Termíny - přidat do oblíbených
02.06.22 - 12.06.2222KOT0176016 490 KčPřidat
01.09.22 - 11.09.2222KOT0176316 490 KčPřidat

Korsika s lehkou turistikou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava turistika bazén TIP CK Poznání

Jedenáctidenní zájezd, v kterém je skloubena turistika i poznání tohoto překrásného ostrova. Navštívíme prehistorické naleziště Filitosa, proslulé bělostné útesy v městečku Bonifacio a rodiště Napoleona Bonaparte - Ajaccio. Zároveň budeme míst dostatek času na koupání.


Úvod:

Představujeme vám náš jedenáctidenní poznávací zájezd s lehkou turistikou na Korsiku. Ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i mohutné štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých borovic a korkových dubů. Svérázný kraj, kde vás zaručeně každý den něco překvapí. Chcete si užít koupání a pohodu u moře, nahlédnout do života korsických měst a zároveň se lehce dostat do drsných korsických hor? Nechcete trávit hodiny sezením v autobuse při zdlouhavých přejezdech a zároveň se nechcete často stěhovat? Chcete si užít večery a ne je trávit vařením večeře? Pak je náš zájezd určen právě vám! Vyjma prvních dvou dní v Corte je koupání v moři možné každý den. Jednotlivé túry jsou povětšinou půldenní a nenáročné. Komfort ubytování nám poskytuje na dvě noci hotel se snídaní v Corte. Zbylých šest nocí strávíme v jednoduchých bungalovech v malebném terasovitém kempu s bazénem. Klidná pláž je nedaleko. Pro vaše pohodlí nabízíme přiobjednat polopenzi.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
02.06.22 - 12.06.22 22KOT01760 16 490 Kč Rezervovat
01.09.22 - 11.09.22 22KOT01763 16 490 Kč Rezervovat
02.09.21 - 12.09.21 21KOT01763 Uplynulý termín
10.06.21 - 20.06.21 21KOT01760 Uplynulý termín
03.09.20 - 13.09.20 20KOT01763 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika s lehkou turistikou - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Přejezd hornatým vnitrozemím na COL DE VIZZAVONA. Příjemná túra s možností koupání v jedinečných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, příjezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude pozdně odpolední turistika odehrávat v malebném údolí řeky TAVIGNANO s možností koupání v osvěžujících tůních. Večerní život v CORTE.
 • 3. den: krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky MANGANELLO k salaším TOLLA (cca 5 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotelu v Corte.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo – SCALA DI SANTA REGINA, poté přes nejvyšší silniční sedlo Korsiky – COL DE VERGIO (1477 m). Pěší turistika soutěskou SPELUNCA. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Dále navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 6 nocí na stejném místě.
 • 5. den: odpočinkový den u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: výlet do BONIFACIA, návštěva města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu).
 • 7. den: autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m) s krásným kruhovým rozhledem a navštívíme nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
 • 8. den: ráno odjezd autobusem na MYS PARATA s krásnou vyhlídkou na ILES SANGUINAIRES - tzv. „Krvavé ostrovy“. Zde nenáročná pěší turistika na vyhlídku k janovské věži TOUR DE LA PARATA. Odpoledne návštěva hlavního města Korsiky AJACCIA – rodiště Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu (cca 7,- EUR vstup). Navečer busem zpět do kempu.
 • 9. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE. Pro zájemce výstup na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 10. den: brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká návštěva přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 11. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna, nástupní místo Poděbrady a Jihlava od 4 osob, svoz z Ostravy do Brna od 4 osob.
 • Poznámka II: zájezd je kombinován se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou a při malém počtu účastníků i se zájezdem Korsika na kole v pohodě. Zájezdy jsou koncipované tak, aby jejich programy probíhaly v souladu. Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2022 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 6x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte s jednoduchou snídaní, povlečení, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava s výjimkou 2 snídaní u termínů v hotelu, vratná kauce na bungalov 30 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: projížďka lodí cca 20 EUR/os, neobsazené lůžko: 1. termín 5 200 Kč, 2. termín 5 600 Kč, 6x polopenze 4 200 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 605 Kč.
 • Stravování: bez stravy. 2x snídaně v hotelu. Lze přikoupit polopenzi.
 • Ubytování: Bungalov: dvě navzájem oddělené ložnice - 2lůžková (manželská postel) a 2-3lůžková (palanda + samostatné lůžko). Bungalov má oddělenou společnou kuchyňku (lednice, vařič, kávovar, základní nádobí), společnou koupelnu (WC, umyvadlo, sprcha) a terasu. Kemp je vybaven bazénem.
 • Umístění: Korsika - Bastia, Propriano

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 200 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 605 Kč
 • 6x místní polopenze - 4 200 Kč

Korsika s lehkou turistikou
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníkombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Olomouc, Břeclav
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy