Kyrgyzstán a Tádžikistán - Pamír a Ťan Šan pro každého

Náročnost 2 letecky bus hotel vlastni strava

Zájezd s poznáním úchvatné přírody středoasijských republik pod velehorami Pamír a Ťan Šan * Bez fyzického vypětí se dostanete do tří a čtyřtisícmetrových průsmyků * Budeme se kochat drsnou krásou a úchvatnou přírodou mohutných sedmitisícovek * Řada antických i středověkých památek, které zdobili a střežili magickou Hedvábnou stezku


Úvod:

Pojeďte s námi navštívit dvě kouzelné země v srdci Asie, země, jejichž dechberoucími přírodními scenériemi byli okouzleni už antičtí obyvatelé jako Alexandr Makedonský či středověcí cestovatelé, např. Marco Polo. Zveme vás na poznávací zájezd do Kyrgyzstánu - země pod Nebeskými horami Ťan Šan, a do Tádžikistánu - země pod Střechou světa Pamírem. Bez fyzického vypětí se dostanete do tří a čtyřtisícmetrových průsmyků, odkud se budete moci kochat drsnou krásou a úchvatnou přírodou mohutných sedmitisícovek, kouzlem malebných údolí a stovkami ledovcových jezer. Obě země se mohou zároveň pochlubit i velkou řadou antických i středověkých památek, které zdobili a střežili magickou Hedvábnou stezku. Zelený Kyrgyzstán posetý jurtami i pastevci s nekonečnými stády ovcí a koz i skalnatý perskými básníky opěvovaný Tádžikistán s nebetyčnými vrcholy, divokými bystřinami a jedinečnou Pamírskou dálnicí si zcela jistě získají vaše srdce. Provází. K. Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do Biškeku. Dopoledne prohlídka hlavního města BIŠKEKU: jezdecká socha MANASE, KONCERTNÍ SÍŇ, BÍLÝ DŮM, PANFILOVŮV PARK, náměstí ALA-TOO s památníkem svobody a Státním historickým muzeem, NÁMĚSTÍ REVOLUCE, Státní opera.
 • 3. den: v ranních hodinách vyrazíme východním směrem k minaretu BURANA s blízkou nekropolí, následně pokračujeme úchvatnou Bómskou soutěskou. Odpoledne procházka v magickém kaňonu Konorčok připomínajícím menší kopii Grand Canyonu v Americe. V podvečer příjezd do BALYKČY na břehu druhého nejvýše položeného jezera na světě ISSYK KUL. Nocleh ve městě KOČKOR.
 • 4. den: brzy ráno vyrazíme přes DOLONSKÝ PRŮSMYK (3 038 m) do horského střediska NARYN. Odtud pokračujeme do malebného města AT-BAŠY se spektakulárním kyrgyzským hřbitovem a nedalekou pevností KOŠOJ KORGON. Poslední zastávkou bude světoznámý karavenseraj TAŠ RABAT, ve starověku sloužící jako křesťanský nestoriánský případně buddhistický klášter. Zde v blízkosti hranic s Čínou budeme nocovat v jurtách.
 • 5. den: celodenní přejezd jednotlivými masivy a údolími ŤAN-ŠANU. Čeká nás cesta přes malebnou vesnici AK-TAL, kde se narodil národní básník TOGOLOK MOLDO, dále vesnici KURTKA s mauzoleem TAJLYK-BÁTYRA. Pokračujeme přes BAETOV dále průsmykem AK-KYYA (2 932 m) do KAZARMANU v Džalálabádské oblasti. Posléze přes průsmyk KALDAMA (3 062 m) začneme sestupovat do FERGANSKÉHO ÚDOLÍ na nocleh v DŽALALABÁDU.
 • 6. den: ráno zastavíme ve městě OZGON, prohlídka mauzolea KARACHANIDŮ. Následuje přejezd do Tádžikistánu s objezdem řady uzbeckých enkláv. Návštěvu Tádžikistánu zahájíme v severní provincii SUGHD čili historické starověké SOGDIANĚ. Nocovat budeme ve druhém největším městě Tádžikistánu, v CHUDŽANDU.
 • 7. den: prohlídka CHUDŽANDU - náměstí Registoni Pandžšambe s ústřední tržnicí, mešitou a mauzoleem Šeicha Maslihaddina, přesun ke starověké sogdianské pevnosti s historickým muzeem. Za městem se zastavíme u monumentálního sovětského paláce ARBOB. Ve starobylém městě ISTARAVŠAN si prohlédneme pevnost Mugh Teppe a ve starém městě rozsáhlý historický komplex SAR-I-MAZOR. Na nocleh přejedeme do PENDŽIKENTU.
 • 8. den: v údolí ZARAFŠÁNU navštívíme lokalitu SARAZM (UNESCO), tádžické Pompeje a vykopávky v PENDŽIKENTU s muzeem RUDAKÍHO. Přesun horskými průsmyky a kaňonem řeky FAN do hlavního města DUŠANBE, kde se ubytujeme v hotelu na 2 noci.
 • 9. den: dopoledne prohlídka tádžické metropole DUŠANBE. Prohlídku města zahájíme mešitou HADŽI JAQUBA a pokračujeme RUDAKIHO TŘÍDOU (vyhlášená čajovna ROCHAT a PREZIDENSTKÝ PALÁC) do Rudakího parku (Palác národů, nejvyšší vlaková žerď na světě, socha krále Ismaila Samáního, Stéla se státním znakem). Posléze navštívíme Etnografické muzeum a vyhlášené MUZEUM STAROVĚKÝCH DĚJIN se slavným monumentálním Spícím Buddhou. V dopoledních hodinách navštívíme GISSAR s malebnou pevností a dvěma madrasami.
 • 10. den: brzy ráno zamíříme na východ a přes VAHDAT se dostaneme k NURECKÉ PŘEHRADĚ, oblíbenému rekreačnímu středisku obyvatel metropole. Posléze se přesuneme do nejzajímavější partie celého zájezdu - údolí řeky PANDŽ tvořící hranici mezi Tádžikistánem a Afghánistánem, kdysi hlavní tepny slovutné HEDVÁBNÉ STEZKY. Za CHABURABODSKÝM PRŮSMYKEM nás přivítá městečko QALAI CHUM, brána Pamíru, kde budeme nocovat.
 • 11. den: pokračujeme vyhlídkovou jízdou podél řeky PANDŽ. První zastávkou bude divoké údolí VANDŽ. Pokračujeme na jih do města RUŠON se zachovalou pevností VAMAR. Odpoledne příjezd do CHOROGU, správního střediska autonomní oblasti HORNÍ BADACHŠÁN, kde se zastavíme u památníku prvnímu automobilu, který zdolal Pamírskou dálnici. Nocleh v CHOROGU.
 • 12. den: první zastávkou budou horké prameny v GARM ČAŠMA s možností koupele. Pak projedeme pod RUBÍNOVOU HOROU - KUH-I LAL a pokračujeme do IŠKAŠIMU s vyhlášeným nedělním trhem na ostrově, který leží již na území Afghánistánu. Dále následuje VACHANSKÝ KORIDOR, nejkrásnější a nejdivočejší úsek údolí řeky PANDŽ. Zde nás čekají výhledy na pevnost JAMČUN či buddhistickou stúpu ve VRANGU. Nocovat budeme v LANGARU poblíž soutoku řek Pamír a Vachan.
 • 13. den: v ranních hodinách vyrazíme do CHALIČURSKÉHO PRŮSMYKU (4 335 m) a pokračujeme PAMÍRSKOU DÁLNICÍ měsíční krajinou se slanými jezery a dechberoucími scenériemi NÁRODNÍHO PARKU PAMÍR (UNESCO). Po zastávce ve vesnici ALIČUR se přesuneme do Pamírské metropole MURGHAB, kde budeme nocovat.
 • 14. den: v brzkých ranních hodinách se přesuneme k tyrkysovému jezeru KAROKUL (Černé jezero) ležícímu v nadmořské výšce 3 914 m. Poblíž jezera se ještě zastavíme ve vesnici KARAART s významným pohřebištěm. Odpoledne nás čeká přechod tádžicko-kyrgyzských hranic a přejezd na nocleh ve městě OŠ.
 • 15. den: dopoledne přejezd do města OŠ, kde si prohlédneme DŽAJMA BAZAR a posvátnou horu TAHT-I-SULEJMAN s poutním místem Tamerlánova vnuka BABÚRA. Přeletíme do BIŠKEKU, kde v hotelu strávíme poslední nocleh.
 • 16. den: odlet z Biškeku do Prahy.
 • Poznámka I: zájezd je pro každého ve smyslu náročnosti turistiky. Avšak místní doprava je zajištěna mikrobusem, může se stát, že po deštích budou místní komunikace místy velmi nepohodlné a časové přesuny se mohou protáhnout, nebo budeme nuceni jet jinou silnicí než bylo v plánu. Vnitrostátní přelet bude v případě zrušení letu ze strany letecké společnosti nahrazen pozemním přejezdem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Biškek vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč, vnitrostátní letenka Oš-Biškek vč. let. tax a poplatků, 14x nebo 15x ubytování (dle aktuálního letového řádu, ve městech hotel, v horách guesthouse nebo jurta), doprava mikrobusy nebo terénními auty dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžk. pokoj nelze, tádžické vízum vč. vstupu do Horního Badachšánu (orientační cena z r. 2020 je 2 200 Kč), pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 200 Kč, do 80 000 Kč za 1 800 Kč.
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
Ubytováníturistický hotel
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Hodnocení

Zdenek Hotovýtermín: 3.9. - 18.9.2019

Dobry den,
zucastnil jsem se zajezdu Kyrgyzstan a Tadzikistan pro kazdeho, ktery organizovala Vase CK ve spolupraci s panem Mgr. Kamilem Hanakem. Dekuji Vasi CK, ze jsme se mohli podivat i do bezne nepristupnych oblasti a obdivovat prekrasnou prirodu, jakoz i potkat zajimave lidi.
Ke spokojenosti prispela i profesionalita a vynikajici znalosti vedouciho pana Hanaka. Rad se zucastnim i dalsich zajezdu, poradanych Vasi CK.

S diky a pozdravem

Z. Hotovy
Ceske Budejovice

Jarmila Guldanovátermín: 1.9. - 16.9.2016

Vážený pán riaditeľ a kolektív cestovnej kancelárie,

chcela by som vyjadriť veľké poďakovanie za nádherný zájazd - Kirgistan, Tadžikistan, z ktorého som sa pred pár dňami vrátila.
Sú to krásne neprebádané krajiny, nie veľmi turisticky navštevované, s nie veľmi kvalitnými cestami, ale s veľmi milými, dobrými ľuďmi, ktorých sme stretávali na každom kroku.

Moja pochvala patri hlavne sprievodcovi Kamilovi Hanákovi, ktorý bol ako vždy vynikajúci v znalostiach miestnych pomerov, histórii, geografii ale aj v jazykoch, ktorými sa v týchto krajinách hovorí.
Mal o týchto krajinách oveľa viac vedomostí ako náš druhý sprievodca, ktorý v Kirgistane žije.
Kamil bol vždy ochotný pomôcť a poradiť. Este raz mu patrí môj obdiv a vďaka. Teším sa na ďalší zájazd s ním a s Vašou cestovnou kanceláriou, ktorej dobré meno šírim po celom Slovensku.

Prajem Vám všetkým veľa úspechov v práci a v súkromí,

Jarmila Guldanová

Ing. Stanislav Vojtěchtermín: 1.9. - 16.9.2016

Chci vyjádřit poděkování za velmi bohatý a úspěšný zájezd do výše jmenovaných zemí.
Průběh a náplň zájezdu byl velmi inspirativní a přinesl mi mnoho zážitků a poznatků, za něž můžeme vděčit CK Poznání Pardubice a jmenovitě průvodci Mgr. Kamilu Hanákovi, který obohatil zájezd svými odbornými znalostmi a zkušenostmi a byl i skvělý kamarád!
Sám za sebe mohu ohodnotit celý průběh jen velkou jedničkou. Samozřejmě, že se z 15 účastníků vyskytli jedinci, kteří byli permanetně nespokojeni a vyhledávali zcela úmyslně chyby za každou cenu, jak na způsobu dopravy, tak cesty a ubytování! Takoví klienti by měli vážně zvažovat svojí účast na těchto typech náročných cest za poznáním.
Děkuji majiteli CK Poznání a průvodci, že jsem mohl tento zájezd absolvovat ve zdraví, pohodě a radosti z poznaného.
Ing.Stanislav Vojtěch * Studio Kobra Ramíra * Cestovatel a fotograf *
​20.9.2016 Chlum u Třeboně

Růžena Čmelíková a Václav Hoffmantermín: 1.9. - 16.9.2016

Dobrý den, pane Erbene,
Dobrý den, pane Hanáku,

děkujeme za krásný zájezd Kyrgyzstán-Tádžikistán ve dnech 1.9.-16.9.2016, kterého jsme se zúčastnili.

Omlouváme se za naše zaváhání nad naší účastí před odjezdem. Bylo zcela neopodstatněné. Zájezd byl nádherný. Dostalo se nám tak možnosti poznat další kus světa a dostat se do oblastí, kam se běžný turista málokdy dostane. Během putování se nám odkrývaly skutečné krásy tamější přírody i reálný způsob života obyvatel. Během cesty jsme si uvědomovali, o co bychom naší neúčastí přišli a vzhledem k našemu věku již neuviděli.

Snad jen jedna připomínka Pamír a Ťan Šan pro každého pro každého nebyl. Tento zájezd byl koncipován pro lidi s opravdovým zájmem o poznávání světa, které sebou často přináší i určité nepohodlí, dobrodružství, fyzickou námahu,... S tím, že jsme si zájezd opravdu užili a domů se vrátili doslova nasyceni zážitky a krásnými vzpomínkami patří poděkování Vaší CK, za realizaci tohoto zájezdu a pak především průvodci panu Mgr. Hanákovi, který měl zájezd dobře připravený, dostávalo se nám nepřeberného množství informací. Byli jsme si vědomi odpovědnosti, kterou po celou dobu trvání zájezdu nesl na svých bedrech.

Pokud nám zdraví dovolí, určitě se s CK Poznání s p. Mgr. Hanákem opět někam vypravíme. Neradi bychom se ale opět potkali s některými účastníky tohoto zájezdu, kteří se zde sešli a svým jednáním vyvolávali doslova dusno. Pro tyto lidi takto koncipovaný zájezd nebyl a doslova znepříjemňovali život nám nadšencům.

Naše zdravé jádro zájezdu tito lidé nezviklali. Bylo nám spolu dobře, mnoho jsme viděli a poznali, vše jsme brali s humorem, za což ještě jednou moc děkujeme.

CK Poznání přejeme mnoho úspěchů a jenom pozitivně naladěné klienty.

Růžena Čmelíková
Václav Hoffman

Podobné zájezdy