Termíny - přidat do oblíbených
03.07.21 - 10.07.2121ALO0172316 990 KčPřidat

Pobyt pod Alpami - švýcarská perla Saas Fee - v zajetí čtyřtisícovek s kartou

Büergerpass Děti vítány Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Pobyt s lehkou turistikou a využitím místních lanovek v okolí světoznámého střediska Saas Fee pod Matterhornem. Ubytování v centru nejkrásnější vesnice Švýcarska Saas Fee s výhledy na čtyřtisícovky přímo od hotelu. V ceně zájezdu je karta na neomezené využití lanovek. Vydáme se na nejkrásnější túry Švýcarska s výhledem na 18 čtyřtisícovek. Navštívíme otáčivou restauraci ve výšce 3 500 m n. m. s ledovcovou jeskyní a ohromující horské štíty a ledovce budeme mít skoro na dosah.


Úvod:

Ve Walliských Alpách, na italsko-švýcarských hranicích, se nachází Matterhorn, svým vzhledem alpské krásy je právem nazýván klenot Švýcarska. Projdeme se pod jeho úpatím, svezeme se zubačkou i lanovkami, východně od Mattehornu v údolí Saastal. Díky místní kartě máme lanovky i busy zdarma (kromě ledovcového metra). Vyjedeme „metrem“ až do výšky 3 500 m n. m. či vyjdeme k největší evropské hrázi na Mattmarkt. Budete se kochat výhledy na čtyřtísícovky jak z Gsponu, tak z vyhlídky Hochsaas. Ubytování je zajištěné v ***hotelu přímo v centru lyžařského světoznámého střediska Saas Fee. Pokoje mají vlastní sociální zařízení sat. TV, telefon a fén. Bohatá snídaně a večeře menu o 4 chodech je již samozřejmostí na našich zájezdech. Majitelé také pro nás připravili 1 x typickou místní specialitu „käsefondue“.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.07.21 - 10.07.21 21ALO01723 16 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Švýcarska.
 • 2. den: ráno příjezd do SAAS FEE (1 800 m), snídaně, ubytování dle možností hotelu, vyjedeme lanovkou na HANNIG (2 350 m), panoramatickou procházkou k jezeru GLETSCHERSEE (2 000 m), dále pěšky až do SAAS FEE, výjezd na LÄNGFLUH (2 870 m), kde můžeme vidět sílu ledovců, sjezd do hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd busem do SAAS GRUND, výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 200 m), všichni sjezd do KREUZBODEN (2 397 m). Květinovou promenádou k chatě ALMAGELLERALP (2 184 m), lesním údolím pak k horní stanici lanovky FURGGSTALDEN (1 893 m), sjezd lanovkou do SAAS ALMAGELLU (1 678 m) místním busem či lehkou cestou do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd do STALDENU (800 m), výjezd lanovkou do GSPON (1 900 m). jen okruh kolem GSPONU a lanovkou zpět, busem do SAAS GRUNDU - ještě výstup kapličkovou cestou do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd k největší evropské hrázi na MATTMARKT (2 200 m). Okružní procházka kolem nádrže a busem do hotelu nebo možnost výstupu při cestě do hotelu v SAAS ALMAGELLU (1 678 m) - výjezd sedačkovou lanovkou na HEIDBODME (2 400 m), hezké výhledy, zpět opět lanovkou a potom pěšky do hotelu, večeře.
 • 6. den: snídaně, z hotelu pěšky k lanovce. Výjezd kabinkovou lanovkou a „metrem“ až na ALLALIN (3 500 m, úsek Feldkinn-Allalin fakultativně), opravdu fantastické výhledy na ledovce a čtyřtisícovky, prohlídka ledového muzea, sjezd metrem do FELDSKINNU (3 000 m), ledovcová procházka k chatě BRITTANIAHÜTTE (3 030 m) zpět do Feldskinnu a sjezd do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, krátký program v Saas Fee - možnost využití sáňkařské dráhy, koloběžky, plaveckého bazénu, lehká turistika v blízkém okolí, odpoledne odjezd do ČR.
 • 8. den: v brzkých ranních hodinách příjezd do ČR.
 • Poznámka I: V ceně zájezdu je i karta BÜRGERPASS, která umožňuje zdarma využívat všechny lanovky v provozu (mimo ledovcového metra a Zermattu).
 • Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy se realizují od 4 osob!
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x sýrové fondue, karta Bürgerpass, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 360 Kč.
 • Stravování: Bohatá snídaně a večeře menu o 4 chodech je již samozřejmostí na našich zájezdech. Majitelé také pro nás připravili 1x typickou místní specialitu „käsefondue“.
 • Ubytování: Ubytování je zajištěné v ***hotelu přímo v centru lyžařského světoznámého střediska Saas Fee. Pokoje mají vlastní sociální zařízení sat. TV, telefon, a fén.
 • Umístění: Švýcarsko - Saas Fee

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 3 700 Kč
 • dítě 0 - 12 let - 12 990 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Švýcarsko Švýcarsko
Alpy Alpy
Typ zájezduPoznávací zájezdy s turistikou
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájezdy do destinací
Švýcarsko - zájezdy
Alpy - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy