Termíny - přidat do oblíbených
18.08.20 - 23.08.2020PKN1460623 990 KčPřidat
01.09.20 - 06.09.2020PKN1403423 990 KčPřidat

Rusko - Petrohrad, klenot na Něvě, bílé noci

Náročnost 1 letecky bus hotel 3* snidane

Rusko, Petrohrad - leteský poznávací zájezd s ubytováním: hotelu se snídaní.


Úvod:

jedinečný a oblíbený zájezd do Petrohradu, v jehož průběhu navštívíme světoznámé památky, přepychové paláce, otevírání mostů na Něvě. Shlédneme sbírky šperků, cenností a uměleckých předmětů nevyčíslitelné hodnoty v Ermitáži a její Briliantové a Zlaté klenotnici, to vše podpořeno jedinečným přírodním úkazem bílých nocí a v doprovodu znamenitých průvodců. Navštivte s námi Petrohrad, velkolepé město odrážející majestátnost ruského impéria.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
18.08.20 - 23.08.20 20PKN14606 UZAVŘENO 23 990 Kč Rezervovat
01.09.20 - 06.09.20 20PKN14034 VYPRODÁNO 23 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v doprovodu průvodce dopolední odlet z Prahy do PETROHRADU. Transfer do hotelu. Večer fakultativní výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, CHRÁM SV. MIKULÁŠE a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.
 • 2. den: celodenní prohlídka PETROHRADU (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým. Navštívíme ZAJEČÍ OSTROV – historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou SV. PETRA A PAVLA – hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Světoznámá ERMITÁŽ v Zimním paláci, jednoho z nejslavnějších světových muzeí na honosném Palácovém nábřeží – bezkonkurenční sbírka uměleckých pokladů, včetně Briliantové klenotnice s její zlatou expozicí a protilehlé budovy Generálního štábu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty.
 • 3. den: půldenní výlet do městečka PUŠKIN (Carskoje selo), jehož parky a paláce byly budovány v době vrcholu carské moci. Navštívíme monumentální KATEŘINSKÝ PALÁC carevny Kateřinský II. Veliké, nevynecháme legendární Jantarovou komnatu. Krátká zastávka u carského sídla v GATČINĚ. Vesnici darovala r. 1765 Kateřina svému milenci knížeti Grigoriji Orlovovi. Po návratu do Petrohradu JUSUPOVSKÝ PALÁC, jeden z nejkrásnějších paláců Petrohradu, kde údajně přišel o svůj život zhýralý G. Rasputin.
 • 4. den: dopoledne křižník AURORA, který spustil jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin, Ruské muzeum ve velkoknížecím MICHAJLOVSKÉM PALÁCI, jedna nejkrásnějších ukázek klasicistních paláců ve městě – unikátní sbírka ikon, slavné obrazy I. Repina, jako Burlaci na Volze a další, skvělá sbírka umění ruské avantgardy. Večer volný program, možnost návštěvy některého ze slavných petrohradských divadel (Alexandrovské, Michajlovské, Mariinské, Ermitážní).
 • 5. den: výlet do palácového a parkového komplexu PETRODVORCE, letní rezidence Petra Velikého na břehu Finského zálivu. Srdcem rozlehlých zahrad je Velká kaskádová fontána, nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, 37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků. Návrat do Petrohradu, odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město, sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt, nejslavnější ulice Petrohradu i Ruska, individuální volno. Skuteční fajnšmekři si mohou přijít na své v největším světovém muzeu antropologie a etnografie KUNSTKAMERA, naproti Zimnímu paláci.
 • 6. den: snídaně, transfer na letiště a po poledni odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Petrohrad vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, transfer z/na letiště, dopravu busem na výlety 3. a 5. den, 5x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 5x snídaně formou bufetu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 5x večeře o 3 chodech 1 850 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 210 Kč, zvýšení pojištění do 80 000 Kč za 810 Kč, Vízum do Ruska, od září 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je podmínkou k vyřízení víza. Jantarová komnata 890 Kč, cena zahrnuje vstup do Kateřinského paláce v Puškinu, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek. Balíček vstupů Ermitáž 1300 Kč, cena zahrnuje vstup do Zimního paláce (rezidence ruských carů), Ermitáže a budov Generálního štábu, Briliantové a Zlaté klenotnice, vč. povinného průvodce a sluchátek. Všechny výše uvedené vstupy je možno objednat nejpozději měsíc před odjezdem.

Příplatky a slevy


 • Jantarová komnata - 890 Kč
 • balíček vstupů Ermitáž- Zimní palác, Ermitáž, Generální štáb,briliantová a zlatá klenotnice - 1 300 Kč
 • 5x večeře - 1 850 Kč
 • 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • poplatek za vyřízení víza - 150 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Rusko Rusko
Petrohrad Petrohrad
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Rusko - zájezdy
Petrohrad - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist