Termíny - přidat do oblíbených
17.09.20 - 26.09.2020RIC0158415 590 KčPřidat

Itálie - Z Toskánska až do Říma - Via Francigena

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika Náročnost 2.5 Last Minute

Pojeďte s námi na jedinečné cykloputování, které v sobě kombinuje poctivé trasy skrz kulturní a nádhernou krajinou Toskánska a Lazia a městečka a vesničky se skvostnou architekturou. Bonusem jsou koupele v přírodních termálech a samozřejmě víno.

Úvod:

Via Francigena je poutní stezka vedoucí skrz celou západní Evropu. Rodí se v anglickém Canterbury a vede až do slovutného Říma. My si vybereme poslední, zřejmě nejkrásnější úsek, který vede trasou, kudy v dávné minulosti kráčel svatý Petr a František. Naše trasa povede vysněnou italskou krajinou napříč Toskánskem a Laziem. Cykloputování nás provede zvlněnou krajinou plnou cypřišových alejí a vinic s osamělými statky a vesnicemi na vrcholech kopců, které jsou typické pro tuto oblast. Pro zastávky a odpočinech navštívíme i místa zapsané na seznamu památek UNESCO a nepočítaně známých i neznámých historických měst i vesnic, z nichž většina je sevřena v středověkých hradbách. Některá místa jistě překvapí a okouzlí i ty, kteří si myslí, že Itálii již znají. Po trase nás uvítá i několik vinařství, kde můžeme zastavit na sklenku Chianti Classico, či pro tuto oblast unikátního bílého Vernaccia.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
17.09.20 - 26.09.20 20RIC01584 16 290 Kč 15 590 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR. Noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie.
 • 2. den: ranní příjezd k městečku SAN GIMIGNANO, kterému se přezdívá středověký Manhattan. Nasedneme na kola a pokračujeme krajem plným vinic a alejí. Průjezd hradebními branami a starým centrem městečka COLLE DI VAL Colle di Val D'ELSA a poté mezi zahradami a kamennými zídkami vystoupáme k vesnici MONTERIGGIONE. Tato vesnice má pouze rozlohu jako fotbalové hřiště, ale Sienští ji ve 13. století opevnili pásem hradeb s věžemi. V této kráse se uchovala dodnes. Den ukončíme příjezdem do „podle mnoha návštěvníků“ nejúžasnějšího středověkého města Evropy- SIENY (UNESCO). Město po několik staletí soupeřilo se svým rivalem Florencií. Svůj zápas Siena prohrála, ale pro návštěvníky zde zůstalo náměstí Piazza del Campo- dějiště slavného dostihu Palio, nedostavěná katedrála Il Duomo a množství gotických paláců. Nocleh v blízkosti tohoto světoznámého města (cca 50 km).
 • 3. den: po snídani začneme den příjemným sjezdem do údolí VALL D´ORCIA (UNESCO), které se zaslouženě dostalo na seznam světového kulturního dědictví, neboť Sienští měšťané zde po generace budovali kulturní krajinu plnou opevněných vesnic, políček a vinic. Přes bývalý gotický špitál Cuna přijedeme k vinařství CAPARZO, kde můžete degustovat mnoho ročníků červených vín. Trasa nás dovede do mnohým neznámého krásného městečka SAN QUIRICO D´ORCIA, kde nás uvnitř hradeb přivítá příjemná ospalá atmosféra téměř bez turistů (cca 55 km).
 • 4. den: snídaně a poté cypřišové aleje nás dovedou přes miniaturní „orlí hnízdo“ kamennou vesničku Vignoni do lázeňského městečka BAGNO VIGNONI (UNESCO), kde mají unikátní náměstí tvořené bazénem s bublající sirnou léčivou vodou. My cyklisté jistě oceníme možnost vykoupat se zdarma opodál v dalším léčivém sirném prameni ve volné přírodě. po kúře již opustíme Toskánsko a cesta pokračuje přes městečko RADICOFANI se zříceninou hradu do ACQUAPENDETE. Nocleh v blízkém okolí (cca 45 km).
 • 5. den: snídaně, ranní pohodový sjezd do příjemného letoviska Bolseny nám zpříjemní panoramatické výhledy na LAGO DI BOLSENA. Toto jezero je se svými 114 hektary je 5. největší v Itálii a jeho kruhovitý tvar vás ujistí o jeho původu. Jezero je zaplavenou obří sopečnou kalderou. Odpoledne volno u jezera, relaxace (cca 50 km).
 • 6. den: snídaně, zahradami a lesy, kde je možnost občerstvit se z pitných pramenů, nás stezka dovede do MONTEFIASCONE, dalšího střediska na břehu jezera. Odtud je již blízko k dalšímu architektonickému skvostu- městu VITERBO s papežským palácem a katedrálou San Lorenzo. Odpoledne ještě zbyde čas na prohlídku tohoto města, celkově je totiž etapa dlouhá jen cca 40 km.
 • 7. den: snídaně, údolím, kde nám budou poskytovat stín platany, se dostaneme do center osídlení starověkých Etrusků. Projedeme vesnicí VETRALLA, kde již místy v měkké sopečné tufové hornině uvidíme uměle vytesané jeskyně či sýpky. Projedeme dvě příjemná starobylá městečka CAPRANICA a SUTRI postavená z jemně oranžových kamenů. Za Sutri nás cyklostezka vede podél etruských hrobek a sousedního římského divadla, která jsou vytesána v poddajné sopečné hornině. Dojezd na ubytování do okolí CAMPAGNANO DI ROMA (cca 55 km).
 • 8. den: snídaně, cestou mezi zelenými pahorky okolo renesančního kláštera SANTURIO DELLA MADONA DEL SORBO do přírodního parku Parco di Veio, kde vás již na předměstí Říma překvapí zelený svěží les a koňské farmy. Přes městečko FORMELLO mírným sjezdem údolím potoka až na předměstí Říma k řece Tevere (Tiber). Příjezd po asfaltové Tiberské cyklostezce až do centra ŘÍMA (UNESCO). Stezka se line po říční náplavce a nerušeně nás dovede k Andělskému hradu u hradeb Vatikánu a poté i ke Koloseu a dalším antickým památkám (cca 45 km).
 • 9. den: snídaně, průjezd po cyklostezce Římem osídlenou nížinou do starověkého letního sídla a zároveň přístavu OSTIA ANTICA. Pro ty kdo se nenasytili římskými antickými památkami, možnost návštěvy rozlehlých vykopávek v areálu u řeky Tiberu. Dojezd do LIDO DI OSTIA. Město je letoviskem s rozlehlými písečnými plážemi a množstvím restaurací. Na jaře i na podzim se můžeme koupat v příjemně teplém moři. Cca 40 km, večer odjezd do ČR.
 • 10. den: přes Rakousko a Německo příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: 7x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 000 Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 650 Kč.
 • Umístění: Itálie - San Giminano, Řím

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 650 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Itálie Itálie
San Gimignano San Gimignano
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Itálie - zájezdy
San Gimignano - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist