Itálie - Ischia - smaragdový ostrov - letecky

Náročnost 1 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel 3* polopenze bazén

Ischia - letecký pobytově poznávací zájezd


Úvod:

Zelený ostrov, ostrov zdraví, zahrada Evropy – to všechno jsou názvy pro Ischii, malý hornatý italský ostrov v Neapolském zálivu, který oplývá největší koncentrací termálních vod v Evropě. Ostrov si oblíbili již staří Římané, ale i malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, dánský pohádkář Christian Andersen či hollywoodská hvězda Liz Taylorová. Objevte s námi kouzlo ostrova, vykoupeme se na krásných plážích, ale především budeme relaxovat v místních termálních vodách.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ischia - letecky - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.
 • 2. den: odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech nebo doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově – POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 34 €), v blízkosti pláž CITARA. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme fakultativní výlet na nejvyšší vrchol ostrova MONTE EPOMEO před západem slunce. Po jeho zdolání Vás bude čekat výborná večeře a večer plný hudby a tance za zvuků neapolských písní.
 • 3. den: výlet lodičkami do zálivu CARTAROMANA, navštívíme kouzelníkovu jeskyni, koupání na písečné pláži, kde vyvěrají teplé prameny do moře. Na závěr si připravíte svoji pizzu, na které si jistě pochutnáte.
 • 4. den: celodenní fakultativní lodní výlet za poznáním krásy ostrova z moře, vykoupeme se na těch nejkrásnějších místech přímo z paluby lodi. Během celého výletu je k dispozici ovoce, voda a víno. Ochutnáme místní speciality přímo na palubě, bruschetu, škeble, kalamáry. Ostatní pobyt u moře a relaxace v termálních bazénech.
 • 5. den: polodenní výlet. Objedeme celý ostrov a navštívíme všech 6 oblastí: hlavní město ISCHIA, přístavní městečko CASAMICCIOLA TERME, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku LACCO AMENO se symbolem ostrova „Fungo“ – hřib, erozí zformovaný tufový skalní útvar, FORIO se strážními věžemi, BARANO – původní venkovská architektura a SERRARA FONTANA barevná vesnička. Zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Nesmazatelná mementa připomínají obranné věže podél pobřeží ostrova a množství dochovaných antických kostelů. Ty, spolu se zajímavými památkami, sídly s typickou architekturou jihu a mnoha termálními vřídly, dokazují, jak bohatá je Ischie na historii a kulturně - umělecké dědictví.
 • 6. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL, do kterého po snídani za menší poplatek jezdí hotelový svoz, návrat před večeří. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO (10 min. chůze od hotelu) kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní „bazény“, horké prameny, které až 90 °C "jehličkami“ atakují naše těla jako čínská akupunktura.
 • 7. den: pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech Možnosti výletů dle aktuální nabídky, např. Vesuv a Pompeje (60€) nebo celodenní výlet na ostrov Capri (80€).
 • 8. den: transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet do Prahy.
 • Poznámka I: v době tisku katalogu nebyly známy letové řády na r. 2020, z tohoto důvodu může dojít k posunutí termínu zájezdu o 1 den.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Neapol vč let. tax a poplatků v max výši 6 500 Kč, kab. zavazadlo (56x45x25 cm) dle pravidel let. společnosti, transfer z/na letiště, trajekt na Ischii a zpět, výlety 3. a 5. den, 7x ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 6x snídaně formou bufetu, 7x večeře - menu výběrem - 3 chody, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, pobytová taxa cca 2€ os./noc (platba na místě), fakult. výlety 2. den pobytu 44€ a 4. den pobytu 55€ - platba na místě a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: zavazadlo do 23 kg 1890 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 360 Kč.
 • Ubytování: hotel*** v části Forio-Panza s panoramatickou polohou, výhledem na Sant Angelo a ostrov Capri. Hotelové pokoje disponují balkonem nebo terasou a pro hotelové hosty je k dispozici: venkovní termální bazén s lehátky a slunečníky, solární terasa u bazénu, bar, terasa s výhledem na moře. Menší centrum s obchody je cca 200m od hotelu. Kousek od hotelu zastávka MHD, možnost poznávání ostrova dle vlastních zájmů.

Ischia - letecky
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPobytově poznávací
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image