Arménie s lehkou turistikou - 2024/25 - CK Poznání
Arménie - klášter Tatev

Arménie s lehkou turistikou

10denní zájezd
  Náročnost 2
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Dopřejte si cestu až tam, kde se kříží Evropa s Asií, do samé kolébky civilizace. Nechte se oslnit historickými památkami, které jsou svědky více než třítisícileté historie. Objevte neposkvrněnou arménskou divočinu a svébytnou architekturu. Nechte se unést čarokrásnými výhledy na rozkvetlé louky a vrcholky Malého Kavkazu. Navštivte domovinu prvního křesťanského lidu a jejich příslovečné pohostinnosti. Jsou místa, na která se nezapomíná, která učarují vašemu srdci i očím.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.06. - 12.06.24 pondělí - středa
Garance odjezdu, poslední volná místa, na ověření letu, průvodce: Martin Mitáš
Kód termínu 24ARL01540
Cena
46 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování. Po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme pěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
3. den: ráno dojedeme do HALIDZORU, odkud se jednou z nejdelších lanovek na světě (5,7 km) přepravíme přes hluboké údolí ke klášteru TATEV. Po prohlídce nás čeká krátká túra okolo klášteru Mets Anapat ke skalnímu útvaru Ďáblův most, kde se můžeme vykoupat. V podvečer se projedeme jeskynním komplexem KHNDZORESK, který se tyčí nad kaňonem nedaleko města GORIS. Noc strávíme v SISIANU.
4. den: autobus nás vyveze nad vesnici Shatin, odkud se vydáme na trek čarovnou krajinou vzhůru k pevnosti PROSHABERD (taktéž Boloraberd) a klášteru SPITAKAVOR, pohodlnou chůzí sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozem do Selimova průsmyku (2 410 m), kudy procházela i Hedvábná stezka, a kde se dodnes nachází SELIMOVA KARAVANSERAJ, nejlépe zachovaný orientální hostinec v Arménii. Projedeme okolo Sevanského jezera až do města DILIJAN, kde třikrát přenocujeme.
5. den: brzy ráno nás autobus doveze do města IJEVAN, kde zahájíme putování k vodopádům a jeskyním LASTIVER. Krom turistiky nás čeká koupání, průzkum jeskyní i domů v korunách stromů a gurmáni ochutnají arménské BBQ zvané chorovadz. Pěší návrat nebo motoristické dobrodružství. Noc strávíme v DILIJANU.
6. den: navštívíme region LORI na severu země: klášter HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii. Po prohlídce nás čeká pohodlná túra po náhorní plošině nad údolím řeky DEBED. Kromě hor tyčících se vysoko nad řekou nás okouzlí i les, který nás svou atmosférou přenese do Středozemě.
7. den: den strávíme pohodlnou procházkou mezi jezerem PARZ LICH a klášterem GOSHAVANK, zájemci mohou vyrazit i k jezeru GOSH LICH. Přejedeme k jezeru SEVAN, odkud vystoupáme ke klášteru SEVANAVANK, pokocháme se pohledem na jezero. V podvečer navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme se v JEREVANU.
8. den: časně ráno zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Autobus se vyšplhá k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází Stanice výzkumu kosmických paprsků. Dále už budeme pokračovat po svých až na jižní vrcholek hory. Možná je i alternativa - snazší výšlap v okolí jezera KARI. Nocleh v Jerevanu.
9. den: poslední den zasvětíme prohlídce hlavního města Arménie JEREVANU. Navštívíme PAMÁTNÍK A MUZEUM GENOCIDY, muzeum starých manuskriptů MATENADARAN, katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme se u chačkarové dílny nebo na místním bazaru zvaném VERNISÁŽ. Navečer nás ještě čeká malá ochutnávka vyhlášeného arménského cognacu! Krátký nocleh v Jerevanu.
10. den: brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 8-9x ubytování (dle letového řádu) v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 8x večeře, 8x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 85 000 Kč za 1 750 Kč

Podobné zájezdy