Termíny - přidat do oblíbených
05.09.21 - 18.09.2121CIB0117749 990 KčPřidat

Hongkong, Macao, Čína - Z metropolí až mezi čínské krasové homole

Náročnost 2 letecky hotel penzion snidane

Čína je zemí mnoha kontrastů. Naši cestovatelé touží po navštívení moderních obchodních metropolí, ale zároveň chtějí zažít tradiční život na čínském venkově. Program, který vám nabízíme na dalších řádcích, vám umožní zkombinovat obojí…a ještě něco navíc. Neuvidíte typické čínské metropole Peking a Šanghaj, ale budete se procházet ulicemi měst, které již nepatří pod čínskou nadvládu, ale nadchnou vás svoji evropskou koloniální architekturou v kombinaci s dominantním čínským charakterem, a v případě Macau americkou vášní pro hazard. Pátý den se ale vše změní a vy se vlakem přemístíte do pohádkového kraje v okolí Guilinu.


Úvod:

Čína je zemí mnoha kontrastů. Naši cestovatelé touží po navštívení moderních obchodních metropolí, ale zároveň chtějí zažít tradiční život na čínském venkově. Program, který vám nabízíme na dalších řádcích, vám umožní zkombinovat obojí…a ještě něco navíc. Neuvidíte typické čínské metropole Peking a Šanghaj, ale budete se procházet ulicemi měst, které již nepatří pod čínskou nadvládu, ale nadchnou vás svoji evropskou koloniální architekturou v kombinaci s dominantním čínským charakterem, a v případě Macau americkou vášní pro hazard. Pátý den se ale vše změní a vy se vlakem přemístíte do pohádkového kraje v okolí Guilinu, do kraje, který byl dlouhá léta mocnou Čínou ignorován, což velmi prospělo tomu, že tu dnes můžete stále spatřit tajemné etnické vesničky v zelených údolích ve stínu vysokých krasových homolí shlížejících na klikatící se řeky pod nimi. Pojeďte s námi do kraje rýžových polí, kde si večer nad šálkem čínského čaje vychutnáte romantiku noční oblohy poseté hvězdami.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
05.09.21 - 18.09.21 21CIB01177 49 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do HONGKONGU, centra byznysu, ale zároveň pokladnice tradiční čínské kultury. Užijeme si projížďku dvoupodlažní tramvají, nákupy i vyhlídky na moderní panorama této metropole, kterému dominují nejvyšší stavby IFC2 nebo HSBC. V kopcích nad přístavem leží čtvrť BONHAM STRAND, centrum čínské komunity, kde si můžete nakoupit různé čaje, bylinky nebo ženšenový kořen. V této tradiční čtvrtí objevíme několik chrámů, jeden z nejkrásnějších je chrám MAN MO s velkými vonnými spirálami visícími ze stropu. Zubačkou vyjedeme až na vrchol hory VICTORIA PEAK. Již samotná jízda je zajímavá, budete shlížet na všudypřítomné džunky a křídlové lodě pod vámi. Pro zájemce návštěva hongkongské zoo a botanické zahrady.
 • 3. - 4. den: na sousedním poloostrově KOWLOON navštívíme kvetoucí taoistický, buddhistický a konfuciánský chrám WONG TAI SIN a užijeme si nákupy na trhu v TEMPLE STREET. Odpoledne odplujeme lodí do miniaturního Las Vegas - MACAU. Tato bývalá portugalská kolonie nám umožní ochutnat pravou makanéskou kuchyni, portské víno nebo tradiční váječný dort natas, jinak neznámý ve vedlejší Číně. Poloostrov je tak maličký, že ho můžeme snadno poznat pěšky. Prohlídku začneme u nejkrásnější portugalské stavby v Macau, LEAL SENADO, která je zdobena modrými a bílými dlaždicemi, prohlédneme si barokní kostel SAO DOMINGOS. Pestrobarevnými uličkami plnými krámků a patellarias (prodejny koláčů) se propleteme k nejslavnější památce Macau, ke kostelu SAO PAULO. Nesmíme zapomenout na staré hradby pevnosti s obřími kanony a poté si odpočinout v čínské zahradě plné bambusů, ptáků a hudebníků hrajících mahjong - JARDIM LOU LIM LEOC. Večer se nabízí možnost návštěvy některého z místních kasín, z nichž nejproslulejší je CASINO LISBOA. Ti, kteří neholdují hazardu, se mohou rozhlížet po okolních ostrovech z vyhlídkové plošiny MACAO TOWER. Z hlavního poloostrova se odebereme na ostrov TAIPA s kouzelnou vesničkou a malebnými trhy. Večer odplujeme zpět do Hongkongu.
 • 5. den: ráno odjezd vlakem do města GUILIN, hlavního střediska v provincii GUANGXI oblíbené pro svou nadpozemsky krásnou krasovou krajinu na březích řek Li, Gui a Sang. K večeru se vydáme k JEZERU SHAN s krásně nasvícenou dvojicí pagod - sedmistupňová MĚSÍČNÍ PAGODA, která je podvodním tunelem spojena s 41 m vysokou SLUNEČNÍ PAGODOU, jež je zároveň nejvyšší měděnou pagodou na světě. Prohlédneme si pozůstatky městských hradeb a vystoupáme na HORU ZŘASENÉHO BROKÁTU s pagodou z dynastie Sung a když budeme mít štěstí, zaposloucháme se do klasické čínské hudby, která tu večer obvykle zní.
 • 6. den: milovníci přírody budou nadšeni dnešním přejezdem mezi zelenými údolími až do oblasti horské oblasti rýžových teras zvané DRAČÍ PÁTEŘ. Zdejší terasovitá políčka zvedající se až do výšky 1 000 m vás budou ze všech stran obklopovat. Ve vesnici TIANTOUZHAI se vám přímo zatají dech nad tou idylickou venkovskou atmosférou. Vyjdeme si na procházku mezi vesničkami TIANTOUZHAI a DAZHAI, přímo mezi terasy, s neopakovatelnými vyhlídkami. Po cestě budeme míjet přátelské obyvatele etnických menšin a večer si vychutnáme hvězdami posetou oblohu u šálku dobrého čaje a rýžového pokrmu.
 • 7. den: ještě než dorazíme do oblasti idylických vesniček etnika Dong v oblasti SANJIANG, nesmíme zapomenout na návštěvu 600 let staré vesnice etnika Zuang a Yao - vesnice PING’AN. Přestože je samotné město Sanjiang poměrně fádní a nezajímavé, v jeho okolí se nachází skutečné perly čínské architektury. Pouhých 20 km severně od města stojí 78 metrů dlouhý elegantní MOST PROTI VĚTRU A DEŠTI, který byl postaven bez pomoci jediného hřebíku. Prohlédneme si dřevěné vodní kolo, vykoupeme se v řece a poputujeme dále do kouzelného údolí YÁNGSHUO tvořeného strmými vápencovými homolemi lemujícími řeku Li. Zdejší čarovné údolí nabízí nepřeberné množství aktivit, a proto bude naši základnou na několik následujících dní.
 • 8. den: vystoupáme na vrchol kopce BILIAN, který nám nabídne široký výhled na tuto úrodnou oblast Yangshuo a je tedy skvělým úvodníkem pro náhled do okolní krajiny. Po zbytek dne volný program, možnost prozkoumávání dalších kopců v Yangshuo, např. HORA DRAČÍ HLAVY, návštěva místních restaurací, nabízí se rovněž účast na jednom ze zajímavých kurzů vaření vč. nákupu na trhu. Večer společná večeře na místním neturistickém nočním trhu DACUNMÉN, kde můžete ochutnat místní exotická jídla.
 • 9. den: dnes poplujeme lodí údolím řeky Li, z Yangshua do XINGPINGU, kde se projdeme a prohlédneme si historické stavby stojící v této více než tisíc let staré vesnici. Při plavbě budeme pozorovat místní farmáře a vodní buvoly na polích. Zpět do Yangshua je možné jet opět lodí, ale aktivnější povahy mohou cestu zpět absolvovat na půjčeném kolem. Budeme projíždět přes malebné vesničky, na cestě se zastavíme ve vesnici FÚLI s dlážděnými uličkami a kamennými domy. Vesnice proslula výrobou vějířů, které si zde můžete jako suvenýr nakoupit. Než dojedeme zpět do Yangshua, budeme muset ještě párkrát naložit kolo na přívoz.
 • 10. den: celodenní výlet do JESKYNĚ ČERNÉHO BUDDHY a VODNÍCH JESKYNÍ. V této oblasti nalezneme bazénky s vodou, ale i s blátem, kde se můžeme vykoupat. Lodí poplujeme k podzemnímu vodopádu a dostaneme se až k MĚSÍČNÍMU VRCHU s proslulým otvorem ve tvaru půlměsíce a s fantastickými výhledy do okolí.
 • 11. den: v Číně bylo natočeno mnoho světově známých filmů, ale vy na této cestě navštívíte unikátní místo, 900 let starou a krásně zachovalou vesnici HUÁNGYÁO, která je jednou z nejikoničtějších filmových čínských vesnic a která se ve filmu Barevný závoj stala dějištěm příběhu lásky zahalené ve smrtícím stínu tehdy probíhající epidemie cholery v období 40. let 20. st. Tato vesnice překypuje množstvím chrámů, pavilonů a klanových síní, při procházkách po kamenných uličkách a mezi banyány na vás dýchne kouzlo minulosti.
 • 12. den: přejedeme do obchodního centra Číny KANTONU, který leží na břehu Perlové řeky a již v jiné čínské provincii, v GUANGDONGU. V Kantonu poznáme MAUZOLEUM KRÁLE NANYUE, který vládl před 2 000 lety, buddhistický CHRÁM BANYÁNOVÝCH STROMŮ se Zdobenou pagodou, PAMĚTNÍ ZAHRADY MUČEDNÍKŮ, které připomínají 5 000 obětí, příslušníků Komunistické strany, které nechal tehdejší prezident Čankajšek zabít nebo INSTITUT ROLNICKÉHO HNUTÍ, kde vyučoval i Mao Ce-Tung (můžete zde vidět i jeho postel). Večer společně v rámci rozlučkové večeře ochutnáme světově proslulé kantonské dim sum.
 • 13. den: přejezd vlakem do HONGKONGU, dokončení prohlídky, poslední nákupy, večer odlet domů.
 • 14. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: získání čínského víza je složitý a časově náročný proces. Klienti musí dodat cestovní pas do naší CK s předstihem až 4 týdnů, zpět obdrží pas na letišti pře odletem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Hongkong vč. let. tax a poplatků v max. výši 14 000 Kč, 3x přejezd vlakem, místní doprava v rámci programu (autobus, metro, minibus), zpáteční lodní lístek mezi Hongkongem a Macau, 11x ubytování v hotelu a penzionu se snídaní, 2x společná večeře, lodní výlet po řece Li, půjčení kola v oblasti Yangshuo, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 800 Kč, vízum (orientační cena z r. 2020 je 3 000 Kč), kurz vaření 850 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 440 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 800 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 840 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 440 Kč
 • kurz vaření - 850 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Macao Macao
Hong Kong Hong Kong
Čína Čína
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Macao - zájezdy
Hong Kong - zájezdy
Čína - zájezdyQrCode image

TOPlist