Norsko - Losí a trolí stezky

Náročnost 2 letecky bus chatka turistika Novinka

Norsko letecky s lehkou a střední turistikou s poznáváním - ubytováním v chatkách s možností večeří

Úvod:

Pohodový zájezd pro široké spektrum klientů, náruživé turisty, fotografy nebo ty, kdo rádi sbírají lesní plody. Pohodu navodí pohodlná letecká doprava, malá skupina a ubytování v chatách s vlastním WC (2 pokoje po dvou osobách) uprostřed panenské norské přírody téměř na konci civilizace. Program zájezdu je variabilní. Můžete se účastnit vypsaného programu, nebo se jen tak toulat hlubokými lesy a nerušeně relaxovat. V ceně jsou zahrnuty 4 večeře, které si připravíte sami z námi dodaných polotovarů. Vycházky uskutečníme v okolí místa pobytu a v krásném lesnatém okolí řeky Sjoa, na túry zajedeme do nejvyššího skandinávského pohoří Jotunheimen a do NP Rondane. Na celodenní výlet pojedeme k nejznámějšímu fjordu Norska - Geirangerfjordu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: večer odlet z Prahy na letiště Oslo Gardermoen. Pozdě večer a v noci přejezd podél největšího norského jezera MJØSA (362 km²) a údolím Heidal a kolem řeky Sjoa na místo pobytu.
 • 2. den: po dopoledním odpočinku se kolem poledne vydáme na vycházku do borových lesů u divoké ledovcové řeky SJOA v údolí Sjodalen. Uvidíme mj. soutěsku Ridderspranget (Rytířský skok).
 • 3. den: dnes se vydáme na nedalekou vyhlídkovou horu HEIDALSMUEN (1 745 m). Z vrcholu se nám naskytne panoramatický pohled na pohoří Rondane, masivy Jotunheimenu a nejdelší norské údolí Gudbrandsdalen. Délka túry cca 7 hodin.
 • 4. den: v rámci turisticky oddechového dne navštívíme v městečku LOM sloupový kostel a později snad nejznámější norský fjord GEIRANGERFJORD (UNESCO). Fakultativně projížďka lodí po fjordu k vodopádům Sedm sester a Nápadník. Možnost nákupu suvenýrů, návštěvy informačního centra o fjordech. Cestou zpět zajedeme při dobrém počasí na vyhlídkovou horu DALSNIBBA, trůnící 1 500 metrů nad fjordem. Návrat později večer.
 • 5. den: v dnešním dni nás čeká tzv. norská národní túra - přechod hřebenem BESSEGEN nad ledovcovým jezerem Gjende. Tato celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře Gjende na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol Vestfjellet budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero GJENDE. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim. Délka túry je cca 8 hodin.
 • 6. den: po předcházejícím náročném dni nás čeká výlet do NP RONDANE a jeho okolí. Délku túry si zvolíte podle své výkonnosti.
 • 7. den: s přírodou Norska se rozloučíme znovu v NP JOTUNHEIMEN, který je pokryt mnoha ledovci, nádhernými horskými jezery a divokými ledovcovými řekami. Délka túry 3-5 hodin. Program dne doplní průvodce podle počasí nebo přání účastníků.
 • 8. den: během dopoledne odjezd na letiště Gardermoen a odlet do Prahy.
 • Poznámka I: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech. V případě uzavřené skupiny a zájezdu na přání může být program doplněn o jiné túry v horských oblastech výše popsaných. Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 11 000 Kč, doprava mikrobusem, 7x ubytování v chatě KEMP PLUS s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha, kuchyňka) a se dvěma 2lůžkovými pokoji (patrové postele bez povlečení), 4x večeře - klient si sám ohřeje zachlazený nebo zavařený polotovar, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a jízdné cca 550 NOK (včetně plavby po jezeře Gjende a po fjordu Geiranger) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: zapůjčení povlečení (a ručníku) 350 Kč, obsazení chatky 2 osobami 7 500 Kč, obsazení chatky 3 osobami 5 000 Kč, 1lůžkový pokoj není možný.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
Ubytováníchatky v kempu
Stravavečeře
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha 2QrCode image

TOPlist