Termíny - přidat do oblíbených
11.07.20 - 18.07.2020CMX0182317 990 KčPřidat

Pohodový týden v Alpách - Francie, Švýcarsko - Chamonix – Mont Blanc s kartou

Náročnost 2 bus hotel 3* hotel 2* polopenze turistika Novinka

Pohodová turistika pod horským králem Evropy- Mont Blancem. Vychutnejte si výhledy z Aiguille du Midi (3 842 m), či svět alpských ledovců.


Úvod:

Mont Blanc, Chamonix, ledovec Mer De Glace či Agiuille du Midi – jedny z nejslavnějších míst v Alpách s námi nyní můžete nově navštívit bez nutnosti dalších výdajů! Připravili jsme pro Vás novinku zahrnující kartu na neomezené využití všech lanovek a dalších atrakcí v údolí pod nejvyšší horou Evropy! Ubytováni jsme v malebném hotelu v alpském stylu s bazénem v klidném prostředí městečka St. Gervais Le Fayet přímo u stanice proslulé zubačky Tramway du Mont Blanc v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat.TV. Snídaně je podávána přímo v hotelu, jako i 3-chodová večeře. 1 x pro nás majitelé připravili specialitu Tartiflette. Čeká nás výjezd lanovkou až do výšky 3 842 m, projedeme se vyhlášenými trasami s nejkrásnějšími výhledy na masiv Mont Blancu, navštívíme ledovou jeskyni a dotkneme se několika obřích ledovců. Díky kartě si náročnost zájezdu zvolíte dle vlastní chuti a zdatnosti. Tato exkluzivní lokalita je tím pravým rájem pro milovníky alpských velikánů! Provází J. Ježek

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.07.20 - 18.07.20 20CMX01823 bude realizován v roce 2021 17 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách do Francie.
 • 2. den: příjezd do městečka SAINT GERVAIS LE FAYET (571 m), pozdní snídaně, ubytování dle možností hotelu. Proslulou zubačkou TRAMWAY DU MONT BLANC od hotelu až do nejvýše položené železniční stanice ve Francie NID D’AIGLE (2 372 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5; ↑250 m, 700 m, 4 hod.): po výstupové cestě na nejvyšší horu Alp krátce vystoupáme na fascinující vyhlídku na ledovec BIONNASSAY. Panorama dokreslí strmá severozápadní stěna MONT BLANCU včele s vrcholem DOME DU GOUTER (4 304 m). V bezprostřední blízkosti ledovce dále sestupujeme do údolí. Překročíme také most nad burácejícím ledovcovým potokem TORRENT DU BIONNASSAY a dojdeme až ke stanici zubačky BELLEVUE (1 800 m). Poloha stanice přímo na hřebeni nám nabídne další fascinující výhledy na masiv MONT BLANCU, údolí včetně slavného města CHAMONIX a zahlédneme i nespočet vrcholů převyšující tří a čtyři tisíce metrů. Lehčí varianta (1 z 5; ↑150 m, ↓300 m; 2h): pěšky jen na vyhlídku a zpět, sjezd zubačkou do BELLEVUE a následně možnost nenáročné procházky do stanice COL DU VOZA (1 650 m). Všichni sjezd k hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, busem do CHAMONIX (1 035 m), lanovkou s NEJVĚTŠÍM PŘEVÝŠENÍM NA SVĚTĚ až na AIGUILLE DU MIDI (3 842 m). Nezapomenutelné výhledy nejen na vrchol MONT BLANC (4 810 m), ale i na slavné švýcarské vrcholy MATTERHORN (4 478 m), MONTE ROSA (4 634 m) a na další alpské velikány. Sjezd do střední stanice, základní varianta (2 z 5; ↑200 m, ↓600 m; 4h): traverzem pod soustavou ledovců GLACIER DU BLAITIERE (3 554 m) přes vyhlídku LE SIGNAL FORBES až k největšímu francouzskému ledovci MER DE GLACE (1 730 m). Poté, co si vychutnáme výhledy na toto ledovcové království se díky naší kartě zdarma podíváme i do úchvatné jeskyně GROTTE DE GLACE vytesané v ledu. Sjezd další z řady slavných zubaček TRAIN DU MONTENVERS zpět do CHAMONIX. Lehčí varianta spočívá ve sjezdu přímo do Chamonix, výjezdu k ledovci MER DE GLACE a procházky k ledovcové jeskyni. Všichni busem do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, busem do ARGENTIERE, lanovkou na PLAN JORAN (2 150 m), základní varianta (3 z 5; ↑750 m, ↓750 m, 6h): nejprve nenáročnou cestou k chatě CHALET DE LOGNAN (2 070 m) nadohled od ledovce GLACIER D’ARGENTIERE. Následně dle chuti a zdatnosti každého z nás stoupáme podél po vyhlídkové cestě v blízkosti hrany ledovce s dramatickými pohledy na obrovské trhliny. K ledovci se můžete přiblížit na vzdálenost pouhých pár kroků. Zpět po stejné cestě nad chatu a následně malým okruhem k horní stanici lanovky. Lehčí varianta (2 z 5, ↑350 m, ↓350 m, 4h) jen na vyhlídku k ledovci, odpočinek u restaurace a návrat k lanovce. Sjezd do údolí, zpět na hotel, večeře.
 • 5. den: snídaně, busem do LES BOIS (1 035 m), výjezd lanovkou na INDEX (2 390 m). Panoramatickou cestou s výhledy na MONT BLANC tentokrát z protějšího svahu přes údolí až do mezistanice lanovky PLANPRAZ (2 000 m), kde se občerstvíme a v rámci odpočinku vyjedeme lanovkou na BREVENT (2 525 m) a zpět do mezistanice. Pěšky pokračujeme vyhlášeným „balkonem“ s dalšími nádhernými výhledy na CHAMONIX pod námi i na okolní čtyřtisícovky. Dojdeme do mezistanici lanovky FLEGERE, kterou sjedeme zpět do údolí. Lehčí varianta (1,5 z 5; ↑200 m, ↓400 m; 3h) výstup z busu v CHAMONIX, výjezd lanovkou na BREVENT, sjezd do mezistanice a pěšky „balkonem“ do FLEGERE, sjezd do údolí, zájemci pěšky do CHAMONIX. Všichni přejezd na hotel, večeře.
 • 6. den: snídaně, mírně odpočinkový den, busem do CHAMARILLON (1450 m), lanovkou na LES AUTANNES (2 200 m). Základní varianta (2 z 5; ↑100 m, ↓400 m, 3h): na hranici se ŠVÝCARSKEM až k chatě TETE DE BALME (2 321 m), po švýcarském území na CROIX DE FER (2 342 m) s výhledy na přehradu LAC D’EMOSSON. Hranici přejdeme u LES POSETTES (1 900 m), kam sklesáme a sjedeme lanovkou do VALLOIRES. Busem do CHAMONIX – individuální volno s možností využití sáňkařské dráhy (1 sjezd v rámci naší karty zdarma) či jakékoli lanovky. Návrat na hotel. Zdatnější mohou v tento den od lanovky vystoupat k chatě REFUGE ALBERT (2 711 m) postavené doslova na dosah ruky od ohromujícího ledovce GLACIER DU TOUR. Zpět po stejné trase a místní dopravou do hotelu (fakultativně). Večeře.
 • 7. den: snídaně, vyklízení pokojů, odjezd do ČR přes Švýcarsko. Zastávka v MONTREAUX – města na pobřeží ŽENEVSKÉHO JEZERA. Individuální volno (cca 2h).
 • 8. den: návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí při ubytování se 2-mi dospělými.
 • Poznámka II: Svozy budou zařizovány od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typická večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 280 Kč.
 • Stravování: Snídaně je podávána přímo v hotelu, jako i 3-chodová večeře. 1 x pro nás majitelé připravili specialitu Tartiflette.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v malebném hotelu v alpském stylu s bazénem v klidném prostředí městečka St. Gervais Le Fayet přímo u stanice proslulé zubačky Tramway du Mont Blanc v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat.TV.
 • Umístění: Rakousko, Švýcarsko - Charmonix, Saint Gervais Le Fayet

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
 • dítě 0 - 12 let - 15 490 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Švýcarsko Švýcarsko
Francie Francie
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, svoz České Budějovice, svoz Jihlava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz Brno, svoz Ostrava, Poděbrady, Praha, Pardubice, Plzeň
Zájezdy do destinací
Švýcarsko - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist