Termíny - přidat do oblíbených
09.07.20 - 26.07.2020ALJ0102795 990 KčPřidat
08.07.21 - 25.07.2121ALJ0102798 990 KčPřidat

USA - Na cestě divokou Aljaškou a indiánským Washingtonem s lehkou turistikou

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel turistika TIP CK Poznání

Obrovská Aljaška ohromí všechny svou krásou, nespoutanou přírodou plnou zvěře, skvostnými horami, panenskými lesy a tyrkysovými jezery. Stále zelený stát (Evergreen State) a ještě pořád je obýván potomky četných indiánských kmenů s unikátní kulturou. Kombinace těchto dvou států ve vás vyvolá neutuchající obdiv vůči matce přírodě. A to hlavě proto, že si tu krásu vychutnáte na vlastní kůži, prošlapete si stezky, o kterých jste jenom četli v cestovatelských magazínech, budete mít „Velikán“ Denali, nejvyšší horu USA, na dosah ruky.


Úvod:

Obrovská Aljaška ohromí všechny svou krásou, nespoutanou přírodou plnou zvěře, skvostnými horami, panenskými lesy a tyrkysovými jezery. Zelený, pralesní Washington plně vystihuje svou přezdívku Stále zelený stát (Evergreen State) a ještě pořád je obýván potomky četných indiánských kmenů s unikátní kulturou. Kombinace těchto dvou států ve vás vyvolá neutuchající obdiv vůči matce přírodě. A to hlavě proto, že si tu krásu vychutnáte na vlastní kůži, prošlapete si stezky, o kterých jste jenom četli v cestovatelských magazínech, budete mít „Velikán“ Denali, nejvyšší horu USA, na dosah ruky. Příroda a její úchvatné pěší trasy na vás čekají. Aljaška i Washington nabízí nejen nekonečné dobrodružství, ale navždy změní způsob vašeho vnímání života na planetě. Víme, že je to daleko, a také že se bude jednat pravděpodobně o jednu z vašich nejdražších cest, ale po návratu domů nebudete litovat jediného utraceného dolaru. Provází Marek Bejr.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
09.07.20 - 26.07.20 20ALJ01027 bude realizován v sezoně 2021 95 990 Kč Rezervovat
08.07.21 - 25.07.21 21ALJ01027 98 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do SEATTLU, hlavního města stále zeleného státu WASHINGTONU v severozápadním cípu USA. Dle času příletu večerní prohlídka centra Seattlu, města doslova obklopeného vodou.
 • 2. den: dopolední návštěva vyhlídkové věže SPACE NEEDLE (184 m), procházka po náměstí PIONEER SQUARE, místě, kde se usadili první osadníci v r. 1852, návštěva první kavárny STARBUCKS z r. 1971, tržiště PIKE PLACE MARKET, procházky po náměstí s obřím ruským kolem GREAT WHEEL, možnost návštěvy mořského akvária SEATTLE AQUARIUM. K večeru odjezd do městečka PORT ANGELES.
 • 3. - 4. den: v rámci poznávání NP OLYMPIC objevíme obrovské skály, balvany, projdeme se po chodníčcích porostlých mechem, možná spatříme i mývala, losy, bobry, jeleny wapiti. Užijeme si odpočinek na pláži LA PUSH v INDIÁNSKÉ REZERVACI QUILEUTŮ, kde můžeme pozorovat v dálce hrající si delfíny, lachtany nebo i velryby. Prozkoumáme rybářskou vesnici FORKS a vrátíme se do SEATTLU. V případě dostatku času neopomineme před Aljaškou navštívit NP MOUNT RAINIER se stejnojmenným stratovulkánem RAINIER (4 392 m), turistika v NP.
 • 5. den: odlet do vstupní brány do divočiny - města ANCHORAGE, které je v obležení státních parků a fjordů Aljašského zálivu. Projdeme si velmi dobře uspořádané centrum města a s aljašskou kulturou a jejím způsobem života se seznámíme v ALASKA HERITAGE MUZEU, které si nastřádalo sbírku tradičního oblečení, košíků a loveckých zbraní. Dostaneme se na vyhlídkovou plošinu SHIP CREEK, kde při troše štěstí můžeme pozorovat tření různorodých lososů. Projdeme se některým z z parků v ANCHORAGE, které jsou na procházky a realxaci přímo stvořené. Vydáme se na snadnou procházku zdejším zvlněným terénem lesnatých pahorků, odkud můžeme při dobré viditelnosti spatřit i ohromující horu Denali, dříve známou spíše pod názvem MT. MCKINLEY. Večer poznáme, jak se baví místní na Aljašce v typickém pubu, a při tom můžete ochutnat i místní speciality, např. smažené halibuty nebo uzené lososy.
 • 6. den: po SEWARD HIGHWAY se vydáme do zátoky TURNAGAIN ARM. Na cestě se zastavíme u INDIAN VALLEY MINE, zlaté žíly, kde je dodnes možné nějaké zlato najít, seznámíme se tu s historií těžby zlata na Aljašce. Po cestě zastavíme ještě na několika vyhlídkách na okolní vrcholy, ale zlatým hřebem dnešního dne bude pěší trasa, která nás dovede až k ledovci PORTAGE GLACIER. V okolí se nachází několik vyhlídkových plošin na toto skvostné sněhové pole. Při cestě na ubytování se ještě zastavíme v ALASKA WILDLIFE CONSERVATION CENTER, které se věnuje záchraně zvířat a budete mít tedy možnost vidět losa či medvěda. Ale jsme teprve na začátku, při troše štěstí je spatříte i ve volné přírodě.
 • 7. den: přijíždíme na POLOOSTROV KENAI, do pohoří KENAI MOUNTAINS s horskými jezery a ledovci. Malebnou silnicí SEWARD HIGHWAY, která se příjemně proplétá horami, doputujeme do vesnice MOOSE PASS, která je příznačně pojmenována po pošťákovi, který nedokázal projít kolem losa. Vydáme se odsud na pěší túru nad JEZERO CARTER s vodou plnou pstruh, ve které se odráží okolní hory. Později odpoledne přijedeme do kouzelného města SEWARD na břehu oceánu.
 • 8. den: po snídani objevíme tzv. čelo LEDOVÉHO POLE HARDING - EXIT GLACIER. Nabízí se několik možností túr, budeme moci pozorovat obrovské změny vegetace. Vydáme se na procházku k ledovcovým naplaveninám, pro opravdu zdatné je možnost dojít až k vyhlídce na úbočí ledovce nebo ke kaskádám FALLS OVERLOOK, alternativně až na vrchol HARDING ICEFIELD OWERLOOK. Odpoledne si prohlédneme přístav, který je v létě doslova přeplněn rybářskými čluny, výletními loděmi a plachetnicemi, a také PAMÁTNÍK BENNY BENSONA.
 • 9. den: dnes nás čeká lodní výlet do zátoky RESURRECTION BAY rozprostírající se v NP KENAI FJORDS. Bylo by velmi neobvyklé, pokud bychom při této plavbě nezahlédli velryby, lachtany, orli nebo mořské vydry. V kombinaci s výhledy na mnoho přílivových ledovců vytvářejících úžasné fjordy činí tato plavba životní zážitek. Odpoledne odjezd směr Anchorage, podél zátoky KNIK ARM až k vesnici EKLUTNA, odkud vede příjemná procházka k vodopádu THUNDERBIRD FALLS. Navštívíme i samotnou 350 let starou vesničku EKLUTNA, kde žili aljašští domorodci a kde si prohlédneme i ruský kostel sv. Mikuláše postavený podle Noemovy archy, a přístavek sv. Heřmana, patrona Aljašky.
 • 10. den: přes starou farmářskou osadu PALMER, ve které se podíváme na původní dřevěné farmy starých kolonistů, dojedeme do fotogenického průsmyku HATCHER PASS, který vede podél luk, hřebenů, dolů na zlato a ledovců, a nabízí pěší toulky. Seznámíme se se zbytky dolu INDEPENDENCE MINES, kde se dolovalo zlato přes 50 let, prozkoumáme údolí říček LITTLE SUSITNA, FISHHOOK CREEK a WILLOW CREEK - jedny ze „zlatých žil“ ALJAŠKY s ledovcovým jezírkem BOMBER GLACIER. Návrat zpět na hlavní silnici a odjezd na ubytování.
 • 11. - 12. den: po jedné z nejhezčích silnic GEORGE PARKS HIGHWAY podél trasy železnice ALASKA RAILROAD do nejznámějšího parku na Aljašce NP DENALI se stejnojmennou nejvyšší horou Severní Ameriky. Tady máte asi největší šanci (bez nutnosti náročné túry) spatřit ve volné přírodě medvěda grizzlyho, losa nebo třeba vlka. Než se vydáme na hlavní, celodenní výlet, čeká náš ještě nenáročná okružní trasa ROCK CREEK TRAIL, která vede přes potok ROCK CREEK na hřeben s výhledy na MT. HEALY (1 737 m). V dalším dnu si projedeme místním kyvadlovým autobusem srdce parku DENALI - 147 km dlouhou trasu, která končí až u hornického sídla KANTISHNA. Pokud budeme mít štěstí a bude jasno, hora DENALI (Mt. McKinley, 6 190 m) se nám ukáže v celé své krásy. Během cesty autobus několikrát zastaví na zajímavých zastávkách, kde je vysoká pravděpodobnost, že uvidíte některé zástupce bohaté fauny. My máme v plánu EIELSON VISITOR CENTER, odkud se vydáme na nenáročnou túru k řece GORGE RIVER v podhůří Měděných hor s vrcholem MT. EIELSON. Pro zdatné možnost výstupu na hřeben THOROFARE, odkud budete mít celý národní park, včetně hory DENALI, jako na dlani.
 • 13. den: přejezd do osady NENANA s historickou budovou nádraží. Odsud je to už jen kousek do FAIRBANKS s tematickým PIONEER PARKEM se skupinou historických domů, obchodů a muzeem věnujícím se letecké historii z období „zlaté horečky“. Po parku se můžete svést i miniaturním vláčkem. Pro zájemce je připravena plavba lodí po řece CHENA.
 • 14. den: dnes se krátce zastavíme na SEVERNÍM PÓLU, kde si prohlédneme i DŮM SANTA CLAUSE, a pak se už budeme ubírat vstříc rozlehlé divočině po první aljašské dálnici RICHARDSON HIGHWAY, která je téměř bez provozu a nabízí výhledy jako z malovaného obrázku. Po cestě se vám otevře panorama ALASKA RANGE s vrcholy Mt. Deborah, Hess Mountain a Mt. Hayes a u DELTY snad uvidíme i stádo bizonů, které sem bylo v r. 1928 přemístěno z Montany. Přejedeme přes nejvyšší bod dálnice PRŮSMYK ISABEL PASS (1 000 m) a pokračujeme dále okouzleni zasněženými vrcholky a úžasnými roklemi až k NP WRANGELL-ST ELIAS, který je největším národním parkem v USA.
 • 15. den: ti z vás, kteří mají rádi opuštěná místa bez turistů, si dnes přijdou na své, jelikož navštívíme ne příliš turistickou část NP WRANGELL-ST ELIAS, sídliště aljašských domorodců, kraj, který byl otevřen pro osidlování až v r. 1980 - NABESNA ROAD. Vystoupáme erodovaným vulkanickým systémem do hor v průsmyku s typickými obyvateli, ovcemi aljašskými, a pokocháme se dech beroucím výhledem do okolí.
 • 16. den: scénickou silnicí GLENN HIGHWAY se vracíme do Anchorage s výhledem na ledovec MATANUSKA GLACIER, který se téměř dotýká silnice. Prohlédneme si známý útvar LION’S HEAD připomínající Sfingu a pokud nám to místní dovolí, vystoupáme na vrchol, odkud se vám naskytne výhled na celý ledovec. Odpoledne vystoupáme po 500 schodech na BODENBURG BUTTE v oblasti PALMER s výhledem na deltu řek MATANUSKA a KNIK se stejnojmenným ledovcem. Večer příjezd do Anchorage. Rozloučení s Aljaškou.
 • 17.-18. den poslední nákupy suvenýrů, přejezd na letiště, odlet zpět domů.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Seattle a Seattle-Anchorage vč. let. tax a poplatků max. 35 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 14-15x ubytování v turistických hotelech a chatách ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní), lodní výlet v NP Kenai Fjords, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, další vstupné mimo NP a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj 10 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 2 070 Kč, do 80 000 Kč za 2 670 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 950 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 10 500 Kč
 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 990 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 590 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Galina a Miloš Wyrwolovitermín: 09.07. - 25.07.18

Dobry den, radi bychom podekovali za skvele zazitky z Aljasky, kterou jsme s Vami absolvovali. Hlavne dekujeme Markovi za jeho smys pro humor, ktery nam byl velmi blizky, za Markuv pristup k nam a ochotu byt nam napomocny.

Mame jen jednu drobnou pripominku k ubytovani v Anchorage. Pro budouci generace, jestli muzete, sezente ubytovani jinde. Ale je pravda, ze tak autenticke zazitky na ubytovani leckde nenajdeme.

Jeste jednou diky a zas nekdy navidenou.

Galina a Milos Wyrwolovi

Aleš Spurnýtermín: 09.07. - 25.07.18

Zdravím Vás z Brna,
včera jsem konečně dokončil promazání a roztřídění fotek z Aljašky a zbyla mi tak trocha času na stručné zhodnocení.
Chtěl bych poděkovat za pěkný zájezd, kterému přálo i počasí. Dík patří především Markovi: za to, jak se o nás staral, a také že se snažil naprosto nenásilně (aniž by narušil program či časový rozvrh) zájezd obohatit o další lokality - a toho se cením nejvíce. :-)
Přeji hodně spokojených klientů, jako jsme byli my, a jasné dny. :-)

TOPlist