Termíny - přidat do oblíbených
23.08.20 - 30.08.2020UKJ0166512 490 KčPřidat

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Pohodový týden pod Hoverlou

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Turistický týden v nejvyšších horách Ukrajiny a bývalé nejvýchodnější výspě Československa. Ubytováni budeme v kvalitním hotelu s polopenzí.

Úvod:

Nachystali jsme pro vás výpravu na nejvýchodnější výspu meziválečného Československa. V okolí turistického střediska Jasiňa obklopeného nejvyššími vrcholy pohoří Svidovec a Černá hora, kde končil za první republiky přímý rychlík z Prahy, jsme pro vás vybrali nejzajímavější túry. Zde v oblasti obývané Huculy na březích Černé Tisy poznáme nejen, jak se kdysi žilo v dobách minulých v osadách plných roubených dřevěnic vysoko v horách či odlehlých lesních údolích, ale narazíme i na výdobytky moderní doby (mondénní lyžařské středisko, rušné ulice Rachova či přeplněné břehy solotvinských jezer). Odměnou za výstupy nám bude malebná příroda travnatých polonin doprovázená panoramatickými výhledy na nejvyšší pohoří ukrajinských východních Karpat. Ubytováni budeme po celou dobu pobytu v turistickém hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
23.08.20 - 30.08.20 20UKJ01665 Realizujeme 12 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.
 • 2. den: příjezd na ubytování do JASINI, snídaně na hotelu, seznámení s nejvýchodnějším městečkem bývalého Československa (možnost návštěvy nově zrekonstruovaného Huculského muzea), odpoledne nenáročná procházka po loukách k nejvýznamnější stavbě Jasini - STRUKIVSKÉ CERKVY (huculský dřevěný kostelík z poloviny 19. století), večeře na hotelu.
 • 3. den: snídaně, odjezd autobusem do Jablonického průsmyku (931 m), pohodová turistika v okolí průsmyku, návštěva moderního lyžařského střediska BUKOVEL, výjezd lanovkou za výhledy na východní část Karpat, autobusem zpět do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, přiblížení nákladním autem upraveným pro přepravu lidí - gruzavikem na začátek túry, celodenní výstup na nejvyšší horu Ukrajiny HOVERLU (2 061 m), návrat do hotelu večeře.
 • 5. den: snídaně, místní dopravou do horského střediska DRAGOBRAT, výstup na nejvyšší vrchol Svidovecké poloniny BLIZNICA (1 881 m), nebo jen kratší výlet po hřebeni, zpět do Jasini, večeře.
 • 6. den: snídaně, „gruzavikem“ do dřevařské osady KOZMEŠČIK, celodenní výstup na odlehlý vrchol masivu Černá hora PĚTROŠ (2 020 m), návrat stejnou cestou, nebo lehká turistika údolím potoka Lazeščina, místní dopravou zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, autobusem odjezd z Jasini do města RACHOV, turistického centra horské turistiky na soutoku Černé a Bílé Tisy, zastávka v místě zvaném geografický střed Evropy a v SOLOTVINĚ, koupání ve slaných jezerech (ukrajinské Mrtvé moře), poslední nákupy, odjezd na ukrajinsko-slovenskou hranici, tranzit přes Slovensko.
 • 8. den: dopolední návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 6x snídaně, 5x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Praha, svoz Olomouc, Pardubice
Zájezdy do destinací
Ukrajina - zájezdy
Podkarpatská Rus - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist