Černá Hora - NP Durmitor, Sinjajevina na kole se zastávkou u moře - stan

Náročnost 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika

Na kole projedeme Dolomity Balkánu- Durmitor i méně známý, autentický kraj Sinjajeviny. Poslední den budeme relaxovat u Jaderského moře.

Úvod:

Na poměrně malém území se nachází jedno z nejmalebnějších a nejznámějších pohoří Černé Hory - Durmitor, který se svými 48 štíty vyšších než 2 000 m, 18 jezery, 5 kaňony a 748 prameny bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Pojeďte s námi poznat blíže toto úchvatné území, které bylo roku 1980 zapsáno na seznam UNESCO, na kole. Nahlédneme do hlubokých kaňonů velkých řek Piva, Tara a Sušice, hlavní horstvo překřížíme skrze průsmyky. Budeme se osamoceně toulat po loukách Sinjajeviny, kde nám jedinou společností budou pasoucí se ovce a skot. Královská etapa povede kolem celého masivu tohoto majestátného vápencového pohoří. Hlavním východiskem pro naše výlety a cyklotoulky bude v samotném srdci Durmitoru, v Žabljaku. Zpáteční cestu si zpříjemníme koupáním u moře. Provází L. Martinek.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR odpoledne, přejezd přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
 • 2. den: ráno příjezd do Černé Hory na okraj nejkrásnějšího národního parku Černé Hory - DURMITOR. Po nefrekventované silnici ze sedla do samotného nitra NP. Přejezd přes nejznámější most Černé Hory na řece Tara. Výšlap od Tary k ubytování nacházejícímu se v srdci Durmitoru, v ŽABLJAKU (cca 40 km, náročnost 2 z 5).
 • 3. den: toulky zapomenutým krajem SINJAJEVINY. Pro MTB kola základní trasa 60 km (50 % asfalt, 50 % louky a šotolina, náročnost 3 z 5). Pro treková kola okruh přes VRAŽJE JEZERO (možnost koupání) a RIBLE JEZERO s možností odbočky na ZMINIČKO JEZERO po asfaltu (40-50 km, náročnost 2 z 5).
 • 4. den: sjezd do kaňonu řeky TARA. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) do DUBRILOVINY (klášter sv. Jiří z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltce), popř. pokračování kaňonem až do MOJKOVACE.
 • 5. den: královská etapa - DURMITORSKÝ PRSTENEC, okruh kolem Durmitoru na kaňon řeky Sušice, přes Trsu a Sedlo zpět na hotel (cca 80 km, náročnost 3,5 z 5, stoupání 2 000 m). Lehčí trasa - výjezd na vyhlídku ČUROVAC s panoramatickými výhledy do monumentálního kaňonu řeky Tary s možností odbočky na lyžařské středisko MAMČILOV GRAD a VELKÝ ŠTUOC (40 km, náročnost 2 z 5).
 • 6. den: malebnými vesničkami podél Pivsko jezero a dále proti proudu řeky Bukovica k nejužšímu kaňonu NEVIDIEMO. Střídání asfaltu se šotolinou s úchvatnými výhledy 600 m dolů na jezero. Na konci výhledy do kaňonu řeky KOMARNICA, kde nás bude čekat autobus u stylové restaurace (60 km, náročnost 2,5 z 5).
 • 7. den: ze sedla v samém srdci Durmitoru sjezd nevyužívanou a velmi málo známou MTB stezkou pod tunel IVICA NAD ŠAVNIKEM. Dále po staré cestě podél SINJAJEVINY s možností koupání v blankytně modrém VRAŽJE JEZERO zpět do hotelu (15 km MTB pěšina - single track, poté 40 km asfalt, náročnost 2 z 5).
 • 8. den: snídaně a přejezd autobusem nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Pro zájemce možnost rovinaté etapy kolem Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (60 km). Večer odjezd z Černé Hory domů.
 • 9. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: svozy platí jen pro turistickou variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 6x nocleh ve vlastních stanech v kempu v blízkosti stravovacího zařízení, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místní polopenze (začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní) 1 777 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnost přikoupení polopenze.
 • Ubytování: ve vlastních stanech v kempu.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, BřeclavQrCode image

Hodnocení

Michaela a Ludvík Fischerovitermín: 9.7. - 17.7.2018


Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za úžasnou dovolenou v Černé Hoře. Lukáš Martínek je super průvodce, díky němu jsme měli možnost tuto zemi poznat se vším všudy. Za těch pár dnů strávených v Černé Hoře, máme díky němu spoustu bezva zážitků. Již jsme na podobných dovolených byli s jinými cestovkami, ale s žádnou to nebylo takto dokonalé. Dovolenou jsme si objednávali na poslední chvíli, protože jsme měli zaplacenou u jiné cestovky, ale ti zájezd zrušili, jelikož ho nenaplnili. Objednávali jsme ho přes CK Pohoda a na centrále nám moc pomohli a měli s námi velkou trpělivost. Takže super přístup ze všech stran.
Ještě jednou moc děkujeme a myslím, že odteď už na dovolené jezdíme jen s Vaší cestovkou.

manželé Fischerovi

TOPlist