Pohodový týden - Andorra - srdce Pyrenejí - bus - exclusive - 2023 - CK Poznání
10denní zájezd
Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Andorra je miniaturní knížectví ležící v kotlině obklopené Pyrenejemi. Je světově známé především svými moderními lyžařskými středisky s více než 300 km sjezdovek a výhodnými nákupy v bezcelní zóně. Tato malá země může nabídnout i výborné podmínky pro vysokohorskou turistiku uprostřed nádherné nedotčené přírody. Celá oblast je mimořádně bohatá na malebně položená horská jezera orámovaná horami. Turisticky atraktivní stezky ve vysokohorských výškách nás dovedou půvabnými zelenými údolími k temně modrým jezerům, jimž dominují ostré vrcholky hor. Hluboce zaříznutými kotlinami s pastvinami s pasoucími se koňmi se vydáme podél prudkých horských říček a burácejících vodopádů po úbočích hor. Lákavé túry doplníme několika vrcholy se skvostnými panoramatickými výhledy na fantastickou přírodní scenérii ostatních hřbetů i hluboce zaříznutých údolí. Ubytování je ve ****horském hotelu ve 2lůžkových pokojích s bohatou polopenzí, vlastní koupelnou, WC, fénem, sat. TV, trezorem a balkónem. Večer živá muzika.

Poznámka: V případě nepřízně počasí možnost změny programu nebo záměny vypsaných dnů.

Termíny a ceny

Termín 07.07. - 16.07.23 pátek - neděle
poslední volný pokoj, Garance odjezdu, průvodce: René Tomín
Kód termínu 23ANR01966
Cena
20 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 11.08. - 20.08.23 pátek - neděle
Garance odjezdu, průvodce: Veronika Štěrbová
Kód termínu 23ANR01967
Cena
22 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 05.07. - 14.07.24 pátek - neděle
Kód termínu 24ANR01966
Cena
23 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 09.08. - 18.08.24 pátek - neděle
Kód termínu 24ANR01967
Cena
24 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den: příjezd do ANDORRY, ubytování v hotelu, seznámení s okolím.
3. den: celodenní turistika charakteristickým a zároveň nejznámějším andorrským údolím VALL D‘INCLES k největším jezerům JUCLAR s bohatou flórou. Cestou působivé vodopády, vyhlídky na okolní horské hřebeny.
4. den: celodenní turistika - výstup na magickou horu PIC DE CASAMANYA (2 740 m) je povinností každého turisty, který přijede do Andorry. Fantastické výhledy nejen z vrcholu, ale i během výstupu. Možnost nenáročné okružní túry.
5. den: odpočinkový den, výlet do hlavního města ANDORRA LA VELLA. Prohlídka historického středu (úzké uličky s nízkými kamennými domy, středověké kostely Sant Esteve a Sant Andreu, sídlo parlamentu z 16. stol.), možnost výhodných nákupů, případně návštěvy světově proslulých termálních lázní CALDEA. Při zpáteční cestě zastávka u poutního místa, kaple patronky Andorry, zázračné Madony z MERITXELLU.
6. den: celodenní turistika, fascinující okružní cesta okolo ledovcových jezer v údolí PESSONS do impozantní kotliny orámované horami dosahujícími výšky okolo 2 800 m. Možnost prodloužení trasy s výstupem na COLLADA DELA PESSONS (2 792 m).
7. den: celodenní okružní turistika v přírodním parku COMAPEDROSA okolo polozapomenutých farem, v obou směrech nádherné vyhlídky na nejvyšší pohoří Andorry COMA PEDROSA.
8. den: okružní turistika mezi vrcholky hor a jezery TRISTAINA. Uzavřená kotlina s bohatou faunou i flórou a s výhledem na nejvyšší vrchol PIC DE TRISTAINA (2 882 m).
9. den: ráno odjezd z hotelu do Francie, povinná přestávka v SÉTE, městě přezdívaném Benátky Languedocu. Možnost koupání na jedné z písečných pláží, procházka podél kanálů, návštěva starého rybářského přístavu nebo vyhlídka z Mont Saint Clair. Večer pokračování v cestě Francií a Německem.
10. den: návrat do ČR.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ****

ubytování ve **** horském hotelu ve 2lůžkových pokojích s bohatou polopenzí, vlastní koupelnou, WC, fénem, sat. TV, trezorem a balkónem. Volný vstup do bazénu, jacuzzi a fitness centra. Večer živá muzika.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem (cca 3 600 km), 7x nocleh ve ****hotelu s polopenzí, voda a víno k večeři, welcome drink (sangría), pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, lanovky a vstupné cca 60 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v termínu od 7.7.2023 za 7 100 Kč, v termínu od 11.8.2023 za 9 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 700 Kč

Podobné zájezdy

Dobrý den, včera 22.7.17 jsme se vrátili ze zájezdu Andorra, srdce Pyrenejí.Chci touto cestou poděkovat paní Evě Červené a Janě Trepkové za vzorné vedení zájezdu. Velmi pěkně byly připraveny trasy, ale mimo to jsme se dozvěděli spoustu informací o Andoře a životě v ní. Jedinou vadou na kráse byl závěrečný let do Prahy s Vueling Airlines. Shodli jsme se do jednoho, že v tak špinavém letadle jsme ještě neletěli. Po mém upozornění na to , že mám v kapse na odložení věcí a na podlaze po sedadlem rozpatlaný šlehačkový zákusech o upatlaném stolečku nemluvě, mě velice ostře letuška odpověděla a co ona s tím jako! Asi by bylo dobré poohlédnout se po jiném dopravci. S pozdravem Eva Soukupová
Dobrý den, chtěla bych Vaší CK touto cestou vyjádřit poděkování a velké uznání za perfektní organizaci zájezdu Andorra - srdce Pyrenejí, ze kterého jsem se v neděli vrátila. Nadšení bylo umocněné tím, že nám skvěle vyšlo počasí, ale velkou zásluhu na úspěchu výpravy měl také výběr hotelu, naplánování tras i s různými variantami náročnosti a především bezvadná průvodkyně - Lenka Rašková, která nám po celou dobu byla výbornou organizátorkou, vůdkyní a zdrojem všech informací, poznatků, zajímavostí i dobré nálady. Byla radost sledovat, s jakým nadšením a zápalem se průvodcování věnuje! Velmi ráda bych se s ní v budoucnu zase na některém zájezdu setkala. Prosím vyřiďte jí veliké díky a pochvalu. S pozdravem Petra Nováčková