Itálie - Středověká Umbrie, Toskánsko - Chianti a italská Adriatická riviéra

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze

Tento zájezd vás provede napříč několika regiony střední Itálie a potěší nejen milovníky architektury. v Toskánsku navštívíte Arezzo, které skrývá několik velkolepých románských a gotických památek, údolí Orcia je výjimečné kombinací přírody, venkovských vil a starobylých městeček, mnohé z vás překvapí krása měst Gubbio a Urbino a velkolepost jeskyně Frassasi.


Úvod:

Zájezd nás zavede do oblasti, kde se prolíná historie v podobě unikátních památek s malebnou kopcovitou krajinou, která utváří ráz této jedinečné oblasti Itálie. Navštívíme historické skvosty často zařazené do seznamu UNESCO, např. Assisi ale i další půvabná městečka s úžasnou atmosférou. Poznávání kulturních zajímavostí proložíme koupáním na italské Adriatické riviéře.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
 • 2. den: AREZZO - starobylý střed s mnoha krásnými starými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím, trochu připomínajícím hlavní náměstí v Sieně. Zastávka v městečku CORTONA - město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Ubytování.
 • 3. den: den věnovaný návštěvě proslulých vinařských oblastí Toskánska Val d’Orcia a Chianti. Zastávka ve městečku MONTEPULCIANO s výhledem na Toskánsko a nedaleké umbrijské vrcholky. Průjezd malebnou krajinou VAL D’ORCIA, která se stala častým námětem malířů i fotografů. Prohlídka městečka MONTALCINO s hradem ze 14. stol. a zajímavým středem městečka plným krámků s věhlasným vínem Brunello di Montalcino. Odpoledne průjezd krajem vinohradů a olivových hájů druhé vinařské oblasti - proslulého CHIANTI.
 • 4. den: přejezd kolem jezera LAGO TRASIMENO. PERUGIA - město s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. ASSISI (UNESCO), světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. Přejezd přes Apeniny na ubytování u moře v oblasti Adriatické riviéry.
 • 5. den: pobyt u moře. Odpoledne výlet do ministátečku SAN MARINO, který je působivě umístěn na vysokém kopci Monte Titano. Zaujmou vás romantické uličky i pěkné výhledy do širokého okolí.
 • 6. den: návštěva SAN LEO - městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad. V městečku zaujmou dlážděné uličky, farní kostel z 9. století i románská katedrála. URBINO - město považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Odpoledne koupání.
 • 7. den: pobyt u moře. Pro neposedné fakultativní výlet - GUBBIO - město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino. Krásu křivolakých uliček a domů s terakotovými taškami právě umocňují Apeniny. Dóm ze 13. stol., středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti (Fontána bláznů). Návštěva obří jeskyně FRASSASI, do které by se vešel Milánský dóm.
 • 8. den: dopoledne koupání v moři a odjezd z hotelu. Cestou domů návštěva v dobách římských a byzantských významného města RAVENNA (UNESCO) - město s řadou významných památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu.
 • 9. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x polopenze, vedoucí zájezdu
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 340 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 405 Kč, výlet 7. den 290 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPobytově poznávací
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, PrahaQrCode image