Termíny - přidat do oblíbených
02.10.21 - 17.10.2121KEA0152147 990 KčPřidat

Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel snidane

Jižní, poklidnější stát Indie, který nabízí k vidění tradiční zvyky, krásné pláže i tropické vnitrozemí a jednu z nejrozmanitějších kuchyní na území přední Indie.


Úvod:

Jižní Indie, stát Kérala, je známý především úchvatnou krajinou, výjimečnou kuchyní a příjemným klimatem. To vše láká cestovatele k objevování tajů koření, čaje, krásné přírody a významných kulturních hodnot současnosti i dávné historie. Kérala je také domovinou ajurvédy a jógy, což je další silný impuls tuto perlu Indie navštívit. Provází Petr Komarovský.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
02.10.21 - 17.10.21 21KEA01521 47 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet do TRIVANDRA, přesun na pláž VARKALA, ubytování, relax na pláži, prohlídka hinduistických chrámů.
 • 3. den: po indické snídani se autobusem přesuneme do města KOLLAM, kde se nalodíme na hausbót, na kterém nás čeká fantastický výlet s noclehem po tzv. „back water“. Uvidíme autentickou přírodu, život v rybářských vesnicích a v rámci putování na velmi komfortním hausbótu podnikneme i fakultativní výlety na menších loďkách hlouběji do menších kanálů, kde budeme moci vidět způsob života v ostrovních vesničkách, zpracování kokosů, koření či pěstování krevet. Noc strávíme přímo na hausbótu v klimatizovaných pokojích a s plnou penzí včetně čerstvého ovoce a nealko nápojů.
 • 4. den: ráno, po snídani na hausbótu, přistaneme v přístavu a pak se krátce seznámíme s městem ALLAPUZHA. Prohlídka nebude dlouhá, protože nás čeká přesun do slavného města KOCHI.
 • 5. den: ráno si prohlédneme staré koloniální město KOCHI, které nám i v dnešní moderní době připomene bohatou a slavnou historii města. Večer ve starém Kochi má neuvěřitelné kouzlo. Zároveň se připravíme na náročnější přesun do klimaticky chladnějších hor.
 • 6. den: vyrazíme hodně brzy ráno, protože cesta do MUNNARU je náročná, ale zároveň nesmírně barvitá. V MUNNARU zahájíme interaktivní prohlídkou oficiálního muzea čaje, kde se seznámíme nejen s historií pěstování čaje v Jižní Indii, ale projdeme si celý výrobní proces. Milovníci čaje (a především zeleného) si tady rozhodně přijdou na své. Koupit si v přilehlé prodejně výběr těch nejlepších čajů je povinnost! Tento den však musíme jít hodně brzo spát, protože následný den začíná ve velmi brzkých ranních hodinách.
 • 7. den: tento den nás čeká výlet na KULUKKUMALAI (2 170 m), což jsou nejvýše položené čajové plantáže na světě. Vyrazíme v off-roadových autech, a bude to cesta sice méně pohodlná, avšak mimořádně originální. Východ slunce pod vrcholy hor s úbočími posetými čajovými plantážemi je dechberoucí. Ne nadarmo se říká, že v MUNNARU uvidíte všechny odstíny zelené! Cestou zpět se zastavíme u osvěžujících vodopádů a navštívíme nedalekou přehradu. Šálek čaje s, nebo i bez mléka, s výhledem do okolní krásné přírody bude elegantní tečkou za tímto náročným dnem.
 • 8. den: cesta z MUNNARU do THEKKADY, městečka koření, ajurvédy a bohatých tradic, je členitá, plná zatáček a horských přejezdů. Máme se však i tady na co těšit! Pobyt v THEKKADY zahájíme klidnou projížďkou na slonech a odpoledne si zajdeme na představení umění kathakali - co všechno, a hlavně jak, lze vyjádřit beze slov, pouze mimikou a gesty, je neuvěřitelné. Poté se seznámíme s původním bojovým uměním kalari. Podvečer doporučujeme využít k masáži ajurvédy, které jsou právě v Thekkady vyhlášené v celé Indii.
 • 9. den: brzy ráno vyrazíme do NP PERIYAR. Čeká nás nevšední fotovýlet po chráněném NP, a budeme-li mít štěstí, uvidíme i divoce žijící zvěř. Den zakončíme návštěvou jedné ze zahrad koření Spice Route, kde nás odborníci uvedou do historie pěstování a zpracování koření.
 • 10. den: prohlídka zahrady koření Abraham’s Spice Garden patřící k nejznámějším na světě. Majitel Abraham je výborný průvodce a nesmírně charismatický muž. Tady pochopíte, proč je indická-keralská kuchyně tak návyková! Plní vůní a zážitků se přesuneme VARKALY na pláže Arabského moře, kde budeme moci relaxovat po výletu.
 • 11. den: po snídani zahájíme relaxační kurz vaření (fakultativně), kdy nás místní specialisté seznámí se základy kéralské kuchyně a některá jídla si i sami uvaříme. Máte se opravdu na co těšit! Ostatní klienti volný den na pláži.
 • 12. den: jelikož je Jižní Indie domovinou jógy, nemůžeme jógu vynechat. Máme pro vás připravené lekce pro začátečníky i pro pokročilé (fakultativně). Navštívit Jižní Indii a neabsolvovat lekci jógy je jako nedát si v Čechách pivo! Ostatní klienti volný den na pláži.
 • 13. den: z VARKALA BEACH se přesuneme více na jih, ubytujeme se na známé pláži KOVALAM pod hl. městem Kéraly TRIVANDRUM.
 • 14. den: tento den bude velmi pohodový, navštívíme nejjižnější bod Indie. Poté se vrátíme na pláže KOVALAMU a využijeme příjemného klimatu, budeme si užívat západ slunce na písčité pláži.
 • 15. den: po snídani vyrazíme na celodenní výlet do centra města TRIVANDRUM. Navštívíme starobylé centrum města, královský palác a muzeum. Pro nákup dárků je město jako stvořené, nachází se tady řada nákupních center se zbožím z celé Indie.
 • 16. den: v brzkých ranních hodinách odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Trivandrum vč. let. tax a poplatků v max. výši 21 000 Kč, 13x ubytování ve 2lůžkových pokojích v ***hotelech se snídaní a 1x na hausbótu ve 2lůžkových kajutách s plnou penzí, místní doprava v rámci program, projížďka na slonech, kulturní vystoupení, vedoucí zájezdu, infomateriály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, bakšišné, ostatní strava, masáže a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: vízum (orientační cena z r. 2020 je 2 500 Kč), kurz vaření 2 500 Kč/2 lekce, kurz jógy 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 960 Kč, do 80 000 Kč za 1 560 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 960 Kč
 • kurz vaření - 2 500 Kč
 • kurz jógy - 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 560 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Indie Indie
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Indie - zájezdyQrCode image