Termíny - přidat do oblíbených
01.07.22 - 10.07.2222TRA0172513 490 KčPřidat

Rumunsko - Přes hory a kláštery do Drákulovy Transylvánie

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Rumunsko - dovolená v Transylvánii - poznávání zájezd s turistikou s ubytováním v hotelu a polopenzí. Okruh přes Bukovuna až do Transylvánie.


Úvod:

Pojeďte se sami přesvědčit, jak velký turistický rozvoj zaznamenalo Rumunsko v posledních letech. Už se nemusíte obávat prázdných obchodů, rozbitých silnic a obtěžování místních obyvatel. Naopak budete příjemně překvapeni rozlehlostí hor a hřebenů, stejně jako pestrostí přírody, bohatstvím zajímavostí a množstvím památek. V Rumunsku jsou všechna turistická centra dobře vybavená fungujícími službami a naše hotely jsou na velmi slušné úrovni s vydatnou polopenzí. Ceny v restauracích se pohybují jen o něco málo výše než u nás, takže vám nic nebrání si zde dovolenou pěkně užít. Neváhejte a pojeďte s námi navštívit ryzí zemi. Časy se neúprosně mění. Provází L. Martinek.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.07.22 - 10.07.22 22TRA01725 13 490 Kč Rezervovat
02.07.21 - 11.07.21 21TRA01725 Uplynulý termín
03.07.20 - 12.07.20 20TRA01725 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Rumunsko - Transylvánie - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odpoledne odjezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návštěva proslulého „VESELÉHO HŘBITOVA“ (UNESCO) v SAPINTĚ, procházka živým „skanzenem“, prohlídka dvou unikátních dřevěných kostelíků (nejstaršího a údajně nejhezčího) ve vesnici IEUD. Příjezd do horského střediska BORSA, ubytování v hotelu, večeře.
 • 3. den: výlet po jižní BUKOVINĚ, cestou návštěva malovaných klášterů VORONET, který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR. Dále prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldávie, kláštera NEAMT, život místních popů, ubytování v hotelu (2 noclehy ve stejném hotelu) v horském centru DURAU.
 • 4. den: „poctivá“ celodenní turistika národním parkem v pohoří CEAHLAU, možnost výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1 904 m) nebo kratší pěší procházka k vodopádu DURATOIDEA či k turistické chatě FINTINALE. Návrat do hotelu.
 • 5. den: přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300 m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU, fakultativně projížďka na loďce po jezeře, přejezd do hotelu v Sovatě.
 • 6. den: návštěva solných dolů v PRAIDU a vycházka do rezervace solného krasu vytvořeného říčkou Corund, odpoledne relaxační koupání v jedinečném heliotermálním jezeře Lacu Ursu.
 • 7. den: přejezd do „perly Karpat“, horského střediska SINAIA, přes středověké město SIGHISOARA (další perla UNESCO) s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Pak cestou navštívíme jeden z opevněných kostelů transylvánských „Sasů“ ve vesnici SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čeká krátká zastávka ve městě BRAŠOV, prohlídka historického jádra. Ubytování v hotelu v Sinaia, 2 noclehy ve stejném hotelu.
 • 8. den: krátký přejezd autobusem do sousedního BUSTENI - horské městečko ležící v blízkosti nejvyšších „útesů“ Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2 200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti. Pěší túra do soutěsky IALOMITA s návštěvou stejnojmenné jeskyně a kláštera, případně až k jezeru BALBOCI nebo výstup na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi OMUL (2 505 m), odkud se nabízejí daleké výhledy. Zpět na Babele a lanovkou (pro zájemce pěšky) do Busteni nebo lanovkou do Sinaii.
 • 9. - 10. den: dopoledne procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU a na královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, který leží v anglickém parku. Odpoledne přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN, noční přejezd do ČR přes Maďarsko a Slovensko, návrat v dopoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 7x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 3 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 450 Kč.
 • Stravování: 7x polopenze.
 • Ubytování: v hotelu ve 2lůžkových pokojích.
 • Umístění: Sapinta, Borsa, Durau, pohoří Ceahlau, jezero Lacu Rosu, Sinaia, Sighisoara, Brašov, Busteni, Peles, Bran.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 450 Kč

Rumunsko - Transylvánie
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Rumunsko Rumunsko
Transylvánie Transylvánie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájezdy do destinací
Rumunsko - zájezdy
Transylvánie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy