Pohodový týden v Alpách - Itálie - Turistika a moře v Cinque Terre

vlak klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 1.5

Nejznámější a nejhezčí městečka celé Itálie - to je oblast Cinque Terre, která je pod záštitou UNESCO. Pláž se nachází pouhých 150 m. od hotelu. Navštívíme všech 5 městeček zasazených do skal na pobřeží Ligurského moře. Lodí zavítáme na poloostrov Portofino a navštívíme krásnou vilu Durazzo s kouzelnou zahradou.

Úvod:

Tentokrát nás zájezd zavede na pobřeží Ligurského moře k asi nejznámějším městečkům celé Itálie a to oblast Cinque Terre, která je pod záštitou UNESCO a určitě vás nadchne svoji jedinečností a neopakovatelnou atmosférou. Pokud chcete jen ležet u moře, i to je zde možné, protože hotel leží jen 150 m od pláží, kde lze nalézt i neplacenou část. Každý den pro vás bude připraven program, kdy postupně navštívíme všech 5 městeček zasazených do skal na pobřeží Ligurského moře. Chodníky od jednoho městečka k druhému jsou neopakovatelným zážitkem. Je to vcelku lehce zvládnutelná procházka, protože je rozdělena do více dní a tak nemusíte během jednoho dne obejít vše. Dalším zážitkem je jistě i návštěva a prohlídka poloostrova Portofino, kterou absolvujeme i lodí. Prohlídneme si i krásnou vilu Durazzo s kouzelnou zahradou. I atmosféra přístavního městečka Santa Margherita je pozoruhodný zážitek. Ubytování jsme v ***hotelu v blízkosti pláže v útulných, 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, ledničkou i klimatizací. Bohaté snídaně a večeře menu o 4 chodech s výběrem. Součástí hotelu je i velká odpočinková terasa.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: z ČR odjezd odpoledne do Itálie.
 • 2. den: ráno příjezd do CAVI, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odjezd do městečka SESTRI LEVANTE, jehož atmosférou byl okouzlen i Hans Christian Andersen, který zde pobýval v roce 1833. Prohlídka půvabné promenády i historického středu městečka. Zpět buď pěšky, nebo fakultativně místním busem, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do LEVANTO, základní varianta (náročnost 2 z 5; 6 hod., ↑390 m, ↓390 m): po krátké prohlídce města nastoupíme na první část věhlasné cesty v Cinque Terre, tentokrát přes MONTEROSSO (krátká prohlídka, možnost oběda či občerstvení) až do VERNAZZA, kde opět po krátké prohlídce odjedeme vlakem zpět do Levanta. Lehčí varianta je vynechání části trasy a to Levanto-Monterosso. Všichni odjezd busem do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd vlakem do SANTA MARGHERITA, kde dále pojedeme fakultativně lodí až SAN FRUTTUOSO, krátká zastávka, možnost koupání v překrásně čisté vodě, přejezd zpět do PORTOFINA, kde můžeme obdivovat jedno z nejhezčích městeček celé Itálie a opět lodí do Santa Margherity. Prohlídka vyhlášené vily DURAZZO s okouzlující zahradou, všichni odjezd na hotel opět vlakem, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do LEVANTO, vlakem do RIOMAGGIORE, základní varianta (2 z 5; 6 hod.,↑200 m, ↓200 m): tentokrát dokončíme poslední úsek cesty přes skalnatá města tzv. Cestou lásky do MANAROLY, kde můžeme opět obdivovat krásu tohoto místa a dále přes CORNIGLII, kde se můžeme občerstvit, až do VERNAZZA, kde nastoupíme na vlak a dojedeme zpět do Levante. Všichni busem na hotel, večeře.
 • 6. den: snídaně, volný den, koupání, možnost vypůjčení kola nebo fakultativně vlakem do dalšího městečka Ligurské riviéry - RAPALLO, kde můžete obdivovat sídlo panovníka maltézských rytířů CASTELLO DI PUNTA PAGANA či historickou věž atd. Zpět opět fakultativně vlakem, večeře.
 • 7. den: snídaně a dopoledne odjezd domů, zastávka na prohlídku TRENTA.
 • 8. den: do ČR příjezd v ranních hodinách.
 • Poznámka I: Dětská cena platí v doprovodu 2 dospělých osob.
 • Poznámka II: Svoz organizujeme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vlakové lístky dle programu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 360 Kč.
 • Stravování: Bohaté snídaně a večeře menu o 4 chodech s výběrem.
 • Ubytování: ubytováni jsme v ***hotelu v blízkosti pláže v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, ledničkou i klimatizací. Součástí hotelu je i velká odpočinková terasa.
 • Umístění: Itálie - Cinque Terre


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPohodové týdny v Alpách
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava, Poděbrady, Praha, svoz Brno, Plzeň

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy