Termíny - přidat do oblíbených
20.01.21 - 04.02.2121IKA0266669 990 KčPřidat
17.02.21 - 04.03.2121IKA0204269 990 KčPřidat

Národní parky a pacifické pobřeží Kostariky

Náročnost 2 letecky bus hotel snidane Novinka

Během zájezdu navštívíte sopky, přírodní rezervace a národní parky Kostariky plné roztomilých živočichů. Ubytováni budete v rodinných penzionech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Garance malé skupiny max. 7 osob.


Úvod:

Když španělský reconquista, dobyvatel a cestovatel Gil González de Avila zakotvil roku 1522 na zdejším západním pobřeží, zajímal se, stejně jako jeho předchůdce Kryštof Kolumbus na pobřeží východním, pouze o místní zlato a perly. To také ve velkém množství od zdejších obyvatel získal a tuto hojností oplývající krajinu následně nazval „bohatým pobřežím“ - Costa Rica. Pravý poklad však po staletí zůstává na původním území – ukrytý v místní přírodě – a čeká na své objevitele. V zemi rozlohou srovnatelnou s naším územím Čech se lze setkat s více živočišnými i rostlinnými druhy, než kdekoli jinde na světě. Ano. Právě na Kostarice se nachází přes 10.000 druhů rostlin, 870 druhů ptactva, 205 druhů savců, 215 druhů plazů, 160 druhů obojživelníků a okolo 360.000 druhů hmyzu, což představuje domovinu 5% všech suchozemských živočichů naší planety. Využijte proto příležitost nahlédnout s námi do pokladnice zdejší jedinečné, úchvatné přírody v celé její rozmanitosti. Na naší cestě prozkoumáme pestrou krajinu v oblasti 14 národních parků a 13 přírodních rezervací centrální i tichomořské části země, budeme relaxovat na písečných plážích Pacifiku, ochutnávat místní kávu, obdivovat majestátné vulkány i rozlehlé jezerní krajiny a mnoho dalšího – zkrátka objevovat a poznávat Kostariku! Provází Marek Bejr

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.01.21 - 04.02.21 21IKA02666 UZAVŘENO 69 990 Kč Rezervovat
17.02.21 - 04.03.21 21IKA02042 69 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do hlavního města Kostariky - SAN JOSÉ, noční příjezd na ubytovaní, nocleh. (2 noci na stejném místě).
 • 2. den: prohlídka města SAN JOSÉ: centrální tržnice, budova centrální pošty s muzeem filatelie a telegrafie, četné městské parky, národní divadlo a muzeum, budova bývalého vlakového nádraží spojující hlavní město s Atlantikem, resp. KARIBIKEM. Za pozornost jistě stojí i slavné muzeum zlata dokumentující období předkolumbovské i reconquisty.
 • 3. den: brzy ráno vyrazíme vstříc přírodě: naší první zastávkou bude aktivní sopka POÁS (2.708m) ve stejnojmenném národním parku. Krom vyhlídek do samotného kráteru sopky sestoupíme do bočního kráteru s jezerem BOTOS (okružní trasa 3,5km). Zastávka na relax/snídani v krajině jahodníkových plantáží v oblasti LAGUNA FRAIJANES – sopečné jezírko s ledovou vodou vzniklo v roce 1889 díky erupci sopky Poás. Při troše štěstí se nám naskytne výhled na protější vulkán BARVA (2.906m). Pokračujeme dále mezi hranicemi NP VOLCÁN POÁS a NP BRAULIO CARRILLO do oblasti kávových plantáží San Miguel. Ochutnáme místní kávu a pokračujeme podél hranice NP JUAN CARLO BLANCO dále do NP ARENAL se stejnojmennou sopkou, která jako dokonalý kužel ční do výšky 1.657m n.m.. Krajinou farmářů a kostarických kovbojů doputujeme k největšímu jezeru Kostariky – LAGUNA ARENAL která je domovem nejenom ryb, ale i dalších živočichů, neboť místní lesy nabízejí přes 120 druhů savců a 300 druhů ptactva včetně posvátného a chráněného kvesala chocholatého. Nocleh v oblasti jezera.
 • 4. den: Pokračujeme jezerní krajinou s koupací zastávkou do oblasti přírodní rezervace MONTEVERDE, kde se ubytujeme a navštívíme místní turistickou vesničku SANTA ELENA, zde krom doplnění zásob můžete fakultativně navštívit četné turisticko-přírodní atrakce (motýlí a žabí zahrady, herpetarium, ekologické stanice místních zvířat, adrenalinové parky apod.).
 • 5. den: dopolední turistika v deštném pralese MONTEVERDE – řada nenáročných okružních tras 5 – 12km. Okolo poledne odjezd z hor k řece TARCOLES, po které podnikneme plavbu s cílem pozorování krokodýlů. Nocleh v oblasti.
 • 6. den: ráno, NP CARARA - domoviště krokodýlů, lenochodů tříprstých, šípových a stromových žab, sklípkanů, hadů i jiných roztomilých živočichů, jako jsou např. papoušci Ara. Pacifickou silnicí pokračujeme více na jih – četné foto zastávky, neb je stále co vidět a objevovat – vlny Pacifiku bičující o pobřežní útesy, mnohasetmetrové pláže, skřeky papoušků, možná proto se režisér Ridley Scott rozhodl, že film 1492: DOBITÍ RÁJE, natočí právě zde. Dojezd do přímořského městečka QUEPOS, které je vstupní branou do NP MANUEL ANTONIO (2 noci na stejném místě).
 • 7. den: celodenní relax a odpočinek na pláži, nebo možnost návštěvy NP MANUEL ANTONIO, jehož stezky v džungli Vás dovedou na romantické pláže s bělostným pískem a průzračnou mořskou vodou. Při troše štěstí narazíte na vřešťana či opičku malpu, která byla oblíbena jako mezi piráty jako mazlíček a společník. Děti ji budou znát v podobě pana Nilssona z Pipi Dlouhé punčochy. Nosál, mýval, lenochod, paka, mravenečník, ocelot – ti všichni jsou obyvateli tohoto malého parku, včetně různých druhů plazů a pavouků. O 350 druzích ptactva se rozepisovat ani nebudeme – uvidíte a uslyšíte na místě.
 • 8. den: stále více na jih, okolo surfařských pláží, které patří do kostarické TOP 10, dojedeme do NP MARINO BALLENA. Jak již název sám napovídá, jedná se hlavně o mořský národní park. My však prozkoumáme jeho pobřežní část, neboť z jeho pláží na kterých se můžete i vykoupat je možno spatřit velryby. V pozdním odpoledni dojedeme k řece SIERPE, kde přespíme.
 • 9. den: expedice k hranicím NP CORCOVADO kam dojedeme buď naším vozidlem, nebo využijeme místního kapitána, který nás skrze největší mangrovníkový les Centrální Ameriky dopraví na poloostrov OSA, do zátoky, jíž v roce 1579 objevil a pojmenoval Sir Francis Drake – BAHIA DRAKE. Ubytování opět na 2 noci na stejném místě.
 • 10. den: relax a odpočinek u moře, možnost nenáročných procházek podél pobřeží, džunglí od pláže k pláži, nebo do nedaleké rezervace GOLFO DULCE. Pro zájemce fakultativní lodní výlet na nedaleký ostrov, který je přírodní rezervací - ISLA DEL CAÑO za účelem šnorchlování, nebo výletem za mořskými savci, jako jsou delfíni, velryby a kosatky.
 • 11. den: návrat zpět „do civilizace“ do nejjižnější části naši cesty okolo NP PIEDRAS BLANCAS k hranicím s PANAMOU. Ubytování a večeře.
 • 12. - 13. den: jedna z nejdelších tras našeho zájezdu nás zavede pod majestátnou zelenou horskou hradbu národního parku LA AMISTAD, jehož větší část leží v sousední Panamě. Zemědělskou oblastí v podhůří třítisícovek, najedeme na jižní větev legendární dálnice PAN AMERICAN HIGHWAY, která v počátku svého plánu spojovala mexické město Monterrey s argentickým hlavním městem BUENOS AIRES. Nyní při troše štěstí a vhodném vozidle, se po této silnici můžete vydat na takřka 23.000 km dlouhou cestu z Ohňové země až na sever Aljašky. Na nás čeká jedna z nejúchvatnějších částí této dálkové trasy a to horská silniční etapa spojující pobřeží Pacifiku s koloniálními městy CARTAGO a SAN JOSE ve vnitrozemí. Budeme míjet nejvyšší horu pohoří CORDILLERA DE TALAMANCA a Kostariky – CERRO CHIRRIPÓ (3.820m) v NP CHIRRIPÓ, vyjedeme až do nadmořské výšky 3.350m n.m. na trojmezí národních parků CHIRRIPÓ, TAPANTÍ-MACIZO CERRO DE LA MUERTE a LOS QUETZALES. Přespíme v této horské krajině, abychom další den sjeli do již zmiňovaného druhého největšího města Kostariky – CARTAGA (2 noci).
 • 14. den: kombinace přírody a historie. Ráno výjezd na nejvyšší sopku Kostariky – VOLCÁN IRAZÚ (3.432m) ve stejnojmenném národním parku. Z kaldery sopky se nám naskytne nejen pohled do jejího jícnu s kráterním jezírkem, ale nedaleké vyhlídky nám umožní v případě příznivého počasí výhled na hlavní město San Jose, Cartago a na protější Mrtvé hory. Sjezd do údolí kávových plantáží OROSÍ, kde navštívíme jeden z nejstarších kostelů v zemi – UJARRÁS. Následně se přesuneme do městečka Orosí a prohlédneme si františkánský kostel i klášter z 18. století s muzeem. Odpoledne pak budeme věnovat krajině při hranici s NP TAPANTÍ-MACIZO DE LA MUERTE. Návrat zpět na ubytování.
 • 15. den: dopolední poslední nákupy ve městě, v případě zájmu možnost návštěvy historického centra, kde se nachází krom ruin kostela APOŠTOLA JAKUBA i jedno z největších poutních míst v zemi – katedrála NUESTRA SEÑORA DE LOS ÁNGELES, odpoledne odjezd na letiště a odlet do ČR.
 • 16. den: přílet do ČR v podvečerních hodinách.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo na úpravu programu z důvodu omezení souvisejících s COVID-19.
 • Poznámka II: Při návratu do ČR je nutný negativní test na COVID-19 (hradí CK) a pojištění léčebných výloh včetně případné nákazy COVID-19 (min 20 000 USD) a preventivní karantény i v případě, že osoba umístěná do karantény nebude nakažená (min 2 000 USD). CK je schopna tento druh pojištění zprostředkovat v rámci připojištění COVID, viz příplatky.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, transfer/doprava na Kostarice, 14x nocleh v rodinných penzionech ve dvojlůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a se snídaní, test na Covid-19 při návratu do ČR, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 960 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 560 Kč, povinné připojištění na Covid-19 za 3 300 Kč/os.
 • Stravování: 14x snídaně
 • Ubytování: 14x v rodinných penzionech

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 900 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 960 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 560 Kč
 • povinné připojištění na Covid-19 - 3 300 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Kostarika Kostarika
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Kostarika - zájezdyQrCode image