Termíny - přidat do oblíbených
20.08.21 - 29.08.2121CIP0154938 490 KčPřidat

Císařský Peking - krásy a poklady Říše středu

letecky hotel snidane Náročnost 1.5

Čína, známá také jako Říše středu, je nejlidnatějším státem světa, zemí kontrastů, nejrychleji rostoucí ekonomiky, ale také jedna z nejstarších říší v dějinách lidstva. Dnes je to země moderních technologií a obrovských městských aglomerací, ale stále zůstává královstvím čajů, rýže a specifické kuchyně. Jejím symbolem je čínský drak, ale i roztomilá líná panda, na jejím území najdeme mnohé přírodní skvosty a národní parky.


Úvod:

Čína, známá také jako Říše středu, je nejlidnatějším státem světa, zemí kontrastů, nejrychleji rostoucí ekonomiky, ale také jedna z nejstarších říší v dějinách lidstva. Čína dala světu hedvábí, papír, střelný prach, nádherný porcelán a keramiku nebo tradiční čínskou medicínu. Jako jediná na světě se vyvíjela od svého vzniku až do dnešních dní nezávisle na okolních vlivech, vytvořila si jakousi vlastní civilizaci a tyto historické kořeny jsou patrné na každém kroku i přes všechny výdobytky moderní doby. Dnes je to země moderních technologií a obrovských městských aglomerací, ale stále zůstává královstvím čajů, rýže a specifické kuchyně. Jejím symbolem je čínský drak, ale i roztomilá líná panda, na jejím území najdeme mnohé přírodní skvosty a národní parky. Je to země, k jejímuž poznání je potřeba více než jakkoli dlouhý zájezd. My vám nyní nabízíme seznámení s jádrem této pro nás nezvyklé kultury. Poznáte císařský Peking, nepřehlédnutelnou Velkou čínskou zeď, ale i blízký čínský venkov.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.08.21 - 29.08.21 21CIP01549 38 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do PEKINGU.
 • 2. den: přílet do Pekingu, odjezd do centra na ubytování, procházka po NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU s mauzoleem Mao Ce-tunga, kolem Jižní brány na tradiční pěší zónu, kde bude možnost ochutnat první čínské speciality. Pro porovnání přejedeme i do moderní části města s nákupní ulicí a nejmodernějšími obchody a hotely.
 • 3. den: návštěva ZAKÁZANÉHO MĚSTA, sídla císařů dynastií Ming a Čching - největší a nejzachovalejší palácový komplex na světě, který byl pro běžné smrtelníky až do roku 1911 nepřístupný. Poté výstup na blízký pahorek parku JINGSHAN s výhledem nejen na CÍSAŘSKÝ PALÁC, ale i velkou část Pekingu, zastávka u CHRÁMU VELKÉHO ZVONU, procházka typickými hutongy - původní úzké uličky města.
 • 4. den: výlet do údolí, kde se nacházejí CÍSAŘSKÉ HROBKY - 13 hrobek dynastie Ming se zahradami, návštěva olympijského komplexu s Ptačím hnízdem, vodní kostkou a 246 m vysokou věží, odkud je jedinečný pohled na celé město a okolí.
 • 5. den: výlet k 500 let staré vesničce CUANDIXIA, ukázka životních podmínek místních obyvatel v době ještě nedávné, prohlídka typického stavení, výstup na vyhlídku nad vesnicí, večer fakultativně návštěva divadla bojového umění.
 • 6. den: návštěva obětního komplexu u CHRÁMU NEBES, jednoho ze symbolů Pekingu, jeho zahrady, chrámy a zákoutí, místo, kde vladaři každoročně prosili Bohy o dobrou úrodu. Odpoledne prohlídka REZIDENCE PRINCE GONGA a PARKU BEIHAI.
 • 7. den: výlet místní dopravou na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ - největší stavba všech dob, starý systém opevnění táhnoucí se od východního pobřeží až po poušť Gobi na západě. Navštívíme oblast MUTIANYU, jednu z nejzachovalejších, avšak méně turistických sekcí. Na úseku 20 km se nachází 22 zachovalých strážních věží. Návrat zpět do Pekingu.
 • 8. den: návštěva LETNÍHO PALÁCE - komplex určený k pobytu císařského dvora za parných letních dní, nechybí mu nic z luxusu císařského paláce, je umístěný na břehu jezera Kunming a najdeme zde sedmnáctiobloukový most, budhistický chrám, ostrov s Chrámem draků, ale i kontroverzní Mramorovou loď. Cestou zpět do města možnost návštěvy ZOO.
 • 9. den: navštívíme LAMAISTICKÝ CHRÁM, jeden z živých chrámů, kde potkáme mnichy, kteří jej spravují a udržují, ale i věřící při modlitbách. Hned vedle stojící KONFUCIŮV CHRÁM zasvěcený památce jednoho z nejvýznamnějších filozofů světa. Po zbytek dne individuální volno.
 • 10. den: odlet do Prahy.
 • Poznámka I: získání čínského víza je složitý a časově náročný proces. Klienti musí dodat cestovní pas do naší CK s předstihem až 4 týdnů, zpět obdrží pas na letišti pře odletem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Peking vč. leteckých tax a poplatků v max. výši 13 000 Kč, transfery místní dopravou (metro, autobus, taxi, mikrobus), 8x ubytování v hotelu*** se snídaní, 1x návštěva čajovny, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vízum (orientační cena z r. 2020 je 3 000 Kč), 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, vstupenka na kung-fu show 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč.
 • Umístění: Peking a okolí, Velká čínská zeď

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 500 Kč
 • vstupenka na kung-fu show - 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Čína Čína
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Čína - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Karel Tabery, Jolanka Pešákovátermín: 30. 4. - 9. 5. 2019

Dobrý den paní Houhová,
od našeho zájezdu do Pekingu, který jste nám obstarávala, uplynul již celý měsíc. Brzy po návratu domů jsme vyrazili ještě do Rakouska, jižních Čech a na Šumavu, a tak se dostávám ke zpracovávání materiálů a fotografií z Číny teprve nyní. Rád vám sděluji, že se nám ten zájezd moc vydařil, viděli jsme vše, co bylo naplánováno, počasí nám přálo, bylo slunečno a teplo. Patrik Balcar se ukázal jako skvělý průvodce, byl sdílný, ochotný, dobře obeznámený s místními poměry i historií a jazykově dokonale vybavený. Zvládal čínštinu a z angličtiny nám též mnohé informace pohotově překládal. Bylo nás celkem sedm, s Patrikem osm, byli jsme dobrá parta, dopravu jsme měli zajištěnu, nikde jsme nebloudili, nikdo se neztratil a užili jsme společně hodně zábavy i legrace. Lety s KLM proběhly též v pohodě. Na 1. a 2. máje byl ovšem svátek a v Zakázaném městě šílený nával, pro turistiku to proto nebyl asi ten nejvhodnější termín, v dalších dnech už ale davy poněkud opadly. Viděli jsme v Číně množství pozoruhodných staveb i dalších zajímavosti , tento zájezd tedy všem doporučujeme a děkujeme Vám ještě jednou za jeho přípravu a všechna zařizování.
Se srdečným pozdravem
Karel Tabery a Jolanka Pešáková

Jiří Beneštermín: 1.5. - 10.5.2018

Velice děkujeme CK Poznání za realizaci zájezdu "Císařský Peking - krásy a poklady Říše středu" začátkem května, i když nás bylo pouze 5 klientů + pí. průvodkyně. Zájezd a jeho poznávací program se nám skutečně moc líbil a velice nás obohatil.

S pozdravem

Jiří Beneš