Termíny - přidat do oblíbených
14.09.22 - 25.09.2222MUS0170958 990 KčPřidat
13.10.22 - 24.10.2222MUS0171158 990 KčPřidat

Mauricius - Božský ostrov s bělostnými plážemi a výlety

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze bazén

celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrov. *celodenní turistiku v NP BLACK GORGES. *palírna rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého mauricijského rumu.


Úvod:

Mark Twain napsal, že Bůh nejdříve stvořil Mauricius, a pak teprve jako kopii ráj na zemi. Můžete sami posoudit, zda tato slova jsou pravdivá či ne. Určitě ale budete souhlasit, že jsou zde nádherné pláže se safírovým mořem, nádherná koloniální architektura, ale i botanická zahrada atd. My navštívíme západní i jižní část tohoto báječného ostrova, který nabízí jedny z nejhezčích pláží ostrova Mauricius. Ubytování je zajištěno v ***resortu s nádhernou tropickou zahradou, který leží v blízkosti pláže, v pokojích s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, sat. TV a bohatou polopenzí. Během pobytu objevíme pestrou paletu ostrovní kultury. Budeme se toulat uličkami městečka Port Louis, kde se budeme kochat velkým množstvím barev a vůní, nebo si uděláme procházku do stínů slavné botanické zahrady, která se tu nachází. Nesmíme ani opomenout unikátní část jižní části ostrova, kde budeme obdivovat nejvyšší vodopád či svaté jezero, nebo i Zemi sedmi barev. Po krásném dni ještě ochutnáme místní rum přímo v továrně s prohlídkou a výkladem. V severní části ostrova uvidíme nejsevernější maják a typickou koloniální stavbu. Dále zkusíme i výlet lodí na severní ostrovy, kde na nás čeká koupání či šnorchlování v nádherných pestrobarevných lagunách, nebo můžeme jen objevovat původní faunu a flóru. Ostrov Mauricius není jen ležení u fantastického moře, ale i krásné poznávací výlety po dechberoucí krajině. Po celou dobu pobytu i na výletech vás bude doprovázet náš zkušený průvodce.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.09.22 - 25.09.22 22MUS01709 UZAVŘENO 58 990 Kč Rezervovat
13.10.22 - 24.10.22 22MUS01711 58 990 Kč Rezervovat
26.04.22 - 07.05.22 22MUS01708 Uplynulý termín
17.11.21 - 28.11.21 21MUS01543 Uplynulý termín
14.10.21 - 25.10.21 21MUS01711 Uplynulý termín
15.09.21 - 26.09.21 21MUS01709 Uplynulý termín
27.04.21 - 08.05.21 21MUS01708 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR.
 • 2. den: přílet na MAURICIUS, transfer na hotel. Ubytování dle možností hotelu, procházka po krásné bělostné pláže v blízkosti hotelu, koupání, lenošení, večeře.
 • 3. den: snídaně, celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrova a která byla založena již roku 1786. Můžete zde obdivovat nespočetné množství různých druhů rostlin, např. i obrovské vodní lekníny Victoria regia pocházející z Amazonie. Obrovské bílé květy této rostliny se rozevírají odpoledne a druhý den ráno, když se zbarví dorůžova, umírají. Dále jsou zde stromy stovky let staré, dekorativní zlaté bambusy a mnoho druhů palem, fíkovníky, ebenové stromy, mahagonové stromy a další zajímavé dřeviny. Při zpáteční cestě se ještě zastavíme u nejhezčího zámku celého ostrova LABOURDONNAIS, který byl dokončen roku 1859 a je jednoznačně nejpůvabnější ukázkou koloniální architektury, který byl nedávno celý zrekonstruován. Příjezd na ubytování, večeře.
 • 4. den: snídaně, celodenní fakultativní lodní výlet k ostrovu, kterému se přezdívá dělostřelcův klín - COIN DE MIRE, dále až do laguny ILE PLATE, kde budeme mít dost času na šnorchlování nebo lenošení na překrásných bělostných pláží. Můžeme i obdivovat zachovalou flóru i faunu na ostrově. Během plavby na velmi pohodlném katamaránu bude zajištěno zdarma občerstvení i výborný oběd.
 • 5. den: snídaně, odjezd na celodenní turistiku v NP BLACK GORGES, kde se projdeme kolem jediného mohutného vodopádu CHAMAREL, který padá z výšky 95 m. Poté dojedeme ještě na prohlídku unikátní místní zajímavosti, kterou je ZEMĚ SEDMI BAREV, kde se země zbarví dle slunečního svitu do pestré palety barev. Dále navštívíme i palírnu rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého mauricijského rumu. Odjezd zpět na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, celodenní volno u moře, večeře. Fakultativně možnost pronájmu kol a cyklistické poznávání severozápadní části ostrova. Dále vám může průvodce fakultativně zajistit plavbu ponorkou - BLU SAFARI - což je pohodlná ponorka, díky které se můžete podívat do hlubin (až 35 metrů) Indického oceánu.
 • 7. den: snídaně, odjezd na půldenní prohlídku PORT LOUIS, hlavního a největšího ostrova, kde se projdeme největším bulvárem města, navštívíme centrální trh se zachovalou atmosférou každodenního života místních s možností nákupu neuvěřitelného exotického ovoce či zeleniny, přejedeme do bývalého koloniálního města MOKA, kde si nenecháme ujít prozkoumání kreolského sídla EUREKA. Přesun na hotel, večeře.
 • 8. den: snídaně, celodenní volno u moře, večeře.
 • 9. den: snídaně, celodenní výlet do jižní části ostrova, kde se nejdříve stavíme u svatého jezera GRAND BASSIN nazývaného také Ganga Talao (nachází se v kráteru vyhaslé sopky). Jezero je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu. Poté se přesuneme ještě na prohlídku nejlepší čajové plantáže na ostrově BOIS CHERI TEA FACTORY, kde se nejen dozvíme historii čaje na Mauriciu, ale čaj i ochutnáme a případně můžeme nakoupit. Přejezd zpět na hotel, večeře.
 • 10. den: snídaně, poslední den u moře, možnost fakultativní plavby lodí s proskleným dnem, kdy můžete pozorovat pestrobarevné živočichy nebo krásně zbarvené korály. Večeře.
 • 11. den: snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště a odlet domů.
 • 12. den: přílet do ČR.
 • Poznámka I: Od 1.7.2022 rovněž dostupné i pro neočkované osoby proti nemoci Covid-19.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 24 000 Kč, transfer z/na letiště, 9x nocleh, 9x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 900 Kč, do 80 000 Kč za 1 500 Kč.
 • Umístění: Pereybere a okolí.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Mauricius Mauricius
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Mauricius - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jindřich Morávek a Alena Ptáčkovátermín: 23.04. - 04.05.2018

Dobrý den,
ve dnech 23/4-4/5/2018 jsme se zúčastnili zájezdu s Vaší CK-Poznání na Mauricius.Cestu jsme si zkomplikovali sami,protože jsme cestovali jinou leteckou společností.Díky Cyklonu při přistávajícím manévru, jsme se na místo Mauricius dostali doTanzanie. Přes útrapy,které nás cestou pronásledovaly jsme se díky průvodkyni paní Odrazilové dostali bez problémů do hotelu Le Palmiste. Chtěli bychom tímto vyzvednout profesionalitu Vaší průvodkyně,která nejem v tomto našem případě,ale i v celkovém pobytu působila perfektně, informovaně o ostrově a velice ochotně řešila veškerou problematiku klientů, včetně organizace a zabezpečení zájezdu.
S pozdravem
Jindřich Morávek,Alena Ptáčková