Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava turistická ubytovna snidane turistika


Úvod:

Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou – horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a malebnými rybářskými vesničkami, ležícími pod těmito štíty. V takovém nádherném prostředí budeme ubytováni 3 noci v pěkných apartmánech a chatách. Magická hranice polárního kruhu je cílem mnoha cestovatelů. Vyfotí se u cedule a jedou dále na sever. Kdyby věděli, o co přicházejí! Ne nadarmo je příroda této oblasti chráněna několika národními parky. Dostaneme se k ledovci, vodopádům a divokým řekám. Budeme vyhlížet stáda sobů a obdivovat arktickou flóru Junkerdalenu. Ochutnáme laponské speciality. Z horského hotelu, kde budeme ubytováni 2 noci můžete vykročit přímo do přírody. Chodíte rádi na houby? Zde je nemusíte hledat, stačí sbírat!Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy v červnu v poledne, přestup v Oslo a odlet za polární kruh a transfer na nocleh. V srpnu odlet večer, nocleh u letiště Oslo a odlet za polární kruh ráno 2. den.
 • 2. den: pojedeme nádhernou vyhlídkovou cestou LOFAST podél fjordů a přes největší norský ostrov HINNØYA do oblasti hlavního města Lofot - SVOLVÆRU. V červnu se ze Svolværu můžeme vydat na fakultativní výlet lodí do pohádkového TROLLFJORDU (cca 3,5hodinová plavba za příplatek). V srpnu tento výlet není z časových důvodů není možný. Noclehy v oblasti městeček Leknes - Stamsund.
 • 3. den: dnes navštívíme mimo jiné rybářskou obec HENNIGSVÆR. Panoramatické scenerie písčitých pláží, šérového pobřeží i ostrých horských štítů uvidíme jak na severním pobřeží, tak z úzké silničky č. 815.
 • 4. den: během dnešního dne budete mít možnost nafotit si nejkrásnější scenerie Lofot: zajedeme totiž do rybářských vesniček NUSFJORD (UNESCO), REINE a Å.
 • 5. den: trajektem odplujeme z MOSKENES na pevninu do přístavního města BODØ. Zastavíme se u SALTSTRAUMEN, nejsilnějších vodních vírů světa. Příroda kolem polárního kruhu je fascinující. Jednu z nejrozsáhlejších divočin Evropy chrání několik národních parků. Ubytujeme se zde proto na dvě noci v hotelu Polarsirkelen (Polární kruh). Čeká nás výlet na polární kruh a k ledovci, procházky v přírodě, možnost sběru hub a lesních plodů a také vynikající místní kuchyně. 2 večeře jsou v ceně zájezdu.
 • 6. den: výlet na polární kruh a dále do NP SALTFJELLET-SVARTISEN, který chrání druhý největší evropský ledovec (369 km²). Zde přeplujeme lodičkou přes jezero SVARTISVATNET a budeme pokračovat pěšky k ledovcovému splazu AUSTERDALSBREEN.
 • 7. den: NP JUNKERDAL se díky specifickému mikroklimatu může chlubit poměrně teplým suchým létem a mimořádně bohatou květenou. Zkusíte najít zakrslé laponské rododendrony? Nebo budete vyhlížet stáda pasoucích se sobů? V Junkerdalu žije kultura a tradice Sámů, původních obyvatel Laponska. Svá stáda zde pasou od 16. století až dodnes. Navečer přejedeme na ubytování do přístavního města BODØ.
 • 8. den: po snídani odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
 • Poznámka I: informace o letech jsou informativní, mohou se změnit.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Evenes a Bodø-Praha (s přestupy) vč. let. tax a poplatků cca 11 000 Kč, doprava mikrobusem, vnitrostátní trajekt, 4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4x snídaně, 2x večeře, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 300 NOK (tj. cca 35 EUR), výlet lodí do Trollfjordu cca 80 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj (3x v rámci 2-3 pokojového apartmánu nebo chaty) 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.
 • Stravování: 4x snídaně, 2x večeře.
 • Ubytování: 4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist