Termíny - přidat do oblíbených
24.07.20 - 01.08.2020NPY0871013 990 KčPřidat

Španělsko, Andorra - Úchvatné národní parky španělských Pyrenejí

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Zájezd, v kterém navštívíte a také projdete všechny zajímavosti Pyrenejí. Poznáte národní parky Španělska i ministátu Andorra.


Úvod:

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí. Tato oblast Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Na zájezdu budete obdivovat bizarní skalní štíty a nespočet krásných jezer a jezírek NP Sant Maurici, přírodní park Posets Maladeta s překrásnými dolinami a nejvyšší horou Pyrenejí Pico de Aneto a v neposlední řadě také impozantní kaňon NP Ordesa zapsaný v seznamu UNESCO.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
24.07.20 - 01.08.20 20NPY08710 UZAVŘENO 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Pyreneje - Ordesa - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v ranních hodinách.
 • 2. den: TOULOUSE, označované též za červené město, radnice z 18. stol., bazilika sv. Severina je největším románským chrámem v Evropě (9ti hodinová pauza). Přejezd do Andorry, knížectví ležící v kruhovité kotlině obklopené hřebeny Pyrenejí mezi Francií a Španělskem.
 • 3. den: výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. ANDORRA LA VELLA - nejvýše položené hlavní město Evropy (1 080 m). Staré město je charakteristické starými kamennými ulicemi a domy.
 • 4. den: příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru Estany de Sant Maurici obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému vodopádu Salt de Ratera a poté k neméně nádhernému jezeru de Ratera.
 • 5. den: výlet do údolí VALL DE BOI v krásném NP d’Aigüestortes. Pěší výlet podél říčky Sant Nicolau k jezeru Llong. Kousek dále nad jezerem se otevřou úchvatné pohledy na rozeklané štíty západních vrcholů NP Sant Maurici. Cestou zpět podél krásných zelených meandrů průzračné vody říčky Sant Nicolau, které svojí fotogeničností získají srdce každého fotografa.
 • 6. den: výlet do oblasti VAL DE ARAN do jedinečné jezerní oblasti CIRC DE COLOMERS. Pěší výlet překrásnou horskou přírodou se spoustou jezer, jezírek a zurčících potoků od jezera Major de Colomers a jezera Mort. Na závěr dne městečko VIELHA - živé turistické centrum oblasti. Fotogenická řeka, která protéká přímo kamenným centrem.
 • 7. den: výlet do národního parku MALADETA do závěru údolí VAL DE BENÁS. Dále pěší výlet podél říčky Rio Ésera. Na závěr doliny říčka vytvořila úchvatný kaňon a kaskády D’AIGUALLUT. Nádherná závěrečná planina se spoustou zátočin průzračných horských bystřin pod impozantní kulisou ledovce nejvyšší hory Pyrenejí Pico de Aneto. Cestou zpět zastávka v městečku BENASQUE. Turistické centrum oblasti, kamenné domy a uličky.
 • 8. den: delší přejezd do NP ORDESA (UNESCO). Výlet mezi ohromné strmé stěny kaňonu ve VALLE DE ORDESA podél říčky Rio Arazas až k nádherným vodopádům a stupňovitým kaskádám, které říčka tvoří v zadní části doliny. Na závěr doliny tvoří vysoké hory cirku s říčkou Arazas a horskou vegetací nezapomenutelné pohledy. Městečko TORLA, kde místní pevnost tvoří působivé záběry s ohromnou skalní branou začátku kaňonu Ordesa. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
 • 9. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.
 • Poznámka I: K nástupům na túry se v Pyrenejích využívají auta pro cca 7 osob nebo busy, které nahrazují lanovky, ceny jsou nižší než u lanovek v Alpách.
 • Poznámka II: Program může být absolvován v opačném pořadí dnů v případě sportovních akcí či oslav v Andoře.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x polopenze, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč.
 • Stravování: 6x polopenze.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 400 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč

Pyreneje - Ordesa
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Španělsko Španělsko
Pyreneje Pyreneje
Andorra Andorra
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Plzeň
Zájezdy do destinací
Španělsko - zájezdy
Pyreneje - zájezdy
Andorra - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist