Termíny - přidat do oblíbených
06.05.22 - 16.05.2222RIC0158316 990 KčPřidat
25.06.22 - 05.07.2222RIC0158416 990 KčPřidat
14.09.22 - 24.09.2222RIC0221816 990 KčPřidat

Z Toskánska až do Říma - Via Francigena

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika Náročnost 2.5

Pojeďte s námi na jedinečné cykloputování, které v sobě kombinuje poctivé trasy skrz kulturní a nádhernou krajinou Toskánska a Lazia a městečka a vesničky se skvostnou architekturou. Bonusem jsou koupele v přírodních termálech a samozřejmě víno.

Úvod:

Via Francigena je poutní stezka vedoucí skrz celou západní Evropu. Rodí se v anglickém Canterbury a vede až do slovutného Říma. My si vybereme poslední, zřejmě nejkrásnější úsek, který vede trasou, kudy v dávné minulosti kráčel svatý Petr a František. Naše trasa povede vysněnou italskou krajinou napříč Toskánskem a Laziem. Cykloputování nás provede zvlněnou krajinou plnou cypřišových alejí a vinic s osamělými statky a vesnicemi na vrcholech kopců, které jsou typické pro tuto oblast. Pro zastávky a odpočinek navštívíme i místa zapsaná na seznamu památek UNESCO a nepočítaně známých i neznámých historických měst i vesnic, z nichž většina je sevřena v středověkých hradbách. Některá místa jistě překvapí a okouzlí i ty, kteří si myslí, že Itálii již znají. Po trase nás uvítá i několik vinařství, kde můžeme zastavit na sklenku Chianti Classico, či pro tuto oblast unikátního bílého Vernaccia.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.05.22 - 16.05.22 22RIC01583 16 990 Kč Rezervovat
25.06.22 - 05.07.22 22RIC01584 16 990 Kč Rezervovat
14.09.22 - 24.09.22 22RIC02218 16 990 Kč Rezervovat
22.09.21 - 02.10.21 21RIC01584 Uplynulý termín
08.09.21 - 18.09.21 21RIC02218 Uplynulý termín
07.05.21 - 17.05.21 21RIC01583 Uplynulý termín
17.09.20 - 26.09.20 20RIC01584 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR. Noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie.
 • 2. den: odpolední příjezd na pobřeží městečka CECINA, nocleh.
 • 3. den: snídaně, krátký přejezd naším busem do SAN GIMIGNANA, kterému se přezdívá středověký Manhattan. Nasedneme na kola a pokračujeme krajem plným vinic a alejí. Průjezd hradebními branami a starým centrem městečka COLLE DI VAL D'ELSA a poté mezi zahradami a kamennými zídkami vystoupáme k vesnici MONTERIGGIONE. Tato vesnice má pouze rozlohu jako fotbalové hřiště, ale Sienští ji ve 13. století opevnili pásem hradeb s věžemi. V této kráse se uchovala dodnes. Den ukončíme příjezdem do „podle mnoha návštěvníků“ nejúžasnějšího středověkého města Evropy- SIENY (UNESCO). Město po několik staletí soupeřilo se svým rivalem Florencií. Svůj zápas Siena prohrála, ale pro návštěvníky zde zůstalo náměstí PIAZZA DEL CAMPO- dějiště slavného dostihu Palio, nedostavěná katedrála IL DUOMO a množství gotických paláců. Nocleh v blízkosti tohoto světoznámého města (cca 50 km).
 • 4. den: po snídani začneme den příjemným sjezdem do údolí VAL D´ORCIA (UNESCO), které se zaslouženě dostalo na seznam světového kulturního dědictví, neboť Sienští měšťané zde po generace budovali kulturní krajinu plnou opevněných vesnic, políček a vinic. Přes bývalý gotický špitál Cuna přijedeme k vinařství CAPARZO, kde můžete zakoupit mnoho ročníků červených vín. Trasa nás dovede do mnohým neznámého krásného městečka SAN QUIRICO D´ORCIA, kde nás uvnitř hradeb přivítá příjemná ospalá atmosféra téměř bez turistů (cca 55 km).
 • 5. den: snídaně a poté cypřišové aleje nás dovedou přes miniaturní „orlí hnízdo“ kamennou vesničku Vignoni do lázeňského městečka BAGNO VIGNONI (UNESCO), kde mají unikátní náměstí tvořené bazénem s bublající sirnou léčivou vodou. My cyklisté jistě oceníme možnost vykoupat se zdarma opodál v dalším léčivém sirném prameni ve volné přírodě. Po kúře již opustíme Toskánsko a cesta pokračuje ke starobylé pevnosti Radicofani pod kterou se nachází malé lázeňské městečko Bagni San Filippo. Zdejší léčivá voda je výjimečná tím, že obsahuje bílou prachovou substanci, převážně z vápníku (cca 45 km).
 • 6. den: snídaně, ranní sjezd do údolí říčky Paglia. Italským venkovem po prašných cestách přes malebné městečko Proseno doputujeme do Acquapendente. Pohodový sjezd do letoviska Bolseny nám zpříjemní panoramatické výhledy na LAGO DI BOLSENA. Toto jezero je se svými 114 hektary 5. největší v Itálii a jeho kruhovitý tvar vás ujistí o jeho původu. Jezero je zaplavenou obří sopečnou kalderou. Odpoledne volno u jezera, relaxace (cca 55 km).
 • 7. den: snídaně, zahradami a lesy, kde je možnost občerstvit se z pitných pramenů, nás stezka dovede do MONTEFIASCONE, dalšího střediska na břehu jezera a centra proslulé vinařské oblasti DOC EST! EST!! EST!!!. Odtud je již blízko k dalšímu architektonickému skvostu, městu VITERBO s papežským palácem a katedrálou San Lorenzo. Po cestě budeme mít možnost relaxace v sirných lázních (cca 40 km).
 • 8. den: snídaně, lískooříškovými plantážemi se dostaneme do center osídlení starověkých Etrusků. Projedeme vesnicí VETRALLA, která je postavená z jemně oranžových kamenů. Projedeme dvě příjemná starobylá městečka CAPRANICA a SUTRI, kde již místy v měkké sopečné tufové hornině uvidíme uměle vytesané jeskyně či sýpky. Za Sutri nás cyklostezka vede podél etruských hrobek a sousedního římského divadla, která jsou vytesána v poddajné sopečné hornině. Dojezd na ubytování do okolí CAMPAGNANO DI ROMA (cca 65 km).
 • 9. den: snídaně, cestou mezi zelenými pahorky okolo renesančního kláštera SANTURIO DELLA MADONA DEL SORBO do přírodního parku Parco di Veio, kde vás již na předměstí Říma překvapí zelený svěží les a koňské farmy. Přes městečko FORMELLO mírným sjezdem údolím potoka až na předměstí Říma k řece Tevere (Tiber). Příjezd po asfaltové Tiberské cyklostezce až do centra ŘÍMA (UNESCO). Stezka se line po říční náplavce a nerušeně nás dovede k Andělskému hradu u hradeb Vatikánu a poté i ke Koloseu a dalším antickým památkám (cca 45 km).
 • 10. den: snídaně. Dopoledne ještě můžeme strávit návštěvami památek Říma. Cyklostezka nás bezpečně vyvede z centra města a po protipovodňovém valu řeky Tibery doputujeme k moři. Fiumicino je letovisko s rozlehlými písečnými plážemi a množstvím restaurací. Na jaře i na podzim se můžeme koupat v příjemně teplém moři. (cca 45 km), večer odjezd do ČR.
 • 11. den: přes Rakousko a Německo příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: 8x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 000 Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč.
 • Umístění: Itálie - San Giminano, Řím

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 495 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Itálie Itálie
Typ zájezduCyklozájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy