Termíny - přidat do oblíbených
23.07.22 - 31.07.2222DUS017536 990 KčPřidat

Černá Hora - Toulky v NP Durmitor s mořem za super cenu - stan **

Náročnost 3 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika

Poznejte Národní park Durmitor. Krásné pohoří a také druhý nejhlubší kaňon světa- Tara.


Úvod:

Středně těžká vysokohorská turistika s těžkými nebo lehčími jednodenními výstupy, s ubytováním do apartmánů nebo pod stan. Perla původní přírody, pohoří Durmitor, má 27 vrcholů vyšších než 2 200 m, 48 vrcholů vyšších než 2 000 m, 5 kaňonů, 18 jezer, 748 pramenů bystré horské vody, lesy, ve kterých jsou některé kmeny staré i půl století. Na cca 40 000 ha se rozprostírá národní park, jehož polovina patří pod UNESCO. Z 2 522 m vysoké hory Bobotov Kuk je Černá Hora vidět jako na dlani. Turistiku zakončíme příjemným osvěžením v moři na závěr zájezdu. Využijeme k tomu nově dokončenou zkratku přímo z Durmitoru. Možnost doplatku místní černohorské polopenze.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
23.07.22 - 31.07.22 22DUS01753 6 990 Kč Rezervovat
24.07.21 - 01.08.21 21DUS01753 Uplynulý termín
25.07.20 - 02.08.20 20DUS01753 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
 • 2. den: ráno příjezd do horského střediska v NP DURMITOR, ubytování ve stanech v kempu. Po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika k ledovcovému jezeru CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování.
 • 3. den: odjezd busem do sedla, okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa ZELENI VIR a dále kolem jedinečné ukázky geologické činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedoucí k autobusu. Alternativně lze vystoupat na osamělý vrchol SEDLENA GREDA (↑350 m) s jedinečným výhledem na Durmitor a Černohorsko-bosenské pohraniční pohoří. Pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol pohoří BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), odkud budete mít celý Durmitor jako na dlani. Zpět stejnou cestou nebo okruhem okolo ŠERENI PASOVI. Odjezd na ubytování.
 • 4. den: lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Zpět na ubytování cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou „tatranskou“ cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování.
 • 5. den: odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace. Pro zájemce možnost raftingu na řece Tara (30-45 EUR, podle délky trasy).
 • 6. den: pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost nákupu ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity nebo (náročnější varianta) výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě okružní trasy nás vždy zavedou k jezeru, poté zpět na ubytování.
 • 7. den: pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošiny Durmitoru CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Cestou možnost ochutnat místní pálenku a čerstvé sýry na salaši. Okruh nazpět na ubytování vede krasovým terénem. Večerní posezení u pečeného jehněte nebo ryby s vínem, pivkem a rakijí (cca 10 EUR).
 • 8. den: přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (3 100 km), 6x ubytování ve vlastních stanech v kempu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstup do NP, místní transfery, lanovky, taxíky (cca 50 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místní polopenze 1 777 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 405 Kč.
 • Stravování: možnost dokoupení místní polopenze, strava začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Polopenze bude podávaná přímo v kempu.
 • Ubytování: 6x ubytování ve vlastních stanech v kempu.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.

Příplatky a slevy


 • místní černohorská polopenze - 1 777 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 405 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Durmitor Durmitor
Černá Hora Černá Hora
Typ zájezduHorská turistika
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájezdy do destinací
Durmitor - zájezdy
Černá Hora - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy