Termíny - přidat do oblíbených
03.09.21 - 12.09.2121ARL0154039 990 KčPřidat

Arménie s lehkou turistikou

letecky hotel polopenze turistika

Vydejte se s námi do země s 3000 let starou kulturou ležící pod Kavkazem * Nejvyšší arménská hora Aragac * Návštěva hlavního města Jerevanu s památníkem a muzeem genocidy * Místa, kudy procházela Hedvábná stezka s nejlépe zachovaným orientálním hostincem v Arménii * Snídaně a večeře v ceně


Úvod:

Dopřejte si cestu až tam, kde se kříží Evropa s Asií, do samé kolébky civilizace. Nechte se oslnit historickými památkami, které jsou svědky více než třítisícileté historie. Objevte neposkvrněnou arménskou divočinu a svébytnou architekturu. Nechte se unést čarokrásnými výhledy na rozkvetlé louky a vrcholky Malého Kavkazu. Navštivte domovinu prvního křesťanského lidu a jejich příslovečné pohostinnosti. Jsou místa, na která se nezapomíná, která učarují vašemu srdci i očím.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.09.21 - 12.09.21 21ARL01540 39 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování. Po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme pěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
 • 3. den: ráno dojedeme do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) přes hluboké údolí přepravíme ke klášteru TATEV. Po prohlídce nás čeká krátká túra okolo klášteru Mets Anapat ke skalnímu útvaru Ďáblův most, kde se můžeme vykoupat. V podvečer se projedeme jeskynním komplexem KHNDZORESK, který se tyčí nad kaňonem nedaleko města GORIS. Noc strávíme v SISIANU.
 • 4. den: autobus nás vyveze nad vesnici Shatin, odkud se vydáme na trek čarovnou krajinou vzhůru k pevnosti PROSHABERD (taktéž Boloraberd) a klášteru SPITAKAVOR, pohodlnou chůzí sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozem do Selimova průsmyku (2 410 m), kudy procházela i Hedvábná stezka, a kde se dodnes nachází SELIMOVA KARAVANSERAJ, nejlépe zachovaný orientální hostinec v Arménii. Projedeme okolo Sevanského jezera až do města DILIJAN, kde třikrát přenocujeme.
 • 5. den: brzy ráno nás autobus doveze do města IJEVAN, kde zahájíme putování k vodopádům a jeskyním LASTIVER. Krom turistiky nás čeká koupání, průzkum jeskyní i domů v korunách stromů a gurmáni ochutnají arménské BBQ zvané chorovadz. Pěší návrat nebo motoristické dobrodružství. Noc strávíme v DILIJANU.
 • 6. den: navštívíme region LORI na severu země: klášter HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii. Po prohlídce nás čeká pohodlná túra po náhorní plošině nad údolím řeky DEBED. Kromě hor tyčících se vysoko nad řekou nás okouzlí i les, který nás svou atmosférou přenese do Středozemě.
 • 7. den: den strávíme pohodlnou procházkou mezi jezerem PARZ LICH a klášterem GOSHAVANK, zájemci mohou vyrazit i k jezeru GOSH LICH. Přejedeme k jezeru SEVAN, odkud vystoupáme ke klášteru SEVANAVANK, pokocháme se pohledem na jezero. V podvečer navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme se v JEREVANU.
 • 8. den: časně ráno zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Autobus se vyšplhá k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází Stanice výzkumu kosmických paprsků. Dále už budeme pokračovat po svých až na jižní vrcholek hory. Možná je i alternativa - snazší výšlap v okolí jezera KARI. Nocleh v Jerevanu.
 • 9. den: poslední den zasvětíme prohlídce hlavního města Arménie JEREVANU. Navštívíme PAMÁTNÍK A MUZEUM GENOCIDY, muzeum starých manuskriptů MATENADARAN, katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme se u chačkarové dílny nebo na místním bazaru zvaném VERNISÁŽ. Navečer nás ještě čeká malá ochutnávka vyhlášeného arménského cognacu! Krátký nocleh v Jerevanu.
 • 10. den: brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 800 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 8-9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (dle letového řádu), 8x večeře, 8x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Arménie Arménie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Arménie - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Vendula Lachmanovátermín: 11.6. - 20.6.2017

Dobrý den,
Chtěla bych vyjádřit velké poděkování za to, že jsme letošní červnový zájezd do Arménie s lehkou turistikou absolvovali právě s průvodkyní Markétou Pávkovou. Měla rozsáhlé znalosti o zemi a byla vždy vstřícná a ochotná zajistit cokoli, o co jsme projevili zájem.

Tak skvělý zájezd s blízkým poznáním místní kultury jsem ještě neabsolvovala, bylo to opravdu moc dobře zorganizováno.

Děkuji ještě jednou za tento vydařený zájezd.

Vendula Lachmanová, Mladá Boleslav

Podobné zájezdy