Irsko - NP Killarney, Ring of Kerry a poloostrov Dingle

letecky bus hotel snidane

Na tomto zájezdu navštívíme Dublin i s jeho typickými hospůdkami a odtamtud se vydáme do národního parku Killarney, který je umístěn pod scenérií nejvyšších irských hor. V parku uvidíte nejen irskou krajinu, ale také trosky starobylých hradů a opatství.


Úvod:

Po úspěšném zájezdu do Dublinu s výlety rozšiřujeme naši nabídku o možnost poznání Irska v jeho nejryzejší podobě na irském jihozápadě. Východištěm nám bude po celou dobu pobytu turisticky atraktivní městečko Killarney. Je nádherně položené u tří jezer, která jsou rámována vrcholky Macgillycuddy‘s Reeks s nejvyšší horou Irska - Carrantoohil. Killarney je skvělou základnou pro poznávání okolí i poloostrovů Iveragh a Dingle. Během zájezdu se setkáme s krásnou přírodou i nepřeberným množstvím historických památek. K nejznámějším atrakcím Irska patří Ring of Kerry, který vede po poloostrově Iveragh. Poloostrov Dingle nám nabídne kromě svého podmanivého přírodního kouzla nespočet památek z raně křesťanského období. Za příznivého počasí nás fakultativní výlet zavede na Skellig Islands, jedno z nejnádhernějších duchovních míst Evropy. Cestou na jihozápad navštívíme podivuhodné místo k tichému rozjímání Monaincha Abbey a jednu z největších turistických atrakcí Irska Rock of Cashel. GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 KLIENTŮ).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytování v DUBLINU, posezení v typické irské hospůdce, seznámení skupiny.
 • 2. den: snídaně, cesta na jihozápad, procházka k MONAINCHA ABBEY. Prohlídka ROCK OF CASHEL, jedné z největších turistických atrakcí Irska. Kolem r. 450 zde svatý Patrik pokřtil krále Aenguse. Přejezd do ubytování v okolí KILLARNEY, městečka malebných hospůdek a pubů (5 nocí na jednom místě). Killarney se nalézá uprostřed kouzelné krajiny, u tří jezer pod nejvyšším pohořím Irska.
 • 3. den: snídaně, pěšky k hradu ROSS CASTLE, lodní výlet (přejezd trvá 10 minut) na ostrov INISHFALLEN s ruinami stejnojmenného opatství z 12. století. Po návratu přírodním parkem u jezera k opatství MUCROSS ABBEY a k novogotickému šlechtickému sídlu MUCROSS HOUSE s krásnou zahradou, pokračování cesty k vodopádu TORC WATERFALL. Během dne ochutnáme v KILLARNEY vynikající rybí polévku chowder a všudypřítomný Guinness. Návrat do místa ubytování.
 • 4. den: snídaně, celodenní výlet po RING OF KERRY, který patří k nejznámějším atrakcím Irska. Návštěva vesnického skanzenu KERRY BOG VILLAGE. V hospodě Red Fox Inn ochutnáme údajně nejslavnější irskou kávu na světě. Vyhlídka na DINGLE BAY a písčiny WHITE STRAND. V CAHERCIVEEN prohlídka pozůstatků dvou kamenných pevností LEACANABUAILE a CAHERGALL a zříceniny středověkého hradu BALLYCARBELY CASTLE. Přejezd do přístavu PORTMAGGEE. Fakultativní lodní výlet na 13 km vzdálené SKELLIG ISLANDS, který trvá asi 4,5 hod. Na ostrově máme cca 2,5 hod. času k jeho prozkoumání. SKELLIG MICHAEL je jedním z nejnádhernějších duchovních míst Evropy (UNESCO). Pokud nám počasí a okolnosti fakultativní výlet neumožní, z Portmagee přejedeme přes most na ostrov VALENTIA. Procházka k dramatickým útesům BRAY HEAD. Zastávka ve vesničce WATERVILLE, kterou si oblíbil Charlie Chaplin, pokračujeme po Ring of Kerry se zastávkami. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, pokračujeme v prozkoumávání KILLARNEY a okolí. Zastávka na vyhlídkovém bodě u AGHADOE CHURCH AND ROUND TOWER. Odtud k dechberoucímu průsmyku GAP OF DUNLOE. Vzhůru soutěskou a procházka v národním parku. Zastávka v malém rušném městě KILLORGLIN, nepříliš zasaženém moderním životem. Krásnou krajinou k jezeru LOUGH CARAGH a vnitrozemím podél jezera se zastávkami na zajímavých místech. Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: snídaně, celodenní výlet na poloostrov DINGLE. Zastávka v nejzápadnějším městě Evropy a důležitém rybářském přístavu DINGLE. Úzkou silnicí po pobřeží pod MOUNT EAGLE. Prohlídka starobylého osídlení CLOCHAÍN připomínajícího kamenné včelí úly. Dále k vyhlídce SLEA HEAD. Zastávka v hezkém lokálním muzeu v BALLYFERITTER. Zastávka u raně křesťanského osídlení v REASK (An Riasc) se slavným stojícím kamenem zdobeným řeckým křížem se spirálami u MURREAGH návštěva světoznámé GALLARUS ORATORY. Nádherně zachovalá modlitebna byla vystavěna kolem r. 750. A dále k hřbitovu s kříži, slunečními hodinami a kostelem KILLMAKEDAR CHURCH. Při dostatku času odbočka k souboru kamenů s ogamskými nápisy BALLINTAGGART OGHAM STONES. Návrat do místa ubytování.
 • 7. den: snídaně, přejezd do Dublinu na letiště. Let z Dublinu do Prahy.
 • Poznámka I: garance malé skupiny, 6-8 osob.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků max. 6 500 Kč, transfer z/na letiště, zpáteční doprava z Dublinu do Killarney, doprava na celodenní výlety pronajatým mikrobusem, 6x ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, 5x večeře (2-3 chody) 2 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Stravování: 6x snídaně.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu v 2lůžkových pokojích.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Podobné zájezdy