobřeží ostrova Zanzibar –Kendwa s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem. Ubytováni budete v hotelu s polopenzí u pláže jen několik kroků od moře.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.12.20 - 10.12.20 20ZAZ01703 54 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: Odlet z Prahy, přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování u pláže KENDWA BEACH, která jako jedna z mála netrpí odlivy, dle letového řádu ještě první procházka po bělostných plážích. Večeře.
 • 3. den: Snídaně, odpočinek u moře, šnorchlování, odpoledne krátký výlet na sever do NUNGWI, kde navštívíme přírodní "akvárium" se želvami, se kterými si zde můžeme bezpečně zaplavat. Zpět do KENDWY, Večeře.
 • 4. den: Snídaně, celodenní výlet do pralesa JOZANI FOREST, který je domovem pozoruhodné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mimo jiné MANGROVY. Na cestě zpět navštívíme jednu ze zdejších zahrad s kořením SPICE GARDEN, kde se přesvědčíme, že Zanzibar je právem nazýván "Ostrov koření". Návrat na ubytování, večeře.
 • 5. den: Snídaně, půldenní výlet lodí přes severní cíp ostrova až na západně položený malebný ostrůvek MNEMBA ISLAND. Zájemci si mohou cestou zaplavat s DELFÍNY, všichni pak jistě ocení šnorchlování u nádherného korálového útesu. Možnost koupání nedaleko ostrůvků vybíhajících nad hladinu pouze při odlivu. Návrat na východní pobřeží a po zbytek dne odpočinek na pláži. Večeře.
 • 6. den: Snídaně, celodenní volno s koupáním v Indickém oceánu. Fakultativně výlet lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv. Večeře.
 • 7. den: Snídaně, celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Návrat na ubytování. Večeře
 • 8. den: Snídaně, celodenní odpočinek na plážích, nákupy suvenýrů či procházka po odlivové pláži, kde uvidíme mimo jiné i několik hvězdic apod. Večeře.
 • 9. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.
 • 10. den: přílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků max 20.000 Kč, transfer z/na letiště, 7x nocleh, 7x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy, lodní výlet na ostrov Mnemba, vedoucí zájezdu, informační materiály, náklady na test na Covid-19 po návratu do ČR (bude proveden dle aktuálních podmínek na letišti v Praze).
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 50 USD (platí se na letišti), vstupné, další případné vstupní požadavky do destinace (např. test na Covid-19) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč, možnost sjednat připojištění pro případy spojené s pandemií (viz www.poznani.cz).
 • Umístění: Nun Gwi a okolí

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Zanzibar Zanzibar
Tanzánie Tanzánie
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníhotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Zanzibar - zájezdy
Tanzánie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist