Termíny - přidat do oblíbených
30.10.21 - 12.11.2121VEO0156784 990 KčPřidat
01.03.22 - 14.03.2222VEO0104984 990 KčPřidat
29.10.22 - 11.11.2222VEO0156784 990 KčPřidat

Velikonoční ostrov, Chile - Za přírodou, kulturou a vínem centrálního Chile a záhadnými sochami moai

letecky hotel snidane Náročnost 1.5

Poleťte s námi objevit jedno z nejizolovanějších míst na planetě – Velikonoční ostrov alias Rapa Nui, kde budete mít možnost obdivovat divokou přírodu a především archeologická naleziště se záhadnými sochami moai. V druhou části zájezdu navštívíme nejkrásnější místa centrálního Chile – vyhlášený Národní park La Campana, překrásně členité pacifické pobřeží, malebná přímořská městečka a opuštěné pláže s pelikány a lachtany, jedno z nejzajímavějších měst Latinské Ameriky Valparaiso (UNESCO) i hlavní město Santiago. Nemůžeme vynechat ani návštěvu proslavených chilských vinic. To vše se zkušeným českým průvodcem.

Úvod:

Poleťte s námi objevovat krásy centrálního Chile a jednoho z nejizolovanějších míst na planetě – Velikonočního ostrova alias Rapa Nui. Navštívíme chilské hlavní město Santiago pulzující životem a nasajeme bezstarostnou idylku od místních obyvatel. Za přírodou se vydáme do vyhlášeného Národního parku La Campana s majestátními pobřežními horami, které kdysi zdolal i Charles Darwin. Prozkoumáme překrásně členité pacifické pobřeží, podél něhož budeme obdivovat malebná přímořská městečka a opuštěné pláže s pelikány a lachtany. Poznáme jedno z nejzajímavějších měst Latinské Ameriky, osobité a půvabné Valparaiso (UNESCO). Chile je známé svým kvalitním vínem. Navštívíme údolí Casablanca, jednu z vyhlášených vinařských oblastí, a ochutnáme zdejší „nápoj bohů“. Poté již přeletíme 3 700 km na západ do Pacifiku, kde se nachází legendami opředený ostrov Rapa Nui. Nejodlehlejší obývaný ostrov světa se proslavil záhadnými obřími sochami moai, kouzelnou krajinou a působivou kulturou. Během pobytu na ostrově budeme žasnout nad divokou sopečnou krajinu Národního parku Rapa Nui, navštívíme hlavní archeologická naleziště ahu se sochami moai, starodávnou vesnici kultu ptačího muže i písečné pláže s palmami a fantastickým koupáním. Rapa Nui se tu objevil jakoby z jiné planety a nabízí naprosto jedinečný cestovatelský zážitek. Nezapomenutelné dobrodružství si vychutnáte i díky garanci malé skupiny a přítomnosti zkušeného českého průvodce po celou dobu zájezdu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
30.10.21 - 12.11.21 21VEO01567 UZAVŘENO 84 990 Kč Rezervovat
01.03.22 - 14.03.22 22VEO01049 84 990 Kč Rezervovat
29.10.22 - 11.11.22 22VEO01567 84 990 Kč Rezervovat
31.10.20 - 13.11.20 20VEO01567 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do SANTIAGA, ubytování na hotelu, prohlídka kosmopolitního hlavního města, jízda lanovkou na vrchol CERRO SAN CRISTÓBAL s úchvatnými výhledy na město a okolní Andy, historické náměstí PLAZA DE ARMAS s katedrálou, umělecká čtvrť BARRIO BELLA VISTA, rybí trh MERCADO CENTRAL s ochutnávkou paila marina - dušené směsi z mořských plodů, návštěva domu básníka Pablo Nerudy LA CHASCONA, možnost návštěvy místního muzea historie.
 • 3. den: snídaně, odjezd do Národního parku LA CAMPANA s nejvyššími horami pobřežní kordiléry CERRO EL ROBLE a CERRO LA CAMPANA, procházky rozeklanou krajinou s háji chilských palem, skalisky a vodopády, přejezd na hotel do ZAPALLARU.
 • 4. den: snídaně, prohlídka přímořského letoviska ZAPALLARU s plážemi se zlatým pískem a hornatou krajinou v bezprostředním okolí, možnost prvního koupání v Pacifiku, odsud pojedeme podél členitého pobřeží na jih přes malebná pobřežní městečka a jejich pláže, možnost pozorování pelikánů a kolonií lachtanů, surfařské MAITENCILLO, HORCÓN, kde vznikalo chilské hnutí hippies, CONCÓN s vyhlášenými restauracemi a město zahrad VINA DEL MAR s překrásnými parky, ubytování ve VALPARAISO.
 • 5. den: snídaně, prohlídka jedinečného města VALPARAISO (UNESCO) rozkládajícího se mezi několika kopci, na které vedou prastaré pozemní lanovky, klikaté zapadlé uličky s krásnými domy, barevná schodiště, pouliční malby a všudypřítomní umělci, podle mnohých nejfotogeničtější město Jižní Ameriky.
 • 6. den: snídaně, zastávka v parku LAGO PENUELAS s procházkou kolem jezera, možnost pozorování místního ptactva a alpak, přejezd do vinařského údolí CASABLANCA, návštěva místního vinařství a ochutnávka zdejších kvalitních vín, přejezd do Santiaga, volný čas pro nákupy, fakultativně možnost návštěvy show tradičních chilských tanců s večeří.
 • 7. den: snídaně, dle letového řádu přelet na jedno z nejizolovanějších míst na světě RAPA NUI (Velikonoční ostrov), ubytování v hotelu, procházka a seznámení s jedinou osadou na ostrově HANGA ROA, návštěva malebného rybářského přístavu a archeologických nalezišť.
 • 8. – 9. den snídaně, celodenní výlety pronajatým autem do Národního parku RAPA NUI nabízejícího jedinečnou přírodní scenérii – útesy, lávové jeskyně a krátery. Sopka RANO RARAKU uvnitř níž se nachází původní lom na tvrdý tuf, ze kterého jsou vytesány typické sochy moai, archeologické naleziště AHU TONGARIKI s 15 impozantními sochami je největší ahu (kamenné podstavce pro sochy moai), AHU VINAPU a AHU AKIVI s pozůstatky prastaré vesnice, koupání a možnost šnorchlování pod moai na nejkrásnější pláži ostrova ANAKENA s bílým pískem a palmami.
 • 10. den: snídaně, výlet jednou z nejdramatičtějších krajin v jižním Pacifiku k překrásnému jezerem vyplněnému sopečnému kráteru RANO KAU, na jehož okraji leží ORONGO – obřadní vesnice kultu ptačího muže, možnost návštěvy show tradičních tanců (fakultativně).
 • 11. den: snídaně, návštěva mercado - trh s tradičními výrobky, obřadní komplex TAHAI, muzeum MUSEÉ ANTROPOLÓGICO nám představí historii ostrova a Rapanujců, možnost pronájmu kol, motorek či koní.
 • 12. - 14. den: snídaně, volný čas na poslední nákupy v HANGA ROA - odlet dle letového řádu zpět do Prahy přes Santiago.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Santiago-Rapa Nui vč. let. tax a poplatků v max. výši 38 000 Kč, transfery z/na letiště, 11x nocleh v turistickém hotelu se snídaní, ochutnávka vín, doprava pronajatým mikrobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy do objektů a NP Rapa Nui (cca 60 USD), fakultativní akce a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 12 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 440 Kč.
 • Umístění: Velikonoční ostrovy, Santiago.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 12 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 12 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 440 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 840 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Chile Chile
Velikonoční ostrov Velikonoční ostrov
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Chile - zájezdy
Velikonoční ostrov - zájezdyQrCode image