Itálie - Nejkrásnější zahrady, jezera a Alpy Lombardie

klimatizovaný autobus hotel polopenze

Jezera Lago Maggiore, Lago di Como a Lago di Lugano patří k tomu nejhezčímu v severní Itálii. Navštívíme také blízké zahrady a městečka na březích jezer.


Úvod:

Zájezd do oblasti jezer Lago Maggiore, Lago di Como a Lago di Lugano, která se nachází na hranici Itálie a Švýcarska v krásné horské krajině. Od severu jsou chráněné ohromnou hradbou alpských velikánů pokrytých ledovci. Z tohoto důvodu je zde ideální klima pro subtropické rostliny a květenu, kterou uvidíte v zahradách historických vil, městečkách i ve volné přírodě.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.
 • 2. den: ráno návštěva pozoruhodného parku SIGURTA s překrásnou zahradou, který se nachází jižně od jezera Lago di Garda. Přírodní park, vodní zahrada s množstvím květů aj. Odpoledne návštěva historického města BERGAMO, kde se staré město pyšní souborem středověkých staveb.
 • 3. den: STRESA - městečko na břehu jezera Lago Maggiore s úchvatnými výhledy na jezero a na Boromejské ostrovy. Vyhlídková plavba na ostrov MADRE, kde navštívíte vilu z 18. století s krásnou zahradou a na nejznámější ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami. Z městečka Stresa výjezd lanovkou do mezistanice, kde z místní botanické zahrady je nádherná vyhlídka na jezero. Za hezkého počasí i na vrchol Mottarone (1491 m), odkud se naskýtají úchvatné výhledy na sněhem pokryté alpské velikány.
 • 4. den: plavba lodí z městečka ISPRA podél kláštera S.Caterina d.Sasso, který je zasazen ve vysoké skále spadající do vod jezera Maggiore. Členité zahrady vily TARANTO s překrásnou exotickou květenou, otevřenou pro veřejnost již v roce 1952. LOCARNO - barevné kvetoucí město se zahradami ve švýcarské části jezera.
 • 5. den: LUGANO - švýcarské město na břehu jezera Lago Lugano. Výjezd pozemní lanovkou na vyhlídku MONTE SAN SALVATORE. Krátká procházka ke kostelu San Salvatore z jehož střechy je nezapomenutelná vyhlídka na Lago Lugano, město Lugano a okolní krajinu. Dále navštívíte MELIDE s expozicí „Švýcarsko v miniatuře“ a zastavíme se v CASLANU, kde se vyrábí čokoláda. Ukázka výroby a možnost nákupu za výrobní cenu.
 • 6. den: jízda podél jezera LAGO DI COMO dosahující hloubky 410 m, nad kterým se zvedají strmé svahy hor. Svou stísněností mezi horami jezero připomíná norské fjordy. Návštěva romantické vily Carlotta, jejíž park pokrývá nádherná botanická zahrada. Z městečka Cadenabbia se lodí přepluje do městečka BELLAGIO - malebný skvost na ostrohu, kde se stýkají Lago di Como a Lago Lecco. Úzkými uličkami přes kopec lze projít z nábřeží jednoho jezera na břeh druhého, na ostroh s výhledem na obě jezera nebo k pěknému kostelu který dominuje starému městu. COMO - zastávka ve městě založeném již Římany.
 • 7. den: CERTOSA DI PAVIA - klášterní komplex v Lombardii, světově proslulý bohatstvím své gotické i renesanční architektury. MILANO - hlavní město města Lombardie, město umění, designu a světové módy. Prohlídka Piazza Duomo se slavnou milánskou gotickou katedrálou Duomo - fantastický soubor vznosných pilířů, vyhlídka ze střechy katedrály, kde za jasného počasí můžeme vidět Alpy, stylová obchodní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. a další krásné stavby historického centra.
 • 8. den: návrat do ČR v ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenze, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: lodní spojení, vstupy a vše ostatní co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha, Hradec Králové, Pardubice, PlzeňQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist