Itálie - Nejkrásnější místa Apulie - památky i křišťálové moře

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze bazén

Jižní Itálie na samém podpatku „italské boty“ je krajem venkovských starobylých městeček, průzračného Jadranu a bělostných mořských útesů a také příjemných uvolněných obyvatel.

Úvod:

Zájezd do romantické části jižní Itálie na samý „podpatek“ italské boty, kde se nachází malebná historická městečka i jedinečné pláže s bílým pískem a průzračnou bleděmodrou vodou, pro které je oblast přezdívána „Karibik Středomoří“. Náš hotel má bazén, ale neleží přímo u pláže, koupání je možné v rámci výletů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
 • 2. den: příjezd na jih Itálie na „podpateček italské boty“ do oblasti Apulie, která bývá přezdívána „Karibik Středomoří“ pro nádherné světlemodré moře a bílé pláže. OTRANTO - malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka a koupání, odpočinek na pláži. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. K večeru odjezd na hotel.
 • 3. den: výlet za krásami Apulie. Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie.
 • 4. den: výlet na tzv. „podpatek boty“ Itálie, Salentinský poloostrov. Vyhlídková cesta na nejjižnější mys CAPO SANTA MARIA DI LÉUCA. Návštěva krásného Gallipoli - středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. Odpoledne koupání na „karibské pláži“ Baia Verde.
 • 5. den: přejezd do vnitrozemské provincie BASILICATA. Návštěva pozoruhodného města MATERA ležícího v zajímavé přírodní oblasti, kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely a obydlí vytesané do skály.
 • 6. den: město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. Návštěva pobřeží, kde bělostné skály ční nad průzračnou bleděmodrou vodou v místě Roca Vecchia a Torre dell Orso. Koupání.
 • 7. den: ráno odjezd z hotelu, cestou přímořské středisko RODI GARGANICO na pobřeží poloostrova Gargano. Možnost koupání nebo pro zájemce plavba kolem vyhlášených útesů Gargána. Večer odjezd do ČR.
 • 8. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu**** s bazénem, 5x polopenze, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v hotelu ****, hotel má bazén, ale neleží přímo u pláže, koupání je možné v rámci výletů.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, PrahaQrCode image

TOPlist