Albánie s jógou a výlety - 2024/25 - CK Poznání
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Zveme vás na mimořádnou kombinaci jógového zájezdu s ubytováním v komfortním hotelu na břehu Valonského zálivu, uzavřeného na jedné straně prstenem albánských velehor se slovutným Llogarským průsmykem, na straně druhé téměř nepřístupným divokým poloostrovem Karaburun, který nezapře svůj název (turecky Karaburun - černý mys). Poznáme krásy Jižní Albánie, Albánské riviery a přitom se můžeme stále osvěžovat mořskou koupelí ve vodách romantického zálivu. Dny u moře jsou doplněny jógou - ranní a večerní jógy. Provází a cvičí Veronika Haklová - jógu cvičí již 10 let, je lektorem FISAF a provozuje Yogalab Pardubice. Albánii provází pro CK Poznání 14. rokem.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: odlet do Tirany, transfer na ubytování do hotelu.
2. den: odpočinek a koupání v moři, v podvečer fakultativně možnost návštěvy města VALONA (Vlorë) s překrásnou mešitou MURADIA, muzeem albánské nezávislosti, náměstím Vlajky a Památníkem nezávislosti, ochutnávka místních zmrzlin a kávy, nákupy jižanské módy, hrad KANINE s panoramatickým výhledem na město, večerní život ve městě. (cca 10 EUR)
3. den: odpočinek na pláži, koupání, ranní a večerní lekce jógy - před snídaní, před večeří.
4. den: fakultativní výlet místními mikrobusy (cca 25 EUR) po čarokrásném panoramatickém pobřeží albánské riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovou základnou. Restaurant BORSH se zahradní restaurací postavenou nad vyvěrajícími prameny. Na zpáteční cestě pevnost Aliho Paši Tepelenského, krátká zastávka v romantické vesničce DHËRMI s řeckou menšinou a mnoha kostelíky umístěnými v malebné scenérii na svahu hor, zemní pyramidy, nekonečné olivové háje a kamenná vesnice HIMARË s troskami pevnosti a kostelíků. Koupání na plážích. Návrat do hotelu v podvečer. (cca 25 EUR)
5. den: odpočinek na pláži, koupání, ranní a večerní lekce jógy, ochutnávky v místních restauracích – mořské plody a jehněčí, lokální potraviny, pivo a víno.
6. den: odpočinek na pláži, koupání, ranní a večerní lekce jógy, možnost zapůjčení vodních skútrů, či speed boats – motorové čluny s možností vidět odlehlé nepřístupné pláže. Možnost návštěvy eko restaurace Dukat.
7. den: fakultativní lodní výlet z Valony (Vlorë) na poloostrov KARABURUN s malebnými odlehlými plážemi, plavba okolo jeskyně piráta HAXHI ALIU, skalní útes GRAMA, nebo na nově zpřístupněný ostrov SAZAN. V obou případech koupání na plážích neobydleného poloostrova Karaburun.
8. den: transfer na letiště v Tiraně, odlet zpět do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka dle dostupnosti Praha/Vídeň - Tirana vč. leteckých tax a poplatků cca 9 500 Kč, transfer z/ na letiště, 7x ubytování v hotelu ve 2 lůžkových pokojích, 6x polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • výlety mikrobusy a lodí cca 55 EUR na osobu, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1 lůžkový pokoj 5 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 490 Kč

Podobné zájezdy