Termíny - přidat do oblíbených
03.07.21 - 12.07.2121BEK0179719 490 KčPřidat

Bělorusko - Romantické putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze TIP CK Poznání

S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi - Bělorusko


Úvod:

S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled rovinatá, země. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě. Při naší cestě neopomeneme navštívit ani Bělověžský prales, největší pralesní areál v Evropě. V průběhu cesty se budeme mimo jiné seznamovat s běloruskou kuchyní (ochutnáme všechny hlavní běloruské speciality), nápoji, lidovými tradicemi a folklórem, ale také s historií a významnými osobnostmi této krásné země, která navzdory 200leté ruské okupaci nadále zůstává kulturní součástí střední Evropy. Provází Kamil Hanák.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.07.21 - 12.07.21 21BEK01797 19 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR a noční přejezd přes Polsko do Běloruska.
 • 2. den: dopoledne návštěva pohraničního města BREST - „západní brány Běloruska“ se slavnou pevností a monumentálním památníkem hrdinné obrany města. Odpoledne přejedeme do městečka KAMENĚC s věhlasnou „Bílou věží“ a do samotného srdce BĚLOVĚŽSKÉHO PRALESA na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
 • 3. den: přesuneme se do starého městečka SLONIMI - střediska reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. Po obědě navštívíme nedaleké ŽIROVIČI - největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem - sídlem rodu Puslovských. Na nocleh přesun do PINSKA, večerní procházka po kouzelném starém městě s židovskými tradicemi.
 • 4. den: ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU se zámkem s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
 • 5. den: dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marca Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v „perle Běloruska“ v POLOCKU.
 • 6. den: ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.
 • 7. den: ráno prohlídka hlavního města Běloruska - MINSKU. Po návštěvě skanzenu běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
 • 8. den: navštívíme dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. Ve vesnici ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
 • 9. den: dopoledne procházka po nejlépe zachovalém historickém městě HRODNĚ - Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou, odjezd z Běloruska a cesta domů přes Polsko.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: K vyřízení víz je nutný originál cestovního pasu, který bude potřeba zaslat do CK cca 1-2 měsíce před odjezdem. Platnost cestovního pasu musí přesahovat minimálně 90 dnů po návratu ze zájezdu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (cca 4 400 km), 7x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích, 7x polopenze, pobytová taxa, vízum, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 450 Kč.
 • Stravování: 7x polopenze.
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 450 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Bělorusko Bělorusko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Český Těšín, svoz Brno
Zájezdy do destinací
Bělorusko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy