Termíny - přidat do oblíbených
02.07.21 - 10.07.2121KAB0117538 990 KčPřidat
10.09.21 - 18.09.2121KAB0118438 990 KčPřidat

Pohodový týden - Gruzie - Kazbek pěšky i na elektrokole

Náročnost 2 letecky bus hotel 4* hotel polopenze Novinka

Pohodová turistika v okolí Kazbeku * Půjčení elektrokol je v ceně zájezdu * Prohlídka hlavního města Tbilisi * Klášter Gergeti * Prozkoumejte Gruzii z pohodlí 4* hotelu s polopenzí


Úvod:

Zájezd pohodový týden do oblasti Kazbeku ve Velkém Kavkaze vám umožní navštívit nejen klášter Gergeti, který je jednou z ikon Gruzie, ale především vás provede mnoha malebnými a neprávem opomíjenými místy. Poklidná boční údolí, odlehlejší vyhlídkové body, pohodové pojetí programu a kvalitní zázemí hotelu vám poskytnou zcela jiný zážitek, než jednodenní výprava po staré Gruzínské vojenské cestě. Velkým zpestřením a usnadněním delších přístupů je i využití elektrokol při některých výletech.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
02.07.21 - 10.07.21 21KAB01175 UZAVŘENO 38 990 Kč Rezervovat
10.09.21 - 18.09.21 21KAB01184 38 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do Tbilisi. Dopolední prohlídka hlavního města Gruzie TBILISI . Návštěva historického centra, pevnosti NARIKALA s výhledem na staré město. Poté se přesuneme ke katedrále SIONI a ke kostelům METECHI a ANČISCHATI. Pak se projdeme po klikatých uličkách na nábřeží řeky MTKVARY. Odpoledne odjezd do KAZBEGI. Po cestě prohlídka a degustace vína ve vesnici Čardachi v Yagos vinery, spojená s přednáškou o výrobě vína tradiční gruzínskou metodou kvašení v qvevri. Dále po vojenské silnici kolem PŘEHRADY ŽINVALI. Vyhlídka z „památníku socialistického realismu“ do údolí Aragvi. Přejezd hlavního hřebene Kavkazu a hranice mezi Evropou a Asií na KŘÍŹOVÉM SEDLE (Jvari pass). Zastávka u minerálních pramenů po cestě do Kobi. Příjezd do hotelu, večeře, nocleh.
 • 3. den: snídaně, od hotelu cca 12km terénními auty do vesnice JUTA (Džuta). Nenáročná túra do horolezeckého tábora CHAUKHI (Čauchi)pod stejnojmenným skalním masívem. Pro zdatnější turisty možnost výstupu až na sedlo Chaukhi (3 325 m.n.m.), odtud nádherné výhledy na jezera Abudelauri a regiony Pšavsko a Chevsursko. Návrat po stejné trase k autům do Juty. Večeře.
 • 4. den: po snídani přejezd autem od hotelu do KOBI na začátek trasy. Dále do údolí Truso na elektrokolech nebo pěšky. Návštěva minerálních pramenů, cestou okolo kláštera a trosek pevnosti ZAKAGORI. Pokud se podaří zajistit propustku do údolí SAUTISI, které je v pohraniční zóně, návštěva této velmi pěkné a prázdné části Kavkazu. Návrat zpět na hotel, večeře.
 • 5. den: ráno odjezd auty z hotelu ke středisku GUDAURI. Kabinovou lanovkou do SEDLA KOBI 2950m. Odtud zkusíme vystoupit na vyhlídkový vrchol SADZELE (3 307 m.n.m.) nebo sejdeme po cestách do v létě opuštěného lyžařského střediska. I pro sestup je možno využít lanovkou. Návrat na hotel, večeře.
 • 6. den: výlet na elektrokolech od hotelu po historické cestě do údolí GUDAMAKARI, kterým vedla původní historická cesta z Pasanauri do Kazbegi. Po cestě si užijeme nádherné výhledy na vrchol KAZBEKU a věže CHAUKHI. Pro zájemce o pěší program bude možnost lehké turistiky do opuštěného údolí Arkhmo kousek od hotelu, do stejnojmenné staré opuštěné horské vesnice. Večeře na hotelu.
 • 7. den: snídaně, poté auty výjezd od hotelu ke KLÁŠTERU GERGETI nad městečkem Stepancminda. Pěší túra od areálu Gergeti Sameba (2 160 m.n.m.), pěšinou po travnatém svahu do sedla SABERTSE (2 940 m.n.m.), odtud traverzem k chatě ALTIHUT, kde je možné se občerstvit. Návrat je po stejné cestě, nebo souběžnou pěšinou po hraně hřebene. Auty zpět k hotelu, večeře.
 • 8. den: ráno definitivně opustíme náš hotel a vyrazíme zpět do TBILISI. Cestou navštívíme středověkou pevnosti ANANURI a na soutoku řek Mtkvari a Aragvi si prohlédneme památky bývalého královského města MCCHETA. V Tbilisi společná večeře.
 • 9. den: přílet do ČR
 • Poznámka I: vstupní podmínky do destinace: negativní výsledek PCR testu ne starší než 72h
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Tbilisi vč. let. tax a poplatků v max. výši 7 500 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem, hromadná doprava a trasfery terénními vozy dle programu, 6x ubytování v ****hotelu v oblasti Achkhoti, 1x ubytování v hotelu v Tbilisi, 7x polopenze, degustace vína v Yago vine, půjčení e-biku na 2 dny, lanovka v Gudauri, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 540 Kč, do 80 000 Kč za 1 140 Kč.
 • Ubytování: 6x ubytování v ****hotelu v oblasti Achkhoti, 1x ubytování v hotelu v Tbilisi

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 540 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 140 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Gruzie Gruzie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Gruzie - zájezdyQrCode image