Termíny - přidat do oblíbených
13.08.22 - 20.08.2222UKJ0166513 990 KčPřidat

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Pohodový týden pod Hoverlou

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Turistický týden v nejvyšších horách Ukrajiny a bývalé nejvýchodnější výspě Československa. Ubytováni budeme v kvalitním hotelu s polopenzí.

Úvod:

Nachystali jsme pro vás výpravu na nejvýchodnější výspu meziválečného Československa. V okolí městečka Jasiňa obklopeného nejvyššími vrcholy pohoří Svidovec a Černá hora, kde končil za první republiky přímý rychlík z Prahy, jsme pro vás vybrali nejzajímavější túry. Zde v oblasti obývané Huculy na březích Černé Tisy poznáme nejen, jak se kdysi žilo v dobách minulých v osadách plných roubených dřevěnic vysoko v horách či odlehlých lesních údolích, ale narazíme i na výdobytky moderní doby (mondénní lyžařské středisko, rušné ulice Rachova či přeplněné břehy solotvinských jezer). Odměnou za výstupy nám bude malebná příroda travnatých polonin doprovázená panoramatickými výhledy na nejvyšší pohoří ukrajinských východních Karpat. Ubytováni budeme po celou dobu pobytu v rodinném hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
13.08.22 - 20.08.22 22UKJ01665 13 990 Kč Rezervovat
14.08.21 - 21.08.21 21UKJ01665 Uplynulý termín
23.08.20 - 30.08.20 20UKJ01665 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.
 • 2. den: příjezd na ubytování do JASINI, snídaně na hotelu, seznámení s nejvýchodnějším městečkem bývalého Československa (možnost návštěvy nově zrekonstruovaného Huculského muzea), odpoledne nenáročná procházka po loukách k nejvýznamnější stavbě Jasini - STRUKIVSKÉ CERKVY (huculský dřevěný kostelík z poloviny 19. století), večeře na hotelu.
 • 3. den: snídaně, odjezd autobusem do Jablonického průsmyku (931 m), pohodová turistika v okolí průsmyku, návštěva moderního lyžařského střediska BUKOVEL, výjezd lanovkou za výhledy na východní část Karpat, autobusem zpět do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, přiblížení nákladním autem upraveným pro přepravu lidí - gruzavikem - na začátek túry do dřevařské osady KOZMEŠČIK, celodenní okružní túra na nejvyšší a nejnavštěvovanější horu ukrajinské části Karpat HOVERLU (2 061 m), návrat do hotelu večeře.
 • 5. den: snídaně, opět místní terénní dopravou se přemístíme do horského střediska DRAGOBRAT, výstup po horských loukách a nad srázy Žandarmů (1 783 m) na nejvyšší vrchol Svidovecké poloniny BLIZNICA (1 881 m), nebo jen kratší výlet po hřebeni. Za dobrého počasí na vás čekají jedny z nejhezčích výhledů celé oblasti. Zpět do Jasini, večeře.
 • 6. den: snídaně, osvědčeným „gruzavikem“ přesun na horní konec údolí Bílé Tisy, celodenní trek po odlehlém vrcholu masivu Černá hora Pop Ivan (2 020 m), dosáhneme nejvýchodnější místo meziválečného Československa. Čekají nás výhledy nejen na východní část ukrajinských hor, ale uvidíme i rumunské pokračování karpatského hřebene. Zkontrolujeme též, jak probíhá rekonstrukce bývalé observatoře zvané „Bílý slon“. V případě problému s vyřízením povolení ke vstupu do této hraniční oblasti vyrazíme na stejně vysoký vrchol Pietros (2 020 m), který je dominantou opačného konce Černohorského masivu. Návrat místní dopravou zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, autobusem odjezd z Jasini do města RACHOV, turistického centra horské turistiky na soutoku Černé a Bílé Tisy, zastávka v místě zvaném geografický střed Evropy a v SOLOTVINĚ, koupání ve slaných jezerech (ukrajinské Mrtvé moře), která vznikla propadem solných dolů. Cestou poslední nákupy, odjezd domů.
 • 8. den: dopolední návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 6x snídaně, 5x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 360 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájezduPoznávací zájezdy s turistikou
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, svoz Olomouc
Zájezdy do destinací
Ukrajina - zájezdy
Podkarpatská Rus - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy