Černá Hora, Albánie - Prokletije a Plavské jezero na kole v pohodě - hotel - 2024/25 - CK Poznání
Komovi jsou v cizojazyčných průvodcích označovány jako

Černá Hora, Albánie - Prokletije a Plavské jezero na kole v pohodě - hotel

9denní zájezd
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel autokarem dopravaautokarem
Černá Hora, Albánie - Prokletije a Plavské jezero na kole v pohodě - hotel
Existuje na světe jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou břidlice, západní část tvoří vápenec a tím je mnohem členitější a rozervanější než východní. Naše cyklotoulky vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími horami na Balkáně a budete zasvěceni do drsného života horalů v údolích nejzápadnějšího pohoří Evropy. Účastníci si mohou zvolit mezi náročnějšími a méně náročnými trasami. Prokletije a Plavské jezero je rájem pro cyklisty s trekovými koly i pro MTB s obtížností 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohoto zájezdu je ubytování na jednom místě v hotelu s polopenzí. Je to tím, že okolí skýtá obrovské možnosti v rozmanitosti terénu i tras. V jednotlivých dnech bude možnost individuálního programu pro horská kola po domluvě s průvodcem. Ve všech dnech základního programu budete mít možnost bohatého občerstvení cestou.

Poznámka: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program. Svozy platí jen pro pěší variantu.

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Poznámka II: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Termíny a ceny

Termín 27.07. - 04.08.24 sobota - neděle
VYPRODÁNO, Garance odjezdu, průvodce: L. Křivánek
Kód termínu 24CPL01729
Cena
18 990 Kč
cena za 9 dní
Termín 23.08. - 31.08.24 pátek - sobota
NOVÝ TERMÍN
Kód termínu 24CPL01727
Cena
21 490 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
2. den: dopoledne příjezd do PLAVU. Cykloprojížďka Plavským údolím kolem PLAVSKÉHO JEZERA (cca 25 km, převážně asfalt, pro zájemce několik variant rozšíření po asfaltu i po šotolině), relaxace a koupání u jezera, večeře.
3. den: od hotelu vyrazíme do muslimského městečka GUSINJE, vyvěračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za kterým se v zemi ztrácí říčka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pro náročnější zájemce (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JEZERU na albánské hranici.
4. den: autobusem výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou, na kole na úpatí horského masivu KOMOVI, odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, výjezd k salaším osady Štavnik, možnost pěšího výstupu z úpatí (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět velkolepým sjezdem až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
5. den: na kole přes městečko PLAV a pak k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU (možnost pěšího výstupu přímo k jezeru) obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnost do bohem zapomenuté vesničky u albánské hranice (+20 km šotolina), zpět na ubytování.
6. den: základní variantou je výjezd do sedla ČÁKOR (1911 m), cca 22 km do kopce s výhledy do Kosova, na pohoří Visitor a Prokletije. Při výjezdu do sedla místy nádherné výhledy do údolí (50 km, asfalt). Lehčí varianta je výjezd do údolí GRBAJA (30 km, asfalt) pod vrcholy VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
7. den: ráno výlet do Albánie: na kole přes osadu GRNČAR na albánské hranici do malebné albánské vesničky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pro zájemce dál do vesničky JAVOR s možností bohatého občerstvení (+10 km asfalt/šotolina), zpět na ubytování.
8. den: po snídani odjezd k moři do oblasti SUTOMORE, relaxace u moře, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
9. den: příjezd do ČR pozdě odpoledne.

Stravování: polopenze

6x snídaně, 6x večeře.

Ubytování: hotel

6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích se soc. zařízením.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích se soc. zařízením, 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v hotelu 5 700 Kč (v termínu od 23.8. 5 900 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 675 Kč, přeprava elektrokola 1000 Kč

Podobné zájezdy